УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
УХВАЛА
Про відмову у прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство
від "19" серпня 2010 р. Справа № 4/346
Суддя Лозинська І.В., розглянувши матеріали за заявою Комунального підприємства "Благоустрій" територіальної громади селища Попільня (смт. Попільня Житомирська область)
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИЛА:
"13" серпня 2010 р. до господарського суду Житомирської області надійшла заява від Комунального підприємства "Благоустрій" територіальної громади селища Попільня (смт. Попільня Житомирська область) від "11" серпня 2010 р. , вих. №257 про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 53 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Частиною 1 статті 53 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( далі - Закон ) встановлено, зокрема, що керівник боржника має право подати згідно з вимогами ст.7 цього Закону заяву про порушення справи про банкрутство боржника з метою проведення процедури санвції.
Частиною 1 статті 7 Закону визначено, що заява про порушення справи про банкрутство повинна містити, зокрема, виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника.
Відповідно до ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь - які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Згідно із ст. 38 ГПК України письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Особливістю судових доказів є наявність процесуальних норм. які виступають в якості гарантії достовірності отриманої інформації. Відповідно до ст. 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону ознаками неплатоспроможності боржника є:
а) грошові вимоги, які повинні становити 300 мінімальних розмірів заробітної плати;
б) вимоги мають бути безспірними;
в) такі вимоги повинні бути не задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.
У наданих до заяви довідках та актах звірок зазначено про наявність у боржника такої заборгованості:
- перед Управлінням ПФУ в Попільнянському районі на суму 99443,17 грн., з яких - 82040,39 грн. - борг із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, 17402,78 грн. - пеня;
- перед Відділенням виконавчої дирекції ФССНВВПЗ в Андрушівському районі на суму 2511,96 грн. страхових внесків;
- перед Андрушівською міжрайонною дирекцією ЖОВ ФССТВП на суму 3504,34грн. страхових внесків;
- перед Попільнянським РЦЗ на суму 4712,38 грн. страхових внесків;
- перед ДПІ у Попільнянському районі на суму 78350,89 грн., з яких - 77837,13 грн. борг із сплати податків, 513,76 грн. - пеня.
Крім того, заявник у заяві вказує про наявність боргу по сплаті прибуткового податку з громадян на суму 108000.60 грн. та боргу із заробітної плати перед працівниками підприємства на суму 244000,00 грн.
Оскільки, відповідно до ст. 53 Закону України “Про Державний бюджет України на 2010 рік”, з 1 липня 2010 р. встановлено розмір мінімальної заробітної плати 888 грн. на місяць, грошові вимоги кредиторів боржника в розмірі основного безспірного зобов'язання повинні складати суму, не менше 266400, грн.
В той же час, в копії постанови державного виконавця про арешт коштів від 26.05.2010 р. вказано про наявність зведеного виконавчого провадження про стягнення з КП "Благоустрій" боргу згідно з виконавчими провадженнями на загальну суму в розмірі лише 84127,78 грн. , що є меншим законодавчо встановленої суми.
Отже, заявленої суми безспірних вимог недостатньо для порушення справи про банкрутство.
Пунктом 2 статті 8 Закону встановлено, що суддя господарського суду відмовляє у прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство, якщо, зокрема, вимоги кредиторів, які подали заяву про порушення справи про банкрутство, в сумі складають менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачене цим Законом.
Враховуючи викладене, господарський суд не має достатніх підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за поданою заявою та вважає за необхідне відмовити у її прийнятті.
Ухвалу про відмову у прийнятті заяви може бути оскаржено у встановленому порядку. У разі скасування цієї ухвали заява вважається поданою в день первісного звернення до господарського суду.
Керуючись п.2 ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у прийнятті заяви Комунального підприємства "Благоустрій" територіальної громади селища Попільня (смт. Попільня Попільнянський район Житомирська область) про порушення справи про банкрутство.
Додаток: на 70 аркушах, в тому числі платіжні доручення №№ 195, 196 від 11.08.2010 р.
Суддя Лозинська І.В.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2010 |
Оприлюднено | 02.10.2015 |
Номер документу | 51407331 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Лозинська І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні