УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
УХВАЛА
Про повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду
від "11" травня 2010 р. Справа № 3/168
Господарський суд у складі судді Машевської О.П., розглянувши матеріали за заявою Коростишівської спільної міжгосподарської шляхобудівельної організації "Райагрошляхбуд" (м. Коростишів) про порушення справи про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
"05" травня 2010 р. Коростишівська спільна міжгосподарська шляхобудівельна організація "Райагрошляхбуд" (м. Коростишів) звернулася до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство за правилами ст. ст. 6, 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( далі - Закон № 2343).
Відповідно до статті 9 Закону № 2343 господарський суд повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, зокрема, якщо у заяві не вказано відомості, перелічені в статті 7 цього Закону та заявник не дотримав строку, зазначеного у абзаці третьому статті цього Закону.
Відповідно до ст. 2 ГПК України та ч. 2 ст. 6 Закону № 2343 господарський суд порушує справу про банкрутство за письмовою заявою кредитора чи боржника.
Законом встановлено різні підстави порушення провадження у справі про банкрутство залежно від того, хто саме (кредитор чи боржник) звертається до господарського суду з відповідною заявою.
Згідно статті 1 Закону № 2343 боржником визнається суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
З врахуванням наведеного у статті 1 Закону № 2343 поняття "боржник" у статті 7 цього Закону встановлено певні вимоги, яким має відповідати як заява про порушення справи про банкрутство, так і додані до неї документи.
Так , у відповідності до п. 1 ст. 7 Закону № 2343 заява про порушення справи про банкрутство подається боржником у письмовій формі і повинна містити зокрема, виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.
Окрім того, пунктом 2 статті 7 Закону № 2343 встановлено, що заява боржника повинна містити крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості:
- суму вимог кредиторів за грошовими зобов'язаннями у розмірі, який не оспорюється боржником;
- розмір заборгованості по податках і зборах (обов'язкових платежах);
- розмір заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, виплаті заробітної плати та вихідної допомоги працівникам боржника, виплаті авторської винагороди;
- відомості про наявність у боржника майна, у тому числі грошових сум і дебіторської заборгованості; найменування банків, що здійснюють розрахунково-касове і кредитне обслуговування боржника.
Відповідно до п. 3 ст. 7 Закону № 2343 до заяви боржника додаються:
- рішення власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника про звернення боржника до господарського суду з заявою, крім випадків, передбачених частиною п'ятою цієї статті;
- бухгалтерський баланс на останню звітну дату, підписаний керівником і бухгалтером підприємства-боржника;
- перелік і повний опис заставленого майна із зазначенням його місцезнаходження та вартості на момент виникнення права застави;
- протокол загальних зборів працівників боржника, на якому обрано представника працівників боржника для участі в арбітражному процесі під час провадження у справі про банкрутство, а в разі неможливості скликання таких зборів - рішення конференції (зборів) представників працівників боржника;
- інші документи, які підтверджують неплатоспроможність боржника.
Частина 6 ст. 7 Закону № 2343 встановлює, що у разі, якщо справа про банкрутство порушується за заявою боржника, боржник зобов'язаний одночасно подати план санації відповідно до вимог цього Закону.
Також слід зазначити, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом згідно ч. 3 ст. 6 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Далі –Закон).
Положеннями абз. 8 ст. 1 Закону встановлено, що безспірними вимогами кредиторів являються вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
В свою чергу, як наголошено у Постанові Пленуму ВСУ № 15 від 18.12.2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство " ( п.34) справа про банкрутство порушується господарським судом за заявою боржника за наявності хоча б однієї з підстав, передбачених частиною п'ятою статті 7 Закону № 2343.
Такими підставами є:
- задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами;
- орган боржника, уповноважений відповідно до установчих документів або законодавства прийняти рішення про ліквідацію боржника, прийняв рішення про звернення в господарський суд з заявою боржника про порушення справи про банкрутство;
- при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі;
- в інших випадках, передбачених цим Законом.
Таким чином, підсумовуючи вище викладене, господарський суд звертає увагу заявника на те, при зверненні до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство, боржник зобов'язаний, по-перше, самостійно визначити підставу за якою він ініціює власне банкрутство з наведених у ч. 5 статті 7 Закону № 2343, та, виходячи із її змісту, викласти у заяві обставини, які підтверджують цю підставу та вказати докази, що підтверджують ці обставини, та, відповідно, додати їх до заяви в якості додатків.
Однак у заяві про порушення справи про банкрутство підставу ініціювання банкрутства за статтею 7 Закону № 2343 заявником не визначено, тоді як господарський суд неправі самостійно визначити підстави звернення боржника до суду.
Відповідно, не дотримано інших вимог Закону, яким має відповідати заява боржника про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи, виходячи із підстави її подання.
Господарський суд також звертає увагу заявника також на наявність підстав для відмови у прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство на підставі ч.2 статті 8 Закону № 2343, оскільки як у заяві, так і у доданих до неї документах відсутні відомості про включення боржника до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Видана державним реєстратором Коростишівської РДА довідка серії АГ № 178678 від 23.02.2010 року є додатковим доказом наведеному. Відповідно до викладеного, господарський суд рекомендує боржнику вчинити необхідні дії для проведення державної реєстрації юридичної особи у цьому реєстрі відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".
Водночас господарський суд вважає за необхідне наголосити на тому, що у разі якщо безспірні вимоги кредиторів сукупно складають менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, однак не можуть бути задоволені боржником у зв'язку з недостатністю майнових активів, останній вправі розпочати ліквідацію в порядку, визначеному ст.ст. 104, 110,111 ЦК України та, у разі встановлення неможливості задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі, звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство на підставі ст. 51 Закону № 2343.
Керуючись ч.1 ст. 7, ст. ст. 8, 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Повернути без розгляду заяву Коростишівської спільної міжгосподарської шляхобудівельної організації "Райагрошляхбуд" (м. Коростиші) про порушення справи про банкрутство .
Додаток: на 29 аркушах, в тому числі квитанції №1965.1189.1 від 30.04.2010р. та №1965.1190.1 від 30.04.2010р.
Ухвалу про повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду може бути оскаржено .
Суддя Машевська О.П.
1 - в наряд
2 - заявнику
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2010 |
Оприлюднено | 02.10.2015 |
Номер документу | 51407075 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Машевська О.П.
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні