РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 м.Рівне, вул.Яворницького, 59
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
"29" жовтня 2015 р. Справа № 906/1330/15
Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії:
головуючий суддя Грязнов В.В.
суддя Розізнана І.В. ,
суддя Мельник О.В.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Позивача-Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський ОСОБА_1" на ухвалу господарського суду Житомирської області від 05.10.2015р. у справі №906/1330/15
за позовом Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський ОСОБА_1"м.Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "М.Г.І."м.Житомир
третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на строні Відповідача
ОСОБА_2 м.Житомир
про звернення стягнення на предмет іпотеки,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Житомирської області від 05.10.2015р. у справі №906/1330/ 15 (суддя Трелецька-Байдюк Н.Я..) зупинено, до вирішення повязаної з нею справи №296/10833/ 15-ц, провадження за позовом Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський ОСОБА_3" до Товариства з обмеженою відповідальністю "М.Г.І." за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Відповідача ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки.
Не погоджуючись із винесеною ухвалою, Позивач подав скаргу до Рівненського апеляцій-ного господарського суду, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Житомирської області від 05.10.2015р. та повернути матеріали справи на новий розгляд до місцевого госпо-дарського суду.
Апеляційну скаргу належить повернути заявнику.
Так, відповідно до ч.3 ст.94 ГПК України - до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місяч-ному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому роз-мірі.(ст.4 Закону України "Про судовий збір").
За приписами п.п.7 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції від 03.09.2015 року) - судовий збір за подання до господарського суду апеляційної скарги на ухвалу суду ста-новить 1 розмір мінімальної заробітної плати
Вбачається, що звертаючись з апеляційною скаргою Скаржник просив відстрочити йому сплату судового збору у зв'язку з важким фінансовим стоновищем та відсутністю коштів для таких витрат. Разом з тим, ст.5 Закону України "Про судовий збір" передбачено пільги щодо сплати судового збору, так от Позивач - не входять до переліку осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи май-новий стан сторони, суд може своєю ухвалою, відстрочити або розстрочити сплату судового збо-ру, зменшити його розмір або звільнити заявника від сплати.
В порядку п.3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013 року «Про деякі питання практики застосування розділу VІ Господарського процесуального ко-дексу України» - єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення сплати судо-вого збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її май-новий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у установленому порядку і розмірі .
Проте, таких документів апелянтом подано не було, тому судова колегія не знаходить під-став для відстрочення Скаржнику сплати судового збору.
Крім того, апелянт не надав доказів в обґрунтування можливості отримання коштів на сплату судового збору в майбутньому.
У відповідності до ст.93 ГПК України, апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протя-гом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засі-данні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення - зазначений строк обчис-люється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, яка подана після закінчення строків, установлених цією статтею, за-лишається без розгляду, якщо апеляційний господарський суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що виноситься ухвала. Розгляд заяви особи про поно-влення строку на подання апеляційної скарги здійснюється одним із суддів колегії суддів апеля-ційного господарського суду, склад якої визначений при реєстрації справи відповідно до поло-жень частини 4 статті 91 цього Кодексу.
Після усунення обставин, зазначених у п.3 ч.1 ст.97 ГПК України, скаржник має право повторно подати апеляційну скаргу в строки, визначені ГПК України. У разі пропуску строку оскарження апеляційна скарга має бути подана повторно лише з мотивованим письмовим клопотанням про його відновлення.
З огляду на зазначене, апеляційну скаргу слід повернути заявнику.
Керуючись ст.86, п.3 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1 . Апеляційну скаргу на ухвалу господарського суду Житомирської області від 05.10.2015 року у справі №906/1330/15 повернути заявнику - Публічному акціонерному товариству "Всеук-раїнський ОСОБА_4".
Додаток: заявнику - матеріали скарги з додатками на 21 арк. з конвертом.
Головуючий суддя Грязнов В.В.
Суддя Розізнана І.В.
Суддя Мельник О.В.
Суд | Рівненський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2015 |
Оприлюднено | 04.11.2015 |
Номер документу | 52954787 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Рівненський апеляційний господарський суд
Грязнов В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні