ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ С УД УКРАЇНИ
УХВАЛА
28 вересня 2009 р. № 62/120-09
Вищий господарськ ий суд України у складі колег ії суддів:
Дроботової Т.Б. - головуюч ого
Волковицької Н.О.
Рогач Л.І.
перевіривши матеріали кас аційної скарги Товариства з обмеженою ві дповідальністю "Горизонт"
на ухвалу від 31.07.2009 року господарсько го суду Харківської області
у справі № 62/120-09 господарського суду Харківської області
за позовом Товариства з обмеженою в ідповідальністю "Агротехнік а 2007"
до Слатинської селищної рад и
до Товариства з обмеженою в ідповідальністю "Горизонт"
до Слатинського комунально го підприємства технічної ін вентаризації "Інвентаризато р"
про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Горизонт" звернулось до Вищого господа рського суду України із каса ційною скаргою на ухвалу гос подарського суду Харківсько ї області від 31.07.2009 року, якою по рушено провадження у справі.
Згідно статті 129 Конституці ї України до основних засад с удочинства, зокрема, віднесе но забезпечення апеляційног о та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, в становлених законом.
Зазначена конституційна н орма конкретизована законод авцем у статті 12 Закону Україн и "Про судоустрій України", згі дно з якою учасники судового процесу та інші особи у випад ках і порядку, передбачених п роцесуальним законом, мають право на апеляційне та касац ійне оскарження судового ріш ення.
Отже, реалізація конституц ійного права на апеляційне т а касаційне оскарження судов ого рішення названим Законом ставиться у залежність від п оложень процесуального зако ну.
Відповідно до частини перш ої статті 11113 Господарського п роцесуального кодексу Украї ни ухвали місцевого або апел яційного господарського суд у можуть бути оскаржені у кас аційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом т а Законом України "Про віднов лення платоспроможності бор жника або визнання його банк рутом".
Таким чином, оскарженню під лягають лише ті ухвали, про мо жливість оскарження яких пря мо зазначено у відповідній с татті Господарського процес уального кодексу України або Закону України "Про відновле ння платоспроможності боржн ика або визнання його банкру том", в яких йдеться про винесе ння судом даних ухвал.
Статтями 64, 65, 86 Господарськог о процесуального кодексу Укр аїни передбачено порушення провадження у справі, дії суд ді по підготовці справи до ро згляду та винесення ухвали т а її зміст.
Зі змісту наведених процес уальних норм випливає, що суд дя виносить ухвалу про прийн яття позовної заяви та поруш ення провадження у справі з д одержанням вимог статті 86 Гос подарського процесуального кодексу України. В цій же ухва лі суддя може зазначати дії, я кі він вважає необхідними вч инити з метою забезпечення п равильного і своєчасного вир ішення спору.
Отже, не одна з названих про цесуальних норм, в тому числі і стаття 86 Господарського про цесуального кодексу України , яка встановлює вимоги до змі сту і форми ухвали, якими не ви рішується спір по суті, не пер едбачають права апеляційног о чи касаційного оскарження такої ухвали.
Відповідно до пунктів 8, 12 Пос танови Пленуму Верховного су ду України №8 від 13.06.2007 року оска рження ухвал або інших проце суальних актів суду, якими не завершується провадження у справі (про прийняття заяв і с карг до розгляду, про признач ення судових засідань, про ви клик осіб, про витребування д окументів та інших доказів т ощо), крім випадків, прямо пере дбачених процесуальним зако ном, не допускається, в зв'язку з чим звернення у справах інш их осіб у всіх випадках, а учас ників процесу - поза випадкам и, передбаченими процесуальн им законом, розгляду судами н е підлягають в зв'язку з чим у прийнятті касаційної скарги до касаційного провадження необхідно відмовити.
Касаційна інстанція також , вважає за необхідне зазначи ти, що безпідставне в неперед баченому процесуальним зако нодавством порядку зверненн я з апеляційними та касаційн ими скаргами призводить до з атягування розгляду справи п о суті, що є недобросовісним к ористуванням процесуальним и правами сторони у справі.
Керуючись статтями 86, 11113 Господарського процесуальн ого кодексу України, Вищий го сподарський суд України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у прийнятті к асаційної скарги Товар иства з обмеженою відповідал ьністю "Горизонт" на ухвалу го сподарського суду Харківськ ої області від 31.07.2009 року у спра ві №62/120-09 господарського суду Х арківської області.
Касаційну скаргу Товарист ва з обмеженою відповідальні стю "Горизонт" повернути скар жнику без розгляду.
Головуючий суддя Т. Дроботова
С у д д і Н. Волковицька
Л. Рогач
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2009 |
Оприлюднено | 01.12.2009 |
Номер документу | 5340245 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Волковицька Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні