Ухвала
від 21.10.2015 по справі 922/4405/15
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

"21" жовтня 2015 р. Справа № 922/4405/15

Колегія суддів у складі:головуючого судді Бородіної Л.І., судді Гетьмана Р.А., судді Лакізи В.В.

розглянувши апеляційну скаргу Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області, м. Харків

на ухвалу господарського суду Харківської області від 05.10.2015р.

у справі № 922/4405/15

за заявою Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області, м. Харків

до Товариства з обмеженою відповідальністю Західсоя , смт. Бабаї, Харківська область

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 05.10.2015р. у справі №922/4405/15 (суддя Міньковський С.В.) залишено без розгляду заяву Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області з додатковими вимогами до боржника.

Харківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області не погодилась з ухвалою місцевого господарського суду та звернулась до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Харківської області від 05.10.2015р. у справі №922/4405/15 про залишення заяви Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області з додатковими вимогами до ТОВ Західсоя без розгляду та направити до суду першої інстанції для розгляду питання про прийняття заяви.

Одночасно апелянтом подано клопотання про звільнення його від сплати судового збору у справі №922/4405/15, у якому він зазначає, що зважаючи на той факт, що Харківська ОДПІ звернулась до господарського суду Харківської області з заявою про визнання боржника банкрутом 30.07.2015р. (судовий збір не підлягав сплаті), розмір ставки судового збору для звернення податкового органу із апеляційними та касаційними скаргами щодо перегляду рішень за такими справами має дорівнювати нулю, тобто судовий збір у таких випадках сплаті не підлягає. Крім того, зазначив, що у кошторисі Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області на 2015рік не передбачено видатків на сплату судового збору.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про повернення апеляційної скарги з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 93 ГПК України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Тобто, перебіг строку на оскарження в апеляційному порядку судового рішення визначено в законодавчому порядку.

З матеріалів справи вбачається, що оскаржувана ухвала винесена місцевим господарським судом 05.10.2015р., а скаржник звернувся з апеляційною скаргою до господарського суду Харківської області 13.10.2015р., про що свідчить відтиск штампу місцевого господарського суду на першому аркуші апеляційної скарги, а також ця дата зазначена у вихідних реквізитах апеляційної скарги та у фіскальному чеці, який підтверджує факт надіслання апеляційної скарги боржнику, тобто з пропуском встановленого статтею 93 Господарського процесуального кодексу України строку на оскарження ухвали місцевого господарського суду на 1 день та без заяви про поновлення строку на подання апеляційної скарги.

Згідно з п.4 ч.1 ст.97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.

Враховуючи викладене, апеляційна скарга Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області підлягає поверненню.

Крім того, одночасно з апеляційною скаргою скаржником подано клопотання про звільнення його від сплати судового збору у справі №922/4405/15, щодо якого суд апеляційної інстанції зазначає наступне.

Відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Згідно із пунктом 3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 р. N7 Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України та п. 5 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 05.07.2012 р. N 01-06/869/2012 Про деякі питання практики застосування Закону України Про судовий збір клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.

Враховуючи пропуск Харківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області строку на оскарження ухвали місцевого господарського суду, суд апеляційної інстанції не розглядає клопотання апелянта про звільнення від сплати судового збору.

З огляду на викладене, апеляційна скарга підлягає поверненню на підставі пункту 4 частини 1 статті 97 ГПК України.

Керуючись ст.86, п. 4 ч.1 ст.97, ст.99 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду

УХВАЛИЛА :

Апеляційну скаргу Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області на ухвалу господарського суду Харківської області від 05.10.2015р. у справі № 922/4405/15 повернути заявникові.

Додаток: тільки заявникам - апеляційна скарга на 2аркушах з додатком на 8 аркушах.

Головуючий суддя Л.І. Бородіна

суддя Р.А. Гетьман

суддя В.В. Лакіза

СудХарківський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення21.10.2015
Оприлюднено26.10.2015
Номер документу52562124
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4405/15

Ухвала від 28.07.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Постанова від 28.07.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 23.06.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 23.06.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 15.01.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 18.12.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Удовиченко О.С.

Ухвала від 12.11.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Фоміна В. О.

Ухвала від 21.10.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Бородіна Л.І.

Ухвала від 05.10.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 05.10.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні