Справа № 2-4670/11
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2011 року Рівненський міський суд
під головуванням судді -Ковальова І.М.
при секретарі -Рибачик О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Рівне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 спілки В«СпартакВ»про стягнення грошового вкладу та нарахованих відсотків,-
в с т а н о в и в :
В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги уточнила. Остаточно просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_2 спілки В«СпартакВ»на користь позивача суму депозитного вкладу в розмірі 11000,00 грн. (одинадцять тисяч гривень нуль копійок); проценти за користування вкладом в розмірі 2694,96 грн. (дві тисячі шістсот дев'яносто чотири гривні 96 копійок); пеню в розмірі 385,00 грн. (триста вісімдесят пВ»ять гривень 00 копійок); інфляційні нарахування в розмірі 1256,20 грн. (одну тисячу двісті п'ятдесят шість гривень 20 копійок); 3% річних в сумі 330,00 грн. (триста тридцять гривень 00 копійок) та сплачені витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді в розмірі 120,00 грн. посилаючись на ті обставини, що умовами договору №19/06 від 19 червня 2009 року, укладеного між сторонами по справі -ОСОБА_3 та КС В«СпартакВ»визначено, що основна сума внеску (вкладу) підлягає поверненню в кінці дії договору. Тобто 19 липня 2010 року відповідач був зобов'язаний повернути позивачу суму вкладу (депозиту) в розмірі 11000,00 грн., однак дана сума відповідачем не виплачена. Крім того, відповідач зобов'язався сплатити позивачу по 224,58 грн. -суму нарахованих процентів за користування вкладом, що становить у загальному розмірі 2694,96 грн. (224,58 грн. Х 12 місяців). Також, умовами договору передбачено, що у випадку неповернення спілкою вкладу та суми відсотків в строк, визначений договором, спілка сплачує проценти у розмірі 0,01% від неповерненої суми вкладу за кожен день затримки виплати. Тому пеня за прострочений період становить 385 грн. Окрім того, відповідач зобов'язаний сплатити позивачу інфляційні нарахування, які становлять 1256,20 грн. та 3% річних, які становлять 330,00 грн.
У добровільному порядку відповідач не бажає сплатити позивачу вищезазначені кошти, тому представник позивача просить суд заявлені позовні вимоги задоволити.
Представник відповідача в судове засідання повторно не зВ»явився. Про день та час розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином. Причин своєї неявки суду не повідомив, заяв чи клопотань про перенесення розгляду справи до суду не подавав.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають до задоволення.
Судом встановлено, що 19 червня 2009 року між кредитною спілкою В«СпартакВ»та ОСОБА_1 було укладено договір №19/06 про внесення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок В«ПеревіренийВ»з поверненням основної суми внеску (вкладу) в кінці дії договору.
Відповідно до п.1.1. договору, за цим договором спілка, що прийняла від вкладника внесок (вклад) на депозитний рахунок В«ПеревіренийВ»грошову суму 11000,00 грн. строком на 13 місяців, зобов'язується повернути вкладникові таку суму та проценти на неї на умовах та в порядку, встановлених цим договором.
Відповідно до п.1.2. договору, днем початку строку дії договору є 19 червня 2009 року. Днем закінчення строку дії договору є 19 липня 2010 року.
Відповідно до п.1.3. договору, процентна ставка за вкладом встановлюється у розмірі 24,5 процентів річних, згідно встановлених ставок, що діють в спілці на день укладення цього договору.
Відповідно д п.2.1. договору, вкладник передає вклад спілці шляхом внесення готівки в касу спілки або безготівкового перерахування на поточний рахунок спілки, вказаний в п.8 цього договору.
З дослідженої в судовому засіданні квитанції до прибуткового касового ордера №9022 вбачається, що спілкою прийнято від ОСОБА_1 на підставі внесення коштів згідно депозитного договору №19/06 від 19 червня 2009 року 11000,00 грн. (одинадцять тисяч гривень 00 копійок).
Отже, позивач умови договору виконав у повному обсязі, а відповідач їх повністю прийняв.
Відповідно до п.2.3. договору, проценти нараховуються на суму вкладу та виплачуються вкладнику згідно таких правил: проценти на вклад нараховуються за фактичну кількість днів користування спілкою сумою вкладу, починаючи з наступного дня після отримання спілкою вкладу на депозитний рахунок спілки, а припиняється нарахування процентів в день закінчення строку дії договору, визначеному в п.1.2. договору чи в день дострокового розірвання, в порядку, визначеному розділом 4 договору; базою нарахування процентів є сума вкладу фактично внесена вкладником за цим договором; виплата процентів здійснюється вкладнику 19 числа кожного місяця; для цілей розрахунку процентів за цим вкладом використовується календарний рік; нараховані проценти не додаються до суми вкладу.
Відповідно до п.п.3. п.3.2. договору, спілка зобов'язана: нараховувати та сплачувати вкладнику проценти за користування вкладом у строки та в розмірах, які передбачені умовами цього договору.
Відповідно до п.п.1 п.3.3. договору, вкладник має право вимагати від спілки виконання своїх зобов'язань згідно з предметом та умовами цього договору.
Відповідно до п.5.1. договору, у випадку неповернення спідкою вкладу та суми відсотків в строк, визначений у п.1.2. (з врахуванням інших вимог цього договору) спілка сплачує проценти у розмірі 0,01% від неповернутої суми вкладу за кожен день затримки виплати.
Не дивлячись на обумовлені умови договору, 19 липня 2010 року кредитною спілкою В«СпартакВ»позивачу не було повернуто вклад по договору та не виплачено проценти за користування вкладом.
Позивач неодноразово звертався до керівництва спілки з вимогою виплатити суму вкладу та нараховані відсотки, однак станом на день прийняття рішення судом, вклад та відсотки за користування вкладом позивачу не повернуті.
Відповідно до ст.1 Закону України В«Про фінансові послуг та державне регулювання ринків фінансових послугВ» кредитні спілки відносяться до фінансових установ та є юридичною особою, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та віднесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку.
Відповідно до ст.21 Закону України В«Про кредитні спілкиВ»кредитна спілка відповідно до статуту залучає на договірних умовах внески (вклади) своїх членів на депозитні рахунки, як у готівковій, так і в безготівковій формі.
Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст.610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч.1 ст.611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; зміна умов зобов'язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.
Відповідно до ч.1 ст.612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до ч.1 ст.614 ЦК України особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов'язання.
Умовами договору передбачено, що у випадку невповернення спілкою вкладу та суми відсотків в строк, визначений п.1.2. договору, спілка сплачує проценти у розмірі 0,01% від неповерненої суми вкладу, за кожен день затримки виплати. Пеня за прострочений період становить: 11000,00 грн. х 0,01% х 350 днів = 385 грн.
Відповідно до ч.2 ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом. Розмір інфляційних нарахувань становить 1256,20 грн., а три проценти річних з суми вкладу становить 330,00 грн.
Відповідно до ч.1 ст.1058 ЦК України за договором банківського вкладу (депозиту) одна сторона (банк), що прийняла від другої сторони (вкладника) або для неї грошову суму (вклад), що надійшла, зобов'язується виплачувати вкладникові таку суму та проценти на неї або дохід в іншій формі на умовах та в порядку, встановлених договором.
Відповідно до ч.1 ст.1060 ЦК України договір банківського вкладу укладається на умовах видачі вкладу на першу вимогу (вклад на вимогу) або на умовах повернення вкладу зі спливом встановленого договором строку (строковий вклад).
Відповідно до ч.1 ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.
Оскільки у добровільному порядку відповідач не бажає повернути позивачу суму вкладу, нараховані проценти, інфляційні нарахування та 3% річних, представник позивача в судовому засіданні заявлені позовні вимоги повністю довів, що саме відповідач порушив договірні зобов'язання,тому позовні вимоги підлягають до задоволення, а кошти підлягають стягненню з відповідача на користь позивача у судовому порядку.
Відповідно до ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Оскільки при подачі позову до суду позивачем було сплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120,00 грн. згідно квитанції №398 від 07 червня 2011 року, рішення прийнято на користь позивача, тому дані судові витрати слід стягнути з відповідача на користь позивача.
Крім того, оскільки позивача звільнено від сплати державного мита при подачі даного позову до суду, тому державне мито підлягає стягненню з відповідача в прибуток держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,60,88,212,213,215,228,294 ЦПК
ЦПК України, ст.ст.526,610,611,612,614,625,1058,1060 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 спілки В«СпартакВ»про стягнення грошового вкладу та нарахованих відсотків задоволити.
Стягнути з ОСОБА_2 спілки В«СпартакВ» (код ЄДРПОУ 25320757) на користь ОСОБА_1 суму депозитного вкладу в розмірі 11000,00 грн. (одинадцять тисяч гривень нуль копійок); проценти за користування вкладом в розмірі 2694,96 грн. (дві тисячі шістсот девВ»яносто чотири гривні 96 копійок); пеню в розмірі 385,00 грн. (триста вісімдесят пВ»ять гривень 00 копійок); інфляційні нарахування в розмірі 1256,20 грн. (одну тисячу двісті пВ»ятдесят шість гривень 20 копійок); 3% річних в сумі 330,00 грн. (триста тридцять гривень 00 копійок) та сплачені витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді в розмірі 120,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 спілки В«СпартакВ»судові витрати по справі, а саме державне мито в розмірі 156,67 гривень в прибуток держави.
Заяву про перегляд заочного рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Рівненського
міського суду ОСОБА_4
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2011 |
Оприлюднено | 07.12.2015 |
Номер документу | 53959194 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рівненський міський суд Рівненської області
Ковальов І.М. І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні