ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
"27" жовтня 2015 р. Справа № 920/209/14
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Слободін М.М., суддя Могилєвкін Ю.О., суддя Плужник О.В.
розглянувши в приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу відповідача (вх.№ 4914С/3-11) на рішення господарського суду Сумської області від 07.09.2015 р. у справі № 920/209/14
за позовом спільного агрохімічного підприємства «Родючисть» у формі ТОВ, с. Склярівка Сумського району Сумської області,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ФОП ОСОБА_1, м. Київ,
про визнання договору недійсним
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням господарського суду Сумської області від 07.09.2015 року по справі № 920/209/14 (суддя Левченко П.І.) позов задоволено. Визнано недійсним договір про відступлення права вимоги від 10.01.2008 року, укладений між ТОВ «ЛеСтар» та ТОВ «ЮВС». Стягнуто з ТОВ «ЛеСтар» на користь спільного агрохімічного підприємства «Родючисть» у формі ТОВ витрати по сплаті судового збору в сумі 1218,00 грн.
Відповідач не погодився з зазначеним рішенням, звернувся до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просив оскаржуване рішення скасувати та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позову.
Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 19.10.2015 апеляційну скаргу прийнято до провадження та призначено до розгляду на 18.11.2015 року на 11:00.
23.10.2015 р. ТОВ «ЛеСтар» звернулось до суду апеляційної інстанції з клопотанням про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції в Київському апеляційному господарському суді або в господарський суд м. Києва, посилаючись на неможливість з'явлення в судові засідання Харківського апеляційного господарського суду, у зв'язку з труднощами по прибуттю до Харківського апеляційного господарського суду.
Відповідно до частини 5 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом.
Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
У пункті 2 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відео-конференції" до повного забезпечення функціонування системи відеоконференцзв'язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.
Державна судова адміністрація України висвітлює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про суди, які забезпечені технічними засобами для участі особи у засіданні суду в режимі відеоконференції. Така інформація має враховуватися судами при постановленні ухвал щодо проведення відеоконференцій.
На Офіційному веб-порталі "Судова влада України" (count. gov.ua\ videoconference) визначено перелік апеляційних та місцевих загальних судів, в яких впроваджено систему відеоконференцзв'язку до якого входить, зокрема, господарський суд Запорізької області.
Згідно з вимогами статті 74 1 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
У пункті 2 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції" до повного забезпечення функціонування системи відеоконференцзв'язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.
Колегією суддів з'ясовано можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції в Київському апеляційному господарському суді 18.11.2015 р. об 11:00 год., у зв'язку з чим колегія суддів вважає за можливе провести судове засідання, призначене на 18.11.2015 року об 11:00 годині в режимі відеоконференції.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 74-1, 77, 86, 99 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду,
УХВАЛИЛА:
1. Задовольнити клопотання представника ТОВ «ЛеСтар» про його участь у судовому засіданні Харківського апеляційного господарського суду з розгляду справи № 920/209/14, яке відбудеться 18.11.2015 року об 11:00 год., у залі судового засідання №131 в режимі відеоконференції.
2. Доручити Київському апеляційному господарському суду (04116, вул. Шолуденка, 1, м. Київ) забезпечити проведення відеоконференції у справі № 920/209/14, розгляд якої відбудеться 18.11.2015 року об 11:00 год. в приміщенні Харківського апеляційного господарського суду в залі судового засідання № 131.
Головуючий суддя Слободін М.М.
Суддя Могилєвкін Ю.О.
Суддя Плужник О.В.
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2015 |
Оприлюднено | 02.11.2015 |
Номер документу | 52861003 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Слободін М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні