Ухвала
від 21.09.2015 по справі 450/1709/15-ц
ПУСТОМИТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 450/1709/15-ц Провадження № 2/450/1405/15

У Х В А Л А

про відмову у вжитті заходів забезпечення позову

"21" вересня 2015 р.Пустомитівський районний суд Львівської області в складі: головуючого - судді-ОСОБА_1. при секретарі-ОСОБА_2

розглянувши заяву ОСОБА_3 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про повернення боргу за договором позики

ВСТАНОВИВ :

В провадженні Пустомитівського районного суду Львівської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про повернення боргу за договором позики.

Позивачка ОСОБА_3 звернувся до суду з заявою про забезпечення позову в якій просить постановити ухвалу якою вжити заходи забезпечення позову, шляхом встановлення заборони на відчуження майнових комплексів ТзОВ „ГеліусВ» та ТзОВВ» „КоординатаВ» на користь третіх осіб.

В обґрунтуванні своїх вимог позивач спирається на те, що невжиття відповідних заходів може утруднити або взагалі не уможливити виконання рішення суду, оскільки відповідач в добровільному порядку повернути борг категорично відмовляється та у разі задоволення позову фактичне виконання судового рішення залежатиме від наявності у ОСОБА_4 належного йому майна на праві приватної власності. На даний час існує достатньо підстав, що стверджують намір відповідача ОСОБА_4 відчужити належні йому майнові комплекси ТзОВ „ГеліусВ» та ТзОВВ» ВП „КоординатаВ» на користь третіх осіб.

Сторони відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України в судове засідання не викликались.

Згідно ч. 2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу технічними засобами не здійснюється.

Виходячи з засад диспозитивності цивільного судочинства, відповідно до частини 1 статті 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до ЦПК України, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь в справі.

За змістом ст. 152 ЦПК України заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до таких дій може привести до порушення прав і законних інтересів інших осіб, учасників процесу.

З урахування наведеного, проаналізувавши матеріали справи та доводи позивача про обставини на які він покликається на задоволення своїх вимог, суд приходить до переконання про відсутність підстав для забезпечення позову у вигляді накладення арешту на майно, що являється предметом позову, з таких підстав :

Згідно Пленуму ВСУ України у п. 4 Постанови "Про практику застосування судами цивільно-процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" №9 від 22 грудня 2006 року з метою правильного застосування норм закону роз'яснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір і існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Проаналізувавши матеріали справи та доводи позивача на підтвердження своїх вимог, враховуючи, те що позивачем ОСОБА_3 не представлено суду жодних доказів на підтвердження своїх вимог, а саме : на підтвердження наявності у відповідача ОСОБА_4 прав на володіння, користування чи розпорядження зазначеним позивачем майном, а саме майновими комплексами ТзОВ „ГеліусВ» та ТзОВВ» „КоординатаВ» , існування на даній стадії процесу реальної загрози невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з урахуванням захисту та недопущення порушення прав і законних інтересів учасників процесу та інших осіб, суд вважає, що вимоги позивача про застосування заходів забезпечення позову шляхом встановлення заборони на відчуження майнових комплексів ТзОВ „ГеліусВ» та ТзОВ ВП „КоординатаВ» , є безпідставними, а тому заява про забезпечення позову задоволенню не підлягає.

А тому, керуючись ст. ст. 151, 152, 153 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ :

В задоволенні заяви ОСОБА_3 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про повернення боргу за договором позики - відмовити .

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку до Апеляційного суду Львівської області протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяОСОБА_1

СудПустомитівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.09.2015
Оприлюднено19.11.2015
Номер документу53518107
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —450/1709/15-ц

Ухвала від 28.01.2020

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 28.01.2020

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 16.10.2018

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 21.03.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Білоконь Олена Валеріївна

Ухвала від 22.11.2017

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Леванчук Андрій Олексійович

Ухвала від 07.11.2016

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Леванчук Андрій Олексійович

Ухвала від 14.06.2016

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Савченко Валентина Олександрівна

Ухвала від 16.11.2015

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 04.11.2015

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

Ухвала від 21.09.2015

Цивільне

Пустомитівський районний суд Львівської області

Кукса Д. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні