Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
м. Дрогобич, вул. Війтівська Гора, 39, 82100, (03244) 2-32-36
ПОСТАНОВА
02 вересня 2011 року судця Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Павлів З.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Державної податкової інспекції у Дрогобицькому районі, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого директором ТзОВ «Т.Р.8. ОК.ОІІР», проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст. 163-2 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановила:
До Дрогобицького міськрайонного суду з ДПІ у Дрогобицькому районі надійшли матеріали перевірки для розгляду справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 162-2 КУпАП, а саме: неподання платіжних доручень на перерахування податку на прибуток за 2010 рік, зафіксоване актом перевірки № 406/23- 1/22407311 від 23.05.201 Іроку.
15.08.2011 року ОСОБА_1 подав до суду заперечення на матеріали даної справи про адміністративне правопорушення, в якому пояснив, що незгідний з винесеним Державною податковою інспекцію у Дрогобицькому районі протоколом з наступних підстав:
-викладена в акті перевірки фабула, а саме: «завищення від’ємного значення~об’єкта оподаткування податком на прибуток та заниження податку на прибуток і податку на додану вартість» взагалі не становить складу правопорушення, передбаченого статтею 163-2 КУпАП, за якою відповідальність наступає у разі неподання або несвоєчасного подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів;
-протокол у даній справі був складений за його відсутності, оскільки з 29 липня 2011 року він перебував у відпустці за межами України (стверджується копією закордонного паспорта). Тому при складанні протоколу працівники ДПІ, всупереч вимогам КУпАП не з’ясовували та не досліджували питання про наявність адміністративних порушень, що свідчить про повну незаконність спроби притягнення його до адміністративної відповідальності. Його позбавили законного права знайомитись з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання. Під час відсутності особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце та час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи;
-у даному випадку всі твердження ДПІ, викладені у акті від 23.05.2011 року №406/23- 1/22407311 стосуються подій 2010 року, які не мають триваючого характеру, а тому за жодних обставин накладення на нього будь-якого стягнення є неможливим в силу п.7 ст. 247 КУпАП.
ОСОБА_1 вину у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 163-2 КУпАП, не визнав та поклався на викладене ним у запереченні.
Оглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1, вважаю, що клопотання останнього про закриття провадження у даній справі за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення слід задоволити виходячи з наступного:
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, акт перевірки, на який йде покликання в протоколі про адміністративне правопорушення, оскаржується в адміністративному порядку, а, відтак, у посадових осіб підприємства немає обов»язку в поданні платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів щодо неузгоджених сум.
Відповідно до вимог ст. 245 КпАП України, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч. 2 КУпАП України, а тому дану справу слід провадженням закрити.
Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КпАП України,
постановила:
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 163-2 КУпАП провадженням закрити у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 163-2 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Львівської області через Дрогобицький міськрайонний суд.
Постанова вступає в законну силу після закінчення строку на її оскарження та підлягає пред’явленню до виконання протягом трьох місяців.
Суддя
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2011 |
Оприлюднено | 06.10.2015 |
Номер документу | 51714923 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Овідіопольський районний суд Одеської області
Курочка В. М.
Адмінправопорушення
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Медінцева Н. М.
Адмінправопорушення
Глобинський районний суд Полтавської області
Левицька Т. В.
Адмінправопорушення
Снятинський районний суд Івано-Франківської області
Калиновський М.М. М. М.
Адмінправопорушення
Каховський міськрайонний суд Херсонської області
Марків Т. А.
Адмінправопорушення
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Павлів З. С.
Адмінправопорушення
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Макаров М. О.
Адмінправопорушення
Роздільнянський районний суд Одеської області
Ільяшук А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні