Ухвала
від 01.12.2015 по справі 5004/2117/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ОКРЕМА УХВАЛА

"01" грудня 2015 р. по справі № 5004/2117/11

Суддя господарського суду Волинської області Дем'як В.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Мрія"

про поновлення пропущеного строку для пред'явлення наказу до виконання

у справі за позовом ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Мрія"

до Державної центральної районної аптеки №6

про стягнення 17 496 грн.

ВСТАНОВИВ: 20.11.2015р. заявник - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Мрія" звернувся до господарського суду з заявою про поновлення пропущеного строку для пред'явлення наказу до виконання відповідно до ст. 119 ГПК України.

Ухвалою господарського суду від 23.11.2015р. розгляд заяви призначено на 01.12.2015р.

Заявника ухвалою суду від 23.11.2015р. було зобов'язано подати докази надіслання заяви з додатками на юридичну адресу відповідача (оригінал квитанції, опис вкладення у цінний лист).

Заявник не виконав вимоги ухвал суду від 23.11.2015р., а саме не подав до суду доказів надіслання заяви з додатками на юридичну адресу боржника (оригінал квитанції, опис вкладення у цінний лист), в судове засідання не з'явився, причин неявки не повідомив.

При цьому, суд наголошує, що відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Обов'язковість виконання рішень, ухвал, постанов господарського суду віднесено також до принципів організації і діяльності названого суду. Ст. 115 ГПК України передбачено, що рішення, ухвала, постанова господарського суду підлягають обов'язковому виконанню підприємствами, установами, посадовими особами.

Судом звертається увага на недостатній рівень виконавчої дисципліни представника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Мрія".

У відповідності до положень статті 65 Господарського процесуального кодексу України з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя в необхідних випадках зобов'язує сторони, інші підприємства, установи, організації, державні та інші органи, їх посадових осіб виконати певні дії, витребує від них документи, відомості, необхідні для вирішення спору.

Згідно з ч. 3 ст. 22 ГПК України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

Відповідно до ст. 90 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу. Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі.

При виявленні під час розгляду справи порушень законності чи недоліків у діяльності підприємства, організації або посадових осіб господарський суд виносить на їх адресу окрему ухвалу незалежно від того, чи є вони учасниками господарського процесу. Окрема ухвала надсилається посадовій особі або органу, які за своїми повноваженнями повинні усунути виявлені господарським судом недоліки чи порушення (Постанова пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції").

Вказані факти (невиконання стороною у справі вимог господарського суду) свідчать про ігнорування позивачем вимог Конституції України, Господарського процесуального кодексу України щодо обов'язковості виконань рішень, ухвал та постанов суду.

Відповідно до ст.ст. 4, 4 5 ГПК України, господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов.

Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.

Ігнорування вимог суду є грубим порушенням вимог законів України. Таке ігнорування норм господарського процесу не може залишитись поза відповідним реагуванням суду.

Заявник ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Мрія" вимог ухвали суду не виконав та в судове засідання не з'явився про причини суд не повідомив.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 86, 90 ГПК України, господарський суд, -

ухвалив:

1. Окрему ухвалу направити ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Мрія" (45100, Волинська обл., м.Рожище, вул. Гагаріна,55, ідентифікаційний код 13359984) для подальшого вжиття останнім відповідних заходів, спрямованих на подальшу недопустимість у господарській діяльності підприємства порушень положень та вимог чинного законодавства України.

2. Про причини невиконання вимог суду та наслідки прийнятих заходів, повідомити суд.

Суддя В. М. Дем`як

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення01.12.2015
Оприлюднено09.12.2015
Номер документу54004556
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5004/2117/11

Ухвала від 01.12.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Судовий наказ від 01.08.2012

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 13.07.2012

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Філіпова Т.Л.

Рішення від 18.06.2012

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 22.05.2012

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 20.12.2011

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 22.11.2011

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 24.10.2011

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні