Справа №: 2-1251-10
2-1251-10
ЗАОЧНЕ Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 червня 2010 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючого - судді Очеретяного В.А.
при секретарі Юхименко Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Умань цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Круїз-Авто" до ОСОБА_1 про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої пошкодженням автомобіля,
встановив :
ТОВ „Круїз-Авто" звернулось до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 2 6 січня 2010 року о 2 0 годині 20 хвилин в м.Умані по вул. Ж.Революції трапилась дорожньо-транспортна пригода за участю автомобілів НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_2, що належить позивачу, та „Nissan Laurel" д.н.з. НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_1, який не врахував дорожню обстановку, не вибрав безпечної швидкості, не дотримався безпечного інтервалу та дистанції, в результаті чого допустив зіткнення з автобусом „ПАЗ" д.н.з. НОМЕР_3.
В результаті ДТП, вказаний вище автобус, що належить позивачу, отримав механічні пошкодження: розбито передній бампер, деформовано ліве крило.
Відповідно до калькуляції та акту затрати на відновлення автобуса „ПАЗ" д.н.з. НОМЕР_3 становлять 1566,00 грн.
Винним у скоєні ДТП визнано ОСОБА_1, що підтверджується постановою Уманського міськрайсуду від 11 лютого 2010 року.
Внаслідок протиправної поведінки, відповідач заподіяв позивачу і моральну шкоду, яка оцінюється в 3000,00 грн. Вона полягає в тому, що протягом тривалого часу автобус не можна було задіяти для перевезення пасажирів, для заповнення маршрутної сітки було недостатньо автобусів, в зв'язку з чим громадяни були невдоволені якістю надання послуг, чим підривався імідж товариства та його керівництва.
Оскільки пропозицій, щодо відшкодування шкоди зі сторони відповідача не надійшло, добровільно він не погашає нанесений збиток, позивач змушений звернутись до суду за примусовим стягненням майнової та моральної шкоди в сумі 4566,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 підтримала позов та просила стягнути з відповідача на користь ТОВ „Круїз-Авто" майнову шкоду в сумі 1566,00 грн., завдану пошкодженням автобуса в внаслідок ДТП та моральну шкоду в сумі 3000,00 грн., а також стягнути з відповідача судові витрати.
Відповідач ОСОБА_1 систематично не з'являється в судові засіданні, хоч про час, день і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, але причину своєї неявки суду не повідомляв. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.22 4 ЦПК України.
Вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що є позов підлягає задоволенню частково.
Із копії постанови судді Уманського міськрайонного суду від 11 лютого 2010 року вбачається, що ОСОБА_1 визнаний винним у вчиненні ДТП 26 січня 2010 року, внаслідок якої отримав механічні пошкодження автобус „ПАЗ" д.н.з. НОМЕР_3, що належить позивачеві.
Згідно з калькуляцією та актом спеціалістів від 27 січня 2010 року на відновлення автобуса „ПАЗ" д.н.з. НОМЕР_3 необхідні затрати в розмірі 1566 грн. Дані витрати підлягають стягненню з відповідача.
Крім того, позивач в позві та представник позивача в судовому засіданні, просили стягнути з відповідача на користь позивача моральну шкоду, яка полягає в тому, що протягом тривалого часу автобус не можна було задіяти для перевезення пасажирів, для заповнення маршрутної сітки було недостатньо автобусів, в зв'язку з чим громадяни були невдоволені якістю надання послуг, чим підривався імідж товариства та його керівництва, яку вони оцінюють у розмірі 3000 грн.
Суд вважає, що позов в частині стягнення моральної шкоди не підлягає задоволенню, оскільки позивачем не надано жодного доказу на підтвердження заподіяння моральної шкоди та її розміру, і таких не встановлено в судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 59, 60, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст.ст. 11, 15, 16, 22, 23, 1166, 1167, 1187, 1188 ЦК України, суд
вирішив :
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Круїз-Авто" матеріальну шкоду в сумі 1566 гривень та судові витрати в сумі 171 гривня, а всього 1737 (одну тисячу сімсот тридцять сім) гривень.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через Уманський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте Уманським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Головуючий: В.А. Очеретяний
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2010 |
Оприлюднено | 01.12.2015 |
Номер документу | 53772691 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Очеретяний В. А.
Цивільне
Олевський районний суд Житомирської області
Стратович Олександр Володимирович
Цивільне
Чернігівський районний суд Запорізької області
Ломейко Віталій Валерійович
Цивільне
Оріхівський районний суд Запорізької області
Плечищева Оксана Валентинівна
Цивільне
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
Панасюк Сергій Леонідович
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Очеретяний Вадим Анатолійович
Цивільне
Дебальцевський міський суд Донецької області
Сухоручко Юлія Олександрівна
Цивільне
Першотравневий районний суд Донецької області
Бутенко Анатолій Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні