Постанова
від 06.07.2009 по справі 13/395
КИЇВСЬКИЙ МІЖОБЛАСНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

13/395

КИЇВСЬКИЙ МІЖОБЛАСНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


01033, м.Київ,  вул.Жилянська 58-б                                                       тел. 284-37-31

Іменем   України

                                          П О С Т А Н О В А

06.07.09 р.                                                                                          № 13/395          

Київський міжобласний апеляційний господарський суд у складі колегії:

головуючого судді:                    Жук Г. А. (доповідач по справі),

суддів:

                                                  Мазур Л. М.

                                                  Разіної Т. І

судді-доповідача Жук Г. А.

при секретарі судового засідання: Матвієвській Г.В.

за участю представників сторін:

від позивача:           Демченко Н.В. –представник за дов. № 19/1617 від 30.06.2009 р.;

від відповідача:           не з'явились                    

          

розглянувши матеріали апеляційної скарги б/н від 17.04.2009 року Приватного науково-виробничого підприємства «Центральна міська аптека № 777»на рішення господарського суду Полтавської області від 24.02.2009р.

у справі № 13/395 (суддя Босий В.П.)

за позовом          Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового                     господарства «Полтаватеплоенерго», м. Полтава;

до                  Приватного науково-виробничого підприємства «Центральна міська аптека                     № 777», м. Полтава;

про                    примусове виконання обов'язку в натурі

В С Т А Н О В И В :

              Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго»звернулося до господарського суду Полтавської області з позовом до Приватного науково-виробничого підприємства «Центральна міська аптека № 777»про зобов'язання відповідача виконати в натурі обов'язок щодо укладення договору № 2648 на відпуск теплової  енергії у вигляді гарячої води, а саме укладення зазначеного договору у редакції позивача (а.с.2).

              Рішенням господарського суду Полтавської області від 24.02.2009р. позов задоволено. Зобов'язано Приватне науково-виробниче підприємство «Центральна міська аптека № 777»виконати в натурі обов'язок щодо укладення договору № 2648 на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води в редакції позивача (а.с.25-26).

Задовольняючи позовні вимоги позивача суд першої інстанції посилається на вимоги Закону України «Про теплопостачання», Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст. ст. 179, 181 ГК України, відповідно до яких сторони зобов'язані укласти господарський договір, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання.

          Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач, Приватне науково-виробниче підприємство «Центральна міська аптека № 777», через місцевий господарський суд, подав апеляційну скаргу б/н від 17.04.2009 року (вх. № 2-04/2/360/1140 від 06.05.2009року) в якій просить скасувати рішення господарського суду Полтавської області від 24.02.2009р. та прийняти нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволені позовних вимог.

          Доводи апеляційної скарги обґрунтовуються тим, що рішення суду першої інстанції винесене з порушенням норм матеріального та процесуального права, при не повному з'ясуванні обставин, що мають значення для справи та висновки суду не відповідають обставинам справи.  

          Ухвалою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 12.05.2009р. апеляційна скарга Приватного науково-виробничого підприємства «Центральна міська аптека № 777»на рішення господарського суду Полтавської області від 24.02.2009р. у справі № 13/395 була прийнята до провадження в наступному складі колегії суддів: головуюча суддя Жук Г.А., судді: Агрикова О.В., Мазур Л.М.

          Розпорядженням заступника Голови Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 22.06.2009 року та Голови Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 06.07.2009 року склад судової колегії змінено.

          Приватне науково-виробниче підприємство «Центральна міська аптека № 777»(скаржник у справі) своїх представників в судове засідання не направив, хоча про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином.

          Представник Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго»(позивач у справі) проти задоволення апеляційної скарги заперечував, рішення господарського суду Полтавської області від 24.02.2009р. у справі № 13/395 вважає законним та обґрунтованим.

          Відповідно до ст. 101 ГПК України, у процесі перегляду справи, апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково наданими доказами, якщо заявник обґрунтував неможливість їх надання суду в першій інстанції з причин, що не залежали від нього, повторно розглядає справу. Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення або ухвали місцевого суду у повному обсязі.

          Судова колегія Київського міжобласного апеляційного господарського суду, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення і доводи представників сторін, дослідивши представлені докази в їх сукупності, перевіривши правильність застосування місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права встановила наступне.  

          26.09.2008 року Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго»листом за № 9/3346 звернулося до Приватного науково-виробничого підприємства «Центральна міська аптека № 777»з пропозицією  щодо укладення договору на теплопостачання приміщення по вул. Б.Хмельницького, 28 (а.с.6), відповідно до умов якого теплопостачальна організація бере на себе постачання теплової енергії у вигляді гарячої води з метою забезпечення опалення та гарячого водопостачання приміщень споживача –аптечний пункт, яке розташовано у будівлі по  вул. Богдана Хмельницького, 28. При цьому, позивач просить відповідача розглянути доданий до листа проект договору № 2648, підписати та скріпити печаткою і один примірник договору повернути на адресу позивача.

Вказаний проект договору відповідачем не підписаний, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з позовом щодо зобов'язання відповідача укласти такий договір на запропонованих ним умовах.

Рішенням господарського суду Полтавської області від 24.03.2009р. у справі  № 13/395 відповідача зобов'язано укласти договір про постачання теплової енергії з позивачем на умовах останнього .

Скаржник зазначає, що судом першої інстанції не вірно застосовано норми ст. 24 Закону України «Про теплопостачання»та ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», оскільки укладення договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії відповідно до ст. ст. 1, 24 Закону України «Про теплопостачання»є обов'язком споживача теплової енергії, Стверджує, що не використовує теплову енергію позивача, отже, по його переконанню, він не є споживачем теплової енергії.  

Колегія суддів, беручи до уваги межі перегляду справи у апеляційній інстанції, обговоривши доводи апеляційної скарги та пояснення представників сторін, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом норм матеріального та процесуального права, при винесені оскаржуваного судового рішення, знаходить апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до п. 7 ст. 179 ГК України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Згідно п. 3 ст. 179 ГК України, укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

При укладенні господарських договорів, відповідно до п. 4 цієї норми, сторони можуть визначати зміст договору на основі вільного волевиявлення, тобто: сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству; умовам примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів; сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст, якщо типовий договір, затверджено Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»житлово-комунальні послуги, залежно від функціонального призначення, поділяються зокрема на комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо).

Статтею 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»встановлено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

У відповідності до вимог ст. ст.6, 626, 627 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована  на встановлення, зміну або припинення  цивільних прав та обов'язків, сторони є вільними в укладені договору, виборі контрагента визначені умов договору, які повинні відповідати вимогам Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимогам розумності та справедливості.

Згідно зі ст. 638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 638 ЦК України договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Згідно ст.ст. 641 ЦК України, 181 ГК України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору.

Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.

Оферта має важливе значення, оскільки тягне за собою виникнення певних правових наслідків, тому має ряд характерних особливостей для визнання її такою.

Офертою визнається лише така пропозиція про укладення договору, яка: містить істотні умови договору, підтверджує намір оферента вважати себе зобов'язаним за договором в разі її прийняття, тобто вона має бути складена таким чином, щоб акцептант міг зробити висновок, що лише його згоди, його зустрічної волі достатньо для укладення договору. Оферта має бути направлена (адресована) певній особі, конкретному адресату.   

Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

Відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною (ст. 642 ЦК України).

Позивач стверджує, що листом від 26.09.2008 року направив відповідачу два примірники договору , як оферту на укладення договору в такий редакції:

Договір № 2648

на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води

м. Полтава                                                                                                     25.09.2008 року

          Ми, що нижче підписалися, Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Полтаватеплоенерго", що іменується в подальшому "Теплопостачальна організація", в особі заступника генерального директора Семирота Володимира Георгійовича, діючого на підставі довіреності № 19/5 від 02.01.2008р., з одного боку, й Приватне науково-виробниче підприємство "Центральна міська аптека № 777", що іменується в подальшому "Споживач", в особі директора Зуба Юрія Петровича, який діє на підставі Статуту, з іншого боку, заключили цей договір про відпуск та споживання теплової енергії.

          При виконанні даного договору сторони керуються Законом України "Про житлово-комунальні послуги", Законом України "Про теплопостачання", "Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", "Правилами користування тепловою енергією".

          1."Теплопостачальна організація" бере на себе постачання тепловою енергією у вигляді гарячої води з метою забезпечення опалення та гарячого водопостачання приміщень "Споживача" до межі розподілу будівлі по вул. Богдана Хмельницького, 28 - аптечний пункт.

          2. Відповідальність "Теплопостачальної організації" і "Споживача" за стан і обслуговування теплових установок і мереж визначається їх балансовою належністю. Межею розподілу є фланець на трубопроводі після першої засувки, встановленої на вводі в житловий будинок.

Якість послуг

          3."Споживач" має право на перевірку якості послуг "Теплопостачальної організації" з обов'язковим складанням відповідного акту спільно з працівником теплової інспекції (тел.7-25-51), який є підставою для проведення перерахунків.

          4.В результаті відхилення якості послуг від параметрів, встановлених "Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою КМУ і 630 від 21.07.06р., «Теплопостачальна організація»здійснює перерахунок розміру плати за послуги у бік зменшення відповідності з додатком до Правил.

Права та обов'язки «Теплопостачальної організації»

          5."Теплопостачальна організація" забезпечує безперебійне постачання теплом "Споживача".

          6."Теплопостачальна організація" на абонентських вводах будівель і споруд "Споживача" забезпечує:

а)          необхідну кількість та якість води від мережі на опалення та гаряче водопостачання;

б)          необхідний наявний напір теплоносія на вводі в будівлю;          

в)          контроль за використанням теплової енергії "Споживачем".

          7.          "Теплопостачальна організація" має право, попередивши "Споживача", відключити повністю або частково здачу йому теплової енергії у випадках:

а)          неоплати рахунку за теплову енергію у визначені строки;

б)          самовільного підключення до теплової мережі теплоспоживаючих установок;

в)          порушення розрахункових розмірів шайб і конусів елеваторів;

г)          крадіжки теплоносія, допущення його витікання або забруднення;

д)          незадовільного стану тепло споживаючих установок, якими користується "Споживач";

е) недопущення  представників  "Теплопостачальної організації"  в  приміщення теплових установок, якими користується "Споживач", та до приладів обліку;

ж)          утримання приміщень, вузлів керування і техпідпіль, в яких проходять трубопроводи "Теплопостачальної організації", в антисанітарному занехаяному стані;

з)          аварійних ремонтів на магістральних трубопроводах, системах теплопостачання та планово-попереджувальних ремонтів в міжопалювальний сезон;

і) стихійних лих, обмеження в подачі газу, води, електроенергії;

          8.          Представники "Теплопостачальної організації" мають право за участю представника "Споживача" складати і про самовільне підключення об'єктів до теплових мереж "Теплопостачальної організації" і направляти в міську інспекцію Державного архітектурно-будівельного контролю при міськвиконкомах.

Права та обов'язки "Споживача"

          9.          3 метою забезпечення надійної і економічної експлуатації теплоустановок "Споживач" зобов'язаний:

а) своєчасно  проводити  планово-попереджувальний ремонт теплопроводів, запірної регулюючої арматури, підтримувати в належному стані ізоляцію;

б)оплачувати фактичну вартість налагоджувальних робіт по регулюванню системи теплоспоживання;

в) в усіх випадках виявлення витікання теплоносія (гарячої води) негайно повідомляти в диспетчерську службу Теплопостачальної організації" за тел. 67-88-74, 50-90-31, терміново вжити заходів по усуненню пошкоджень;

г) безперешкодно допускати на територію підприємства в будь-який час представників "Теплопостачальної організації" для перевірки і контролю за режимом теплоспоживання;

д) забезпечити збереження обладнання і вузлів керування "Теплопостачальної організації", що знаходяться на території "Споживача";

є) направляти "Теплопостачальній організації" довідку про зміну площі, що опалюється.

У випадку замовчування "Споживачем" факту збільшення площі, що підключається, її розміри визначають "Теплопостачальною організацією" в односторонньому порядку, а "Споживач" несе матеріальну відповідальність вигляді штрафних санкцій.

          10. "Споживач" має право на:

а) отримання вчасно та відповідної якості послуг згідно із законодавством та умовами договору;

б) отримання в установленому законодавством порядку інформації про перелік послуг, їх вартість, загальну суму місячного платежу, структуру тарифів, нормативів (норм) споживання, режиму надання послуг, їх споживчі властивості;

в) зменшення розміру плати в разі надання послуг не в повному обсязі, відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання;

г) перевірку якості послуг, що надаються (температура у приміщенні, температура гарячої води), обсягу наданих послуг та їх вартості.

          11.У випадку передачі теплоспоживаючих об'єктів або частини об'єкта на баланс іншому "Споживачу", "Теплопостачальна організація" повинна бути повідомлена відповідним підтвердженням, оформленим двова підписами: того, що здає, і того, що приймає, із зазначенням нових реквізитів.

          12.          "Споживач" несе відповідальність за технічний стан і експлуатацію внутрішніх систем опалення і здійснює:

а)          регулювання тепла всередині будівлі, опалювальних стояків, нагрівальних приладів;

б)          усунення витікання теплоносія в приладах;

в)          утеплення віконних і дверних отворів.

Розрахунки за користування тепловою енергією

          13.          Оплата за опалення, що проводить "Споживач", стягується на підставі тарифів, встановлених уповноважений органом.

а)          оплата за опалення в розмірі 8,77 грн. за 1 кв. м .загальної площі протягом опалювального сезону для споживачів 3 групи.

Площа приміщення          200,0  кв.м.

Оплата за місяць складає      1754,00      грн. з врахуванням ПДВ.

б)          вартість підігріву 1 м3 води -   16,67 грн. для споживачів II групи.

Витрата гарячої води - 2,13 м3 згідно розрахунку.

Оплата за місяць за підігрів гарячої води становить 35,51 грн. з ПДВ.

Розрахунок гарячого водопостачання (згідно БНіП 2.04.01-85)

Q г.в. = 7 .10 . 30,4 =2128 л/місяць = 2,13 м3/місяць, де

7 - норма витрат гарячої води на 1 працюючого (БНіП 2.04.01-85, додаток 3), л/добу;

10 - кількість працюючих, чоловік;

30,4 - середня за рік кількість днів використання гарячої води на місяць.

          14. Всі розрахунки по цьому   Договору проводяться на підставі рахунка, виписаного "Теплопостачальною організацією" "Споживачу".

          15. "Споживач" зобов'язується сплачувати за теплову енергію у строк до 30 числа звітного місяця.

          Якщо підстава платежу в платіжних документах не зазначена, "Теплопостачальна організація" зараховує кошти в погашення заборгованості за спожиту теплову енергію, отриману в минулі періоди.

          16.          У випадку неоплати у вказані строки вводиться пеня в розмірі    1,0   % за кожний день прострочки платежу, але не більше 100% боргу згідно Закону України "Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги" № 686-ХІ від 20.05.99р., а також стягнення 3% річних з

простроченої суми, згідно ст.625 ЦК України.

                              Матеріальна відповідальність сторін

          17. "Теплопостачальна організація" несе матеріальну відповідальність перед "Споживачем" у випадку недоподачі теплової енергії (з її вини) на потреби "Споживача".

          18. "Теплопостачальна організація" не несе матеріальної відповідальності за недовідпуск теплової енергії випадках настання форс-мажорних обставин, обмеження або повного припинення подачі газу, електроенергії, води

          19. "Споживач" несе матеріальну відповідальність перед "Теплопостачальною організацією" у випадках :

- неоплати пред'явлених рахунків за теплову енергію у встановлені терміни

- за споживання теплової енергії без дозволу "Теплопостачальної організації" "Споживач" сплачує п'ятикратну вартість, включаючи тарифну;          '

- при   перевищенні   "Споживачем"   нормативного   теплоспоживання,   самовільному   розборі   теплоносія; витіканнях теплоносія "Споживач" сплачує п'ятикратну вартість, включаючи тарифну;

- за самовільне підключення до своїх теплових мереж інших споживачів без дозволу "Теплопостачальної організації" і неповідомлення їй про збільшення опалювальної площі "Споживач" оплачує п'ятикратну вартість, включаючи тарифну, за теплову енергію, що використана на опалення даної площі

- за зрив, пошкодження пломб, установлених "Теплопостачальною організацією" - штраф у розмірі 25% вартості послуг, спожитих в попередньому розрахунковому періоді.

          20.          Всі майнові спори по цьому договору вирішуються у встановленому законом порядку.

Термін дії Договору

          21.          Даний Договір укладений на період :

а)          для опалення - з 01.10.2008р. по 31.12. 2013р.

б)          для гарячого водопостачання - з 01.10.2008р. по 31.12. 2013р.

в)          в частині розрахунків до їх повного завершення.

Договір вважається продовженим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії про припинення дії Договору не буде письмово заявлено однією із сторін.

          22. Договір складений у двох примірниках , один з яких знаходиться у "Теплопостачальній організації", інший –у "Споживача".

          23. Додаткові умови:

Підприємство "Полтаватешгаенерго" є платником податку на прибуток на загальних умовах, згідно Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.1997р. № 283/97-ВР (із змінами та доповненнями), а також платником податку на додану вартість згідно Закону України "Про податок на додану вартість від 03.04.1997р. 1168/97- ВР (із змінами та доповненнями).

          У  випадку зміни  тарифів  "Теплопостачальна організація"  повідомляє  про  це "Споживачу"  у порядку, значеному законодавством, і розрахунок проводиться з дня затвердження нових тарифів.

          Розірвання договору з ініціативи "Споживача" проводиться за узгодженням сторін, наявності технічної можливості та при умові письмового повідомлення "Теплопостачальної організації" за один місяць. Припинення надання теплової енергії здійснюється після  проведення розрахунків за спожиту теплову енергію, враховуючи день припинення, та за згодою "Теплопостачальної організації", заходів по відключенню систем.

Юридичні адреси сторін та платіжні реквізити:

"Теплопостачальна організація":

Полтавське обласнкомунальне виробниче

підприємство теплового господарства

"Полтаватеплоенерго",

36008, м.Полтава вул.Комарова,2а,

Р/р 26000170138067 в Приватбанку,

МФО331401, ЗКПО 03338030,

Тел.: керівника - 67-88-63,

бухгалтерії- 2-86-58,

служби реалізації теплової енергії  7-41-08,

Свід. ПДВ 23508651

Індив. податк. № 033380316016

"Споживач"

Приватне науково-виробниче підприємство

Центральна міська аптека №777

Юридична: 36037, м.Полтава,

бул.Б.Хмельницького, 9/7 кв.186

рахунки: 36037, м.Полтава,

бул.Б.Хмельницького,28

р/р

МФО

ЗКПО 32317115

тел керівника

Договір підписали:

"Теплопостачальна організація"                                        "Споживач"

(підпис)  В.Г. Семирот                                                  (підпис) Ю.П. Зуб

М.П. (відтіск печатки)                                                  М.П. (відтіск печатки)

Позивач узгодив запропонований проект договору з юридичною, економічною, виробничою службою, службою ревізії, тощо

Аналіз проекту спірного договору та матеріали справи свідчать про те, що даний проект договору  містить істотні умови, досягнення згоди з яких є обов'язковим для того, щоб договір вважався укладеним.

Колегія суддів апеляційного суду звертає увагу на те, що постачання теплової енергії у гарячій воді за змістом ст. 1, п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24 червня 2004 року № 1875-IV  є одним із видів комунальних послуг.

В силу ч. 1 ст. 19 Закону, відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Відповідач вважає, що він не є належною стороною за даним договором, оскільки не є споживачем комунальних послуг у сфері теплопостачання.

Згідно ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»виробник послуг - це суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги. Споживач послуг - це фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.

Як вірно встановлено судом першої інстанції відповідач  є споживачем комунальних послуг, який отримує послуги з постачання теплової енергії. Фактичне споживання послуг споживачем (відповідачем у справі)  підтверджується  представленим  в матеріалах справи Актом від 06.05.2009 року перевірки системи теплопостачання центральної міської аптеки № 777, що розташована у будинку 28 по вул. Б.Хмельницького у м. Полтава, який складено комісією у складі представників ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»та ГЖЕД №8 (на балансі якого знаходиться будинок). Відповідно до Акту від 06.05.2009 року в торговому залі аптеки демонтажу опалення не зафіксовано, прилади опалення, регістри з гладких труб, підключено до системи опалення будинку, через приміщення торгового залу аптеки проходять стояки системи опалення, які не ізольовані.

За змістом п. 1 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Спеціальною нормою, що регулює відносини у сфері теплопостачання (ч. 3 ст. 24 Закону України «Про теплопостачання»від 2 червня 2005 року № 2633-IV) визначено, що основним обов'язком споживача теплової енергії є своєчасне укладення договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 21 Закону, виконавець зобов'язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Враховуючи положення вищенаведених статей, судова колегія погоджується з висновком місцевого господарського суду про обґрунтованість позовних вимог, а відтак про зобов'язання відповідача виконати в натурі обов'язок щодо укладення договору на відпуск теплової  енергії у вигляді гарячої води.

Враховуючи, що за час розгляду спору позивач направив відповідачу повну пропозицію  (оферту) на укладення договору, відповідач не прийняв даної оферти у спосіб визначений вимогами чинного законодавства України (з протоколом розбіжностей, якщо не погодився з умовами запропонованими позивачем), позивач правомірно, як зацікавлена сторона, та у спосіб, як передбачено вимогами ст. 16 ЦК України, ст. 20, 181 ГК України, звернувся до суду за захистом свого порушеного права, з вимогою про зобов'язання відповідача на укладення договору у запропонованій ним редакції.

За даних обставин, колегія суддів Київського міжобласного апеляційного господарського суду вважає, що місцевим господарським судом належним чином досліджено обставини справи  та  надано цим обставинам  відповідну правову оцінку, тому рішення господарського суду Полтавської області від 24.02.2009р. у справі № 13/395 відповідає фактичним обставинам справи та не суперечить чинному законодавству України, а відтак передбачених законом підстав для скасування оскаржуваного рішення місцевого господарського суду не вбачається.

          Керуючись ст. ст. 99, 101, 103, 105 ГПК України, Київський міжобласний апеляційний господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1.          Апеляційну скаргу Приватного науково-виробничого підприємства «Центральна міська аптека № 777»на рішення господарського суду Полтавської області від 24.02.2009р. у справі № 13/395 - залишити без задоволення.

2.          Рішення господарського суду Полтавської області від 24.02.2009р. у справі № 13/395 - залишити без змін.

3.          Справу № 13/395 повернути до господарського суду Полтавської області.

4.          Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

Постанову може бути оскаржено у касаційному порядку відповідно до вимог ст. ст. 107-111 ГПК України.

Головуючий суддя:                                                                      Жук Г. А.

Судді:

                                                                                                    Мазур Л. М.

                                                                                                    Разіна Т. І

Дата відправки  24.07.09

СудКиївський міжобласний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення06.07.2009
Оприлюднено22.10.2009
Номер документу5070933
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —13/395

Ухвала від 25.03.2010

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Матущак О. І.

Ухвала від 22.02.2010

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Матущак О. І.

Ухвала від 18.06.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Рибченко А.О.

Ухвала від 01.12.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 01.11.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 05.10.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Рішення від 15.02.2011

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Первушин Юрій Юрійович

Ухвала від 31.12.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Первушин Юрій Юрійович

Рішення від 16.09.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 16.04.2010

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Матущак О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні