10.11.2015
Справа №6-54/10
Провадження №2-зз/642/26/15
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2015 року суддя Ленінського районного суду м. Харкова Скляренко С.О., розглянувши заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 про скасування тимчасового обмеження у виїзді за межі України, -
Встановив:
Заявники звернулися до суду із заявою про скасування щодо них тимчасового обмеження у виїзді за межі України згідно ухвал Ленінського районного суду від 21 червня 2010 року.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що у відкритті провадження у справі повинно бути відмовлено, так як у відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Відповідно до статті 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України» підставою для тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон є, зокрема, ухилення особи від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням до виконання зобов’язань.
Відповідно до статті 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Пунктом 12.3 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2012 року №512/5, передбачено, що державний виконавець не пізніше наступного дня після надходження ухвали суду про тимчасове обмеження особи (боржника) у праві виїзду за межі України до виконання нею своїх зобов'язань направляє засвідчену судом копію цієї ухвали для виконання до Адміністрації Державної прикордонної служби України.
Пунктом 12.4 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2012 року №512/5, чітко визначено, що тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України стосовно особи знімається у разі винесення державним виконавцем постанови про:
повернення виконавчого документа до суду або іншого органу (посадовій особі), який (яка) його видав(ла), на підставі частини першої статті 48 Закону;
закінчення виконавчого провадження на підставі пунктів 1 - 6, 8 - 9, 11 - 14 частини першої статті 49 Закону;
скасування тимчасового обмеження у праві виїзду особи з України у разі належного виконання особою зобов'язань щодо сплати періодичних платежів.
У постанові вказуються номер та дата винесення судового рішення про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України. Постанова затверджується начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, і протягом трьох робочих днів надсилається до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України.
У відповідності до висновку Верховного суду України від 01 лютого 2013 року «Судова практика щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України»: тимчасове обмеження громадянина України у праві виїзду за межі України законом покладено на суд, а припинення обмеження виїзду у зв'язку з виконанням обов'язку за рішенням, що перебувало на виконанні, покладено на державного виконавця.
Таким чином, скасування обмеження виїзду за кордон у зв’язку з виконанням зобов’язання за рішенням, що перебувало на виконанні, покладено на державного виконавця.
Зазначене відповідає вимогам спільного наказу МВС України та Міністерства юстиції України № 288/5/102 від 07.02.2014 «Про затвердження Порядку взаємодії органів державної виконавчої служби та органів державної прикордонної служби України під час здійснення виконавчого провадження» (п. 3, 4 розділу ІІІ)..
Таким чином, суд вважає за необхідне відмовити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у відкритті провадження у справі за їх заявою про скасування щодо них тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.
На підставі наведеного,керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122, ст. 377-1 ЦПК України, ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», п. п. 12.3, 12.4 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2012 року №512/5, Постановою Верховного суду України від 01 лютого 2013 року «Судова практика щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України», суд, -
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 про скасування тимчасового обмеження у виїзді за межі України - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Ленінський районний суд м. Харкова шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя С.О.Скляренко
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2015 |
Оприлюднено | 17.11.2015 |
Номер документу | 53386775 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Скляренко С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні