У Х В А Л А
м.Вінниця
17 квітня 2013 р. Справа № 2а/0270/4535/12
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Чернюк Алла Юріївна, розглянувши клопотання від 16.04.2013р. у справі № 2а/0270/4535/12 за позовом ОСОБА_1 до: Державного реєстратора виконкому Вінницької міської ради про: визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ :
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Державного реєстратора виконкому Вінницько міської ради про визнання неправомірним дій та зобовязання вчинити певні дії про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 06.11.2012р. позовні вимоги задоволенні частково.
22.03.2013р. на адресу суду від позивача надійшла заява про визнання протиправним рішення державного реєстратора ВМР, суд листом від 27.03.2013р. роз'яснив представнику позивача щодо можливості звернення з такою заявою шляхом пред'явлення окремого позову.
16.04.2013р. представником позивача подано клопотання про розгляд вищезазначеної заяви в порядку визначеному ч.9 ст. 267 КАС України.
Досліджуючи вищезазначене клопотання, суд приходить до висновку, що останнє необхідно повернути заявнику, з наступних підстав.
Так, дійсно, статтею 267 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) встановлено повноваження суду щодо здійснення контролю за виконання судових рішень в адміністративних справах з метою забезпечення їх повного, правильного і своєчасного виконання.
Зокрема, частиною 9 статті 267 КАС України визначено, що особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.
Тобто, вищезазначеною нормою встановлено, право позивача скористатись можливістю звернення із заявою, у випадку невиконання рішення суду, про визнання протиправною бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Дане право позивач реалізовує шляхом подання заяви в встановленій формі до суду. У такій заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 4) ім'я (найменування) третіх осіб, які брали участь у розгляді справи, поштова адреса, номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 5) номер адміністративної справи; 6) відомості про набрання постановою законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження; 7) інформація про день отримання виконавчого листа та пред'явлення його до виконання; 8) інформація про хід виконавчого провадження; 9) документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати за подання відповідної заяви; 10) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Крім того, до заяви додаються докази її надсилання рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення відповідачам і третім особам, не раніше семи робочих днів до дня подання заяви до суду.
Заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дня її підписання. У разі якщо заява подається представником, у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі. Одночасно із заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Таку заяву може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідною постановою суду.
Досліджуючи подане клопотання, судом встановлено, що заявником не дотримано вимоги, що визначені ст.267 КАС України, а саме не дотримано форми щодо обов'язкових реквізитів, відсутні докази надсилання даної заяви рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення відповідачу, відсутні докази представництва ОСОБА_2 інтересів позивача, пропущено 10-й строк подання такого клопотання.
Частиною 9 статті 267 КАС України чітко визначено, що у разі невідповідності заяви вказаним вище вимогам вона ухвалою суду, прийнятою в порядку письмового провадження, повертається заявнику.
Таким чином, дослідивши подане клопотання, суд приходить до висновку, що останнє необхідно повернути заявнику з підстав не відповідності вимогам встановлених ч.9 ст. 267 КАС України.
Керуючись ст. 267 КАС України суд, -
УХВАЛИВ :
Клопотання ОСОБА_1, разом з доданими до нього матеріалами, про розгляд заяви від 22.03.2013р. повернути заявнику.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя /підпис/ Чернюк Алла Юріївна
Копія вірна
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2013 |
Оприлюднено | 03.12.2015 |
Номер документу | 53901210 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Чернюк Алла Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні