ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
02 липня 2010 року м. Київ№ 2а-9938/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з матеріалами справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укренергореконструкція"
до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Києва
про скасування податкового повідомлення - рішення від 30.12.2009 №0009442312/0 ,
ВСТАНОВИВ:
30.06.2010 товариство з обмеженою відповідальністю "Укренергореконструкція" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва про скасування податкового повідомлення - рішення №0009442312/0 від 30.12.2009 та визнання нечинним акту перевірки від 17.12.2009 №2227/23-12/35255848.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.07.2010 було відмовлено позивачеві у відкритті провадження в адміністративній справі у частині позовних вимог щодо визнання нечинним акту перевірки від 17.12.2009 №2227/23-12/35255848.
У частині позовних вимог щодо скасування податкового повідомлення - рішення №0009442312/0 від 30.12.2009 позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і вона підсудна даному адміністративному суду. Також, немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Також, позивач у позовній заяві просить забезпечити адміністративний позов шляхом винесення ухвали про заборону вчиняти відповідачу будь-які дії щодо стягнення з ТОВ "Укренергореконструкція" суми донарахувань згідно прийнятого податкового повідомлення-рішення №0009442312/0 від 30.12.2009 до ухвалення рішення у адміністративній справі.
Відповідно до частин першої та третьої статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі. У інших випадках питання про забезпечення адміністративного позову вирішується в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі.
У даному випадку позивачем не надано достатнього обгрунтування необхідності вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, а також не вбачається терміновості віришення даного питання.
Керуючись ст.ст. 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі у частині позовних вимог щодо скасування податкового повідомлення - рішення №0009442312/0 від 30.12.2009.
2. Запропонувати відповідачеві подати до 16.07.2010 року письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є.
3. Справа розглядатиметься суддею одноособово.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу та відповідачу разом з інформацією про їхні процесуальні права і обов'язки. Відповідачу надіслати також копію позовної заяви та доданих до неї документів.
4. Явку повноважних представників сторін визнати обов'язковою.
5. Витребувати від позивача:
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
- всі оригінали доданих до позовної заяви документів (для огляду у судовому засіданні) або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності.
6. Питання про забезпечення адміністративного позову вирішити у судовому засіданні.
Суддя О.П. Огурцов
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2010 |
Оприлюднено | 06.10.2015 |
Номер документу | 51651340 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Огурцов О.П.