Ухвала
від 12.11.2015 по справі 922/4405/15
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

"12" листопада 2015 р. Справа № 922/4405/15

Колегія суддів у складі: головуючий суддя Фоміна В. О., суддя Крестьянінов О.О., суддя Шевель О. В.

розглянувши апеляційну скаргу Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області (вх.№ 5273Х/2) на ухвалу господарського суду Харківської області від 05.10.2015 року по справі №922/4405/15

за заявою Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області

до Товариства з обмеженою відповідальністю Західсоя , смт. Бабаї

про визнання банкрутом, -

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 05.10.2015 року по справі №922/4405/15 (суддя Міньковський С.В.) заяву Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області з додатковими грошовими вимогами залишено без розгляду.

Харківська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області з вказаною ухвалою суду першої інстанції не погодилась та звернулась до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду Харківської області від 05.10.2015р. у справі №922/4405/15 про залишення заяви Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області з додатковими грошовими вимогами ТОВ Західсоя без розгляду, та направити справи до суду першої інстанції для розгляду питання щодо прийняття заяви.

Разом з апеляційною скаргою, апелянтом заявлено клопотання про звільнення його від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Розглянувши матеріали апеляційної скарги та клопотання апелянта про звільнення його від сплати судового збору, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду встановила наступне.

Відповідно ч.3 ст.94 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Розмір та порядок оплати судового збору за подання апеляційної скарги визначено Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" встановлено розмір мінімальної заробітної плати на 2015 рік: у місячному розмірі - 1218 гривень.

22.05.2015 року прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", відповідно до якого з 1 вересня 2015 року, змінено ставки судового збору.

Частиною 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що ставки судового збору за подання до господарського суду заяв кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство встановлюється у розмірі 2 розміри мінімальної заробітної плати, а за подання апеляційних скарг у справі про банкрутство - встановлюються у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги (п. п. 4 п. 2).

Статтею 5 Закону України Про судовий збір передбачено перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору. Зокрема, пунктом 21 вказаної статті передбачено, що від сплати судового збору звільняються, зокрема, органи доходів і зборів.

Проте, Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору від 22 травня 2015 року № 484-VIII статтю 5 Закону України Про судовий збір викладено в новій редакції, якою виключено з переліку осіб, які звільняються від сплати судового збору органи доходів і зборів. Даний закон набув чинності 01.09.2015р.

Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено право суду на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.

Відповідно до пункту 3.1 постанови пленуму Вищого Господарського Суду України від 21.02.2013 р. № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VІ Господарського процесуального кодексу України", єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону України "Про судовий збір", є врахування ним майнового стану сторін . Клопотання про звільнення від сплати судового збору може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Мотивуючи клопотання про звільнення від сплати судового збору ОДПІ зазначає про неможливість сплати судового збору у зв'язку з відсутністю кошторисних призначень на 2015р.

Проте, статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, тому самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.

Крім того, стаття 9 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлює те, що правосуддя в Україні здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак. Суд створює такі умови, за яких кожному учаснику судового процесу гарантується рівність у реалізації наданих процесуальних прав та у виконанні процесуальних обов'язків, передбачених процесуальним законом.

За змістом положень статті 8 Закону (Закону України "Про судовий збір") питання про відстрочення та розстрочення судом сплати судового збору, зменшення розміру судового збору або звільнення від його сплати з підстав майнового стану сторони вирішується судом в кожному конкретному випадку залежно від обставин справи та обгрунтованості доводів сторони належними та допустимими доказами на підтвердження того, що майновий стан сторони перешкоджає сплаті нею судового збору в установленому порядку і розмірі, а також на засадах рівності всіх учасників судового процесу (в тому числі й органів державної влади) перед законом та судом (пункт 3 Інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про судовий збір" (зі змінами та доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 22.05.2015р. "484-VIII)").

А отже прийняття до розгляду апеляційної скарги, поданої без дотримання положень ч. 3 ст. 94 ГПК України може бути розцінено як надання переваги даному заявнику, що є неприпустимим.

Таким чином, колегія суддів дійшла висновку про відмову у задоволенні клопотання Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Вказані обставини є підставою для повернення апеляційної скарги заявнику на підставі п. 3 ст. 97 ГПК України.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду та повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

На підставі викладеного та керуючись ст. 86, ч.3 ст. 94, п.3 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України, ст.5 Закону України Про судовий збір , колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду, -

УХВАЛИЛА:

Повернути Харківській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Харківській області апеляційну скаргу та додані до неї документи, всього на 13 арк.

Головуючий суддя Фоміна В. О.

Суддя Крестьянінов О.О.

Суддя Шевель О. В.

СудХарківський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення12.11.2015
Оприлюднено17.11.2015
Номер документу53397186
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4405/15

Ухвала від 28.07.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Постанова від 28.07.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 23.06.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 23.06.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 15.01.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 18.12.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Удовиченко О.С.

Ухвала від 12.11.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Фоміна В. О.

Ухвала від 21.10.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Бородіна Л.І.

Ухвала від 05.10.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 05.10.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні