Справа № 2-3423/12
Рішення
Іменем України
"13" листопада 2012 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м.Житомира в складі:
головуючого Бондарчука В.В.
секретарі Тузенко А.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про надання дозволу на виїзд за кордон неповнолітньої дитини , -
встановив:
Позивач звернулася до суду з позовом, в обґрунтування якого вказала, що вони з відповідачем є батьками неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. За рішенням суду шлюб між сторонами розірвано, дитина проживає разом з позивачкою. Мати позивачки - громадянка держави ОСОБА_4, в зв»язку з чим позивачка має можливість оздоровити доньку в морській кліматичній зоні, однак, відповідач відмовляється надати згоду на виїзд неповнолітньої доньки за кордон. Позивач просить визнати таку відмову безпідставною, дозволити доньці виїзд до держави ОСОБА_4 на термін до трьох місяців без згоди та супроводу батька, допустити негайне виконання рішення суду в частині проїзного документа дитини та судові витрати покласти на відповідача.
В судовому засіданні позивач позов підтримала з тих же підстав та просила його задовольнити.
Відповідач позов не визнав та пояснив, що позивач може вивезти дитину до ОСОБА_4 назавжди, що не відповідає його інтересам, оскільки він бажає брати участь у вихованні та розвитку дитини.
Представник Служби у справах дітей та неповнолітніх Житомирської міської ради позов підтримав.
Суд заслухав пояснення сторін, дослідив матеріали справи та встановив, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що сторони є батьками неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до ст. 141 СК України, мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.
Зі слів позивачки, її мати - ОСОБА_5 - є громадянкою держави ОСОБА_4, позивач разом з донькою хоче поїхати відвідати бабусю, а також оздоровити дитину в морській кліматичній зоні. Однак, будь-яких доказів родинних відносин з ОСОБА_5, а також того, що остання є громадянкою ОСОБА_4, позивач суду не надала.
Таким чином позивачкою не доведено, що поїздка дитини за кордон здійснюється в інтересах дитини, оскільки достеменно не відомо, до кого позивач має поїхати в гості, де та в яких умовах буде проживати дитина та чи має позивач можливість забезпечити виїзд, проживання дитини в ОСОБА_4 та її повернення в Україну, тому суд відмовляє в задоволенні позову за необґрунтованістю.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 208, 212-215 ЦПК України, суд-
вирішив:
Відмовити в задоволені позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про надання дозволу на виїзд за кордон неповнолітньої дитини за необґрунтованістю.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м.Житомира протягом десяти днів з дня його проголошення.
Головуючий суддя В. В. Бондарчук
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2012 |
Оприлюднено | 19.11.2015 |
Номер документу | 53446365 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Бондарчук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні