Справа № 2-1710/12
2/609/470/2012
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"24" вересня 2012 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого - судді Рожкової О.С.
секретарів Маковей О.М., Ленько Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи Житлово- будівельний кооператив «Космос», ОСОБА_3 про встановлення порядку користування житловим приміщенням та вселення,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач 24.01.2012 року звернулась до суду з вказаною позовною заявою і в обґрунтування позовних вимог вказала, що є власником 1/2 частини квартири АДРЕСА_1.
Відповідач чинить перешкоди в користуванні спільним майном, тому з урахуванням уточнень (а.с.15) просила вселити її в квартиру АДРЕСА_1 та встановити порядок користування спірною квартирою, виділивши ОСОБА_4 кімнату площею 9,9 кв.м. та кімнату площею 12,0 кв.м., а відповідачу ОСОБА_2 кімнату площею 14,9 кв.м., в загальному користуванні співвласників залишити кухню - 7,8 кв.м., ванну кімнату - 2,6 кв.м., туалет - 1,0 кв.м., коридор - 12,2 кв.м., дві комори - 08 кв.м., 07 кв.м.
Позивач, представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав викладених в позовній заяві.
Відповідач та його представник позовні вимоги не визнали в повному обсязі, просили залишити його без задоволення.
Представник ЖБК «Космос» в судове засідання не з'явився, до суду надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника.
Третя особа ОСОБА_5 позов не визнала.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Правовий режим спільної часткової власності визначається главою 26 Цивільного кодексу України з урахуванням інтересів усіх її учасників. Володіння, користування і розпорядження частковою власністю здійснюється за згодою всіх співвласників, а за відсутності згоди спір вирішується судом.
Судом встановлено, що сторонам по справі на праві спільної часткової власності належить квартира АДРЕСА_1 по 1А частці квартири кожному (а.с.7).
Виходячи з положень ст. 358 Цивільного Кодексу України, встановлення порядку роздільного користування спільним майном будинком (квартирою) передбачає надання кожному із співвласників у їх одноособове користування відокремлених (відособлений приміщень, які відповідають їх часткам у цьому будинку (квартирі). У такому випаду;- окремі підсобні приміщення можуть бути залишені в загальному користуванні співвласників квартири. При встановлені порядку' користування квартирою, що є у спільній частковій власності, не повинні обмежуватись або порушуватись права жодного із співвласників.
Як видно з матеріалів справи, спірна квартира в багатоквартирному будинку, складається з трьох ізольованих жилих кімнат площею 9,9 кв.м, 12,0 кв.м. з лоджією - 1,6 кв.м. та 14.9 кв.м., а також кухні, ванної кімнати, туалету та коридору. Загальна площа квартири складає 63,5 кв.м., із них жилої 36,8 кв.м. (а.с.9-10).
Позивач просить виділити їй в користування дві житлові кімнати загальною площею 21,9 кв.м, (до яких належить і лоджія площею 1,6 кв.м.), що не відповідає ідеальним часткам у праві спільної часткової власності, призводить до порушення та обмеження права іншого співвласника ОСОБА_2, в користуванні якої залишиться кімната площею 14,9 кв.м.
Згідно ст.ст. 317, 319, 391 ЦК України власник має право вільно володіти, користуватись та розпоряджатись належною йому власністю на власний розсуд. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна. Власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Проте суд вважає, що позивач не надала належних та допустимих доказів які б свідчили про чинення відповідачем перешкод в користуванні квартирою, відповідно до ст.,10 ЦПК України.
Отже, позовні вимоги ОСОБА_4 є безпідставними і задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. З, 10,11, 60, 212-215, 218, 292, 294 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 відмовити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 107,30 грн. судового збору на користь
держави.
На рішення протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами які не були присутні під час проголошення рішення з моменту отримання його копії, може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м. Житомира.держави.
Cуддя О. С. Рожкова
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2012 |
Оприлюднено | 04.11.2015 |
Номер документу | 53035562 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Рожкова О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні