У Х В А Л А
22 жовтня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідачаСамсіна І.Л., суддів:Коротких О.А., Маринченка В.Л. -
розглянувши заяву державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області (далі - Інспекція) про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 4 березня 2014 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Аудіоцентр» до Інспекції про визнання протиправними та скасування наказів, визнання протиправними дій, скасування податкового повідомлення-рішення,
встановила:
Інспекція звернулася до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 4 березня 2014 року з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС). Зазначеним судовим рішенням суд касаційної інстанції залишив без змін ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 20 червня 2013 року та постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2012 року.
У поданій до Верховного Суду України заяві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 4 березня 2014 року Інспекції посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції норм матеріального права.
На обґрунтування заяви додано копію ухвали Вищого адміністративного суду України від 21 серпня 2014 року, яка, на думку заявника, підтверджує неоднакове застосування касаційним судом одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Перевіривши наведені у заяві доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку про відсутність підстав для допуску справи до провадження з огляду на наступне.
Відповідно до частини першої статті 238 КАС заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Під час перевірки відповідності заяви вимогам КАС з'ясовано, що її подано з пропуском строку, встановленого частиною 1 статті 238 КАС.
Судове рішення, на яке заявник посилається на підтвердження неоднакового застосування норм матеріального права, ухвалене 21 серпня 2014 року. Отже, заява подана з пропуском строку, встановленого частиною першою статті 238 КАС.
За таких обставин підстав для допуску справи до провадження немає.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів Судової палати в адміністративних справах України Верховного Суду України,
у х в а л и л а:
Відмовити у допуску справи за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Аудіоцентр» до державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області про визнання протиправними та скасування наказів, визнання протиправними дій, скасування податкового повідомлення-рішення до провадження Верховного Суду України для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 4 березня 2014 року.
Суддя-доповідач І.Л. Самсін
Судді: О.А. Коротких
В.Л. Маринченко
Суд | Верховний Суд України |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2015 |
Оприлюднено | 18.11.2015 |
Номер документу | 53498224 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Верховний Суд України
Самсін І.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні