Справа №583/2826/15-ц Головуючий у суді у 1 інстанції - Білера П. П. Номер провадження 22-ц/788/2190/15 Суддя-доповідач - Дубровна В. В. Категорія - 5
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
16 листопада 2015 року м. Суми
Суддя Апеляційного суду Сумської області Дубровна В. В. . , розглянувши матеріали справи за апеляційними скаргами ОСОБА_3 та ОСОБА_4
на рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 28 жовтня 2015 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_5 до Охтирської міської ради Сумської області, Виконавчого комітету Охтирської міської ради, Комунального підприємства «Охтирське міське бюро технічної інвентаризації», треті особи - ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_3,
про визнання незаконним свідоцтва про право особистої власності на 4/25 частин будинку, виданого взамін договору купівлі-продажу 1/5 (5/25) частин будинку
та за позовом ОСОБА_6 до Охтирської міської ради, Виконавчого комітету Охтирської міської ради, Комунального підприємства «Охтирське міське бюро технічної інвентаризації», треті особи - ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_3,
про визнання незаконним рішення Виконавчого комітету Охтирської міської ради від 11 жовтня 1973 року в частині затвердження нових ідеальних долей (частин) житлового будинку всупереч статті 119 ЦК Української РСР; про визнання незаконним свідоцтва про право особистої власності на 4/25 частин будинку, виданого взамін договору купівлі-продажу 1/5 (5/25) частин будинку,
в с т а н о в и л а:
Рішенням Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 28 жовтня 2015 року позовні вимоги ОСОБА_5 та ОСОБА_6 задоволені повністю.
Визнане незаконним свідоцтво про право особистої власності на будинок на його 4/25 частин, видане взамін договору купівлі - продажу 1/5 (5/25-х) частин будинку, який розташований за адресою: АДРЕСА_1, м.Охтирка Сумської області, виданого 18 жовтня 1973 року виконавчим комітетом Охтирської міської ради народних депутатів ОСОБА_7, взамін договору купівлі - продажу 1/5 частини будинку, посвідченого нотаріусом Охтирської державної нотаріальної контори 28 червня 1971 року.
Визнане незаконним рішення виконавчого комітету Охтирської міської ради від 11 жовтня 1973 року в частині затвердження нових ідеальних долей (частин) житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, м. Охтирка Сумської області, на ім'я ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_7, ОСОБА_10
Стягнуто у солідарному порядку з КП «Охтирське міське бюро технічної інвентаризації», з Охтирської міської ради Сумської області, з Виконавчого комітету Охтирської міської ради Сумської області на користь ОСОБА_5 судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп.
Стягнуто у солідарному порядку з КП «Охтирське міське бюро технічної інвентаризації», з Охтирської міської ради Сумської області, з Виконавчого комітету Охтирської міської ради Сумської області на користь ОСОБА_6 судовий збір в сумі 487 грн. 20 коп.
06 листопада 2015 року ОСОБА_3 та ОСОБА_4, кожна окремо, подали до суду апеляційні скарги, які слід залишити без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до п.5-8 ч.2 ст.295 ЦПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин); нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції; клопотання особи, яка подала скаргу; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
У апеляційних скаргах йдеться про повне скасування рішення суду першої інстанції, тобто і за позовними вимогами ОСОБА_5, і за позовними вимогами ОСОБА_6 У той же час у прохальній частині апеляційних скарг апелянти просять скасувати рішення суду лише в частині задоволених позовних вимог ОСОБА_5.
З огляду на викладене, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 необхідно визначитися із межами доводів їх апеляційних скарг.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що при подачі апеляційних скарг заявниками судовий збір сплачений на належний рахунок, однак не у повному розмірі.
Згідно до п/п 1 п.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції до 01.09.1025 року) ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати
Згідно п/п 2 п.1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру становить 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати у січні 2015 року встановлено 1 218 грн.
Згідно до п/п 6 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», зі змінами, які набули чинності 01 вересня 2015 року, ставка судового збору за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду; апеляційної скарги на судовий наказ, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
З огляду на викладене, судовий збір за подання апеляційних скарг на рішення суду щодо визнання незаконним рішення Виконавчого комітету Охтирської міської ради від 11 жовтня 1973 року в частині затвердження нових ідеальних долей (частин) житлового будинку всупереч статті 119 ЦК Української РСР, як за немайнову вимогу, підлягає сплаті судовий збір у розмірі 267 грн. 96 коп. Апелянтами ці суми сплачені.
Щодо розміру судового збору за оскарження рішення у частині вимог майнового характеру (про визнання незаконним свідоцтва про право особистої власності на 4/25 частин будинку, виданого взамін договору купівлі-продажу 1/5 (5/25) частин будинку), на даний час його неможливо обрахувати, оскільки матеріали справи не містять даних про дійсну оціночну вартість спірного майна (5/25 частин будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, м.Охтирка Сумської області), в позовній заяві не зазначена ціна позову.
А тому, апелянтам пропонується надати апеляційному суду докази на підтвердження дійсної оціночної вартості вищезазначеного спірного майна, виходячи з якої необхідно вирахувати та сплатити судовий збір.
Рахунок для сплати судового збору:
Код бюджетної класифікації доходів 22030001
Рахунок 31211206780002
Одержувач УК у м. Сумах (м.Суми), 22030001
Банк одержувача ГУДКСУ у Сумській області,
ЄДРПОУ 37970593
МФО 837013
При заповненні платіжного документа у графі «код платника» платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Призначення платежу: *;101;1234567890;Судовий збір, за позовом ОСОБА_5 та ОСОБА_6, Апеляційний суд Сумської області.
Оригінал квитанції про сплату судового збору слід надати Апеляційному суду Сумської області.
Звернути увагу ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на заповнення платіжного банківського документу про оплату судового збору у повній відповідності з тими рекомендаціями, які зазначені у даній ухвалі в абзаці "Рахунок для сплати судового збору". Попередити про те, що у випадку заповнення платіжного банківського документу про оплату судового збору без дотримання наведених рекомендацій, буде вважатись, що судовий збір сплачений на неналежний рахунок.
Згідно ч. 2 ст. 297 ЦПК України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 295 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення статті 121 цього Кодексу.
Частина 1 ст. 121 ЦПК України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись ст. ст. 121, 297 ЦПК України, суддя
у х в а л и л а:
Апеляційні скарги ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 28 жовтня 2015 року у даній справі залишити без руху.
Надати ОСОБА_3 та ОСОБА_4 строк, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ними даної ухвали, для усунення недоліків.
Роз'яснити апелянтам, що у разі невиконання зазначених вимог, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та йому повернута.
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Копію ухвали надіслати ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (всі на а.с.1 т.2).
Суддя Апеляційного суду Сумської області В. В. Дубровна
Суд | Апеляційний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2015 |
Оприлюднено | 19.11.2015 |
Номер документу | 53522040 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Луспеник Дмитро Дмитрович
Цивільне
Апеляційний суд Сумської області
Дубровна В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні