Справа № 2-а-8321/11
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
23 грудня 2011 р. м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Мальована-Когер В. В. , розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ :
22.12.2011 року позивач звернувся з позовом, в якому ставить вимоги про захист права на підвищення до пенсії, передбачена ст. 6 Законом України В«Про соціальний захист дітей війниВ»за період з 01.06.2011 року по 31.12.2011 року.
Адміністративний позов складений з дотриманням вимог ст. 106 КАС України, справа підсудна Зарічному районному суду м. Суми. Підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкриті провадження у справі не вбачається.
Позивачем заявлене клопотання про поновлення строку на звернення до суду, однак вважаю, що дане клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Законом України "Про соціальний захист дітей війни" визначено основи соціального захисту дітей війни та гарантовано їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки, яка встановлена у вигляді підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії. З урахуванням цього, державна соціальна підтримка дітей війни у вигляді підвищення до пенсії, яка за своєю правовою природою є окремим джерелом доходу пенсіонера та бюджетним фінансуванням відрізняється від пенсії, що сплачується за рахунок внесків осіб, застрахованих в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, не може розцінюватись як її складова частина.
Таким чином, позивач знав про наявність у нього прав гарантованих Законом України В«Про соціальний захист дітей війниВ»і мав дізнатися про порушення своїх прав кожного місяця при отриманні пенсії і відповідного спірного підвищення. Тому відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України позов у частині вимог за межами шестимісячного строку звернення до суду слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 106-107, 183-2 КАС України,
УХВАЛИВ :
Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити дії, періодом до 21.06.2011 року.
Відкрити скорочене провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити дії.
Надіслати відповідачу копію ухвали та копію позовної заяви з доданими до неї документами, зобов`язати відповідача впродовж десяти днів з дня отримання копії ухвали подати суду письмове заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. В разі не надання заперечення або заяви в строк, встановлений судом, справа буде розглянута за наявними матеріалами справи.
Ухвала у частині залишення позову без розгляду може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зарічний районний суд м. Суми, шляхом подачі апеляційної скарги в п’ятиденний строк з дня отримання копії ухвали, з подачею копії скарги до апеляційного суду.
Суддя В. В. Мальована-Когер
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2011 |
Оприлюднено | 01.10.2015 |
Номер документу | 51268134 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Долинський районний суд Івано-Франківської області
Керніцький І. І.
Адміністративне
Зарічний районний суд м.Сум
Мальована-Когер В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні