cpg1251
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 жовтня 2015 року м. Київ К/800/34045/15
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого Донця О.Є.,
суддів: Логвиненка А.О.,
Мороза В.Ф.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 01.07.2015 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України про визнання протиправною та скасування постанови,
в с т а н о в и л а:
У квітні 2013 року ТОВ «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України про визнання протиправною та скасування постанови.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.03.2015 року позов ТОВ «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» було задоволено. Визнано протиправною та скасовано постанову Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.02.2013 року №28-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, винесеної у відношенні ТОВ «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» (код ЄДРПОУ 23534098).
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 01.07.2015 року апеляційну скаргу Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України було задоволено. Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.03.2015 року скасовано. У задоволенні адміністративного позову ТОВ «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» відмовлено.
У касаційній скарзі ТОВ «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ», не погоджуючись з даним рішенням, посилаючись на допущені судом апеляційної інстанції порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 01.07.2015 року та залишити в силі постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.03.2015 року.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга ТОВ «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» задоволенню не підлягає, оскільки рішення суду апеляційної інстанції постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не надають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судового рішення.
Судами встановлено, що 20.08.2012 року Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було прийнято розпорядження № 762-ЦД-1-Е, яким ЗАТ «Нові технології» зобов'язано у термін до 20.11.2012 року усунути порушення законодавства про цінні папери шляхом переведення випуску акцій документарної форми існування у бездокументарну та шляхом приведення статутів і внутрішніх положень товариства у відповідність з нормами Закону України «Про акціонерні товариства».
16.01.2013 року відповідачем винесено постанову № 05/02/33/пп про порушення справи стосовно ЗАТ «Нові технології» про правопорушення на ринку цінних паперів.
Крім цього, 01.02.2013 року Комісією винесено постанову № 03/02/268/ПР про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, якою розгляд даної справи призначено на 27.02.2013 р.
22.02.2013 року Голосіївською районною у м. Києві державною адміністрацією проведено державну реєстрацію припинення ЗАТ «Нові технології», шляхом його реорганізації в ТОВ «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» із внесенням відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців за № 10681120010018668.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів 27.02.2013 року уповноваженою особою Комісії було винесено постанову № 28-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою до ТОВ «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» як до правонаступника ЗАТ «Нові технології», було застосоваенно штрафні санкції в розмірі 85 000,00 грн. за невиконання розпорядження Комісії від 20.08.2012 року № 762-ЦД-1-Е та неусунення порушень законодавства про цінні папери у визначений ним термін.
Згідно із пунктами 10, 14 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» , Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Пунктом 8 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із пунктом 2 Розділу ІІІ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, справу про правопорушення не може бути порушено, а порушена справа підлягає закриттю: за відсутності факту вчинення правопорушення; за відсутності складу правопорушення; якщо справа не підлягає розгляду Комісією; у разі закінчення на дату розгляду справи про правопорушення строків, передбачених законом; наявність по тому самому факту не скасованої постанови уповноваженої особи, рішення суду; внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи, щодо якої порушено справу про правопорушення, або визнання її банкрутом; внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи; скасування законодавчого акта, який встановлює відповідальність за правопорушення; за наявності за даним фактом порушеної справи про правопорушення щодо особи, яка притягується до відповідальності.
Частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України передбачено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Тобто, законодавством регламентовано повноваження Комісії щодо здійснення нагляду за дотриманням суб'єктами господарювання вимог законодавства про цінні папери, зокрема, шляхом прийняття відповідних розпоряджень про усунення виявлених порушень, які є обов'язковими до виконання, та здійснення контролю за їх виконанням.
При цьому, встановлення факту невиконання суб'єктом господарювання розпорядження Комісії про усунення порушень законодавства про цінні папери є достатньою та необхідною правовою підставою для порушення Комісією справи про правопорушення та винесення за її результатами відповідної постанови про застосування штрафних санкцій.
З матеріалів справи вбачається, що розпорядженням від 20.08.2012 року № 762-ЦД-1-Е, яким ЗАТ «Нові технології» зобов'язано у термін до 20.11.2012 року усунути порушення законодавства про цінні папери, товариством у встановлені строки виконано не було.
У зв'язку з цим Комісією стосовно позивача порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів, про що винесено постанову від 16.01.2013 року № 05/02/33/пп.
Постановою Окружного адміністративного суду від 20.06.2013 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17.07.2014 року, у адміністративній справі № 826/6600/13-а за позовом ТОВ «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України про скасування постанови від 16.01.2013 року № 05/02/33/пп було відмовлено.
22.02.2013 року ЗАТ «Нові технології» було реорганізовано у ТОВ «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ», яке є правонаступником всіх прав і обов'язків акціонерного товариства та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців під тим самим кодом ЄДРПОУ 23534098.
27.02.2013 року відповідачем за результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів було винесено оскаржувану постанову № 28-ЦД-1-Е про накладення на позивача санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
Оскільки, ЗАТ «Нові технології» не було своєчасно виконано розпорядження Комісії про усунення порушень законодавства, правомірність порушення відповідачем справи про правопорушення на ринку цінних паперів стосовно ТОВ «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» встановлена рішенням суду, яке набрало законної сили, а останній є правонаступником всіх прав і обов'язків ЗАТ «Нові технології» і утворений внаслідок його реорганізації шляхом зміни самої лише організаційно-правової форми товариства, суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку про те, що Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, виносячи оскаржувану постанову про накладення на позивача штрафу, діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про те, що рішення суду апеляційної інстанції є законним і не підлягає скасуванню, оскільки суд, всебічно перевіривши обставини справи, вирішив спір у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин; в ньому повно відображені обставини, що мають значення для справи, висновки суду щодо встановлених обставин і правові наслідки є правильними, а доводи касаційної скарги їх не спростовують.
Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Керуючись статтями 220, 220 1 , 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ,
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» - залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 01.07.2015 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АТЗТ НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України про визнання протиправною та скасування постанови - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі та може бути переглянута Верховним Судом України у строк та у порядку, визначеними статтями 235-244 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді: О.Є. Донець
А.О. Логвиненко
В.Ф. Мороз
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2015 |
Оприлюднено | 23.10.2015 |
Номер документу | 52603661 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Донець О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні