ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
"18" березня 2015 р. Справа № 908/3799/14
Колегія суддів у складі: головуючий суддя Фоміна В. О., суддя Шевель О. В., суддя Шутенко І.А.
без виклику сторін,
розглянувши клопотання позивача вх. №4432 від 18.03.15 в апеляційному провадженні за апеляційною скаргою Державного підприємства "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу", м.Київ, (вх. №337 З/2) на рішення господарського суду Запорізької області від 29.10.14 у справі №908/3799/14
за позовом ТОВ "Техносервіс", смт.Якимівка Запорізької області,
до Державного підприємства "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу" в особі Запорізького філіалу "Підприємство "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу", с.Біленьке Запорізької області,
про стягнення 46001,45 грн.
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 22.01.15 апеляційну скаргу ДП "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу" призначено до розгляду на 26.02.15 о 10:30 годині.
Ухвалою суду від 20.02.15 задоволено клопотання позивача, ТОВ "Техносервіс", про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зобов`язано Мелітопольский міськрайонний суд забезпечити її проведення.
Вищевказану вимогу Мелітопольским міськрайонним судом було виконано, судове засідання 26.02.15 розпочато в режимі відеоконференції, однак у призначений час представник ТОВ "Техносервіс" для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції до суду не прибув. До Харківського апеляційного господарського суду представник позивача також не з'явився. За таких обставин колегією суддів було прийнято рішення про розгляд даної справи в судовому засіданні в загальному порядку. Ухвалою суду від 26.02.15 відкладено розгляд справи на 02.04.15 об 11:00 годині.
18.03.15 до суду надійшло клопотання позивача, ТОВ "Техносервіс", про участь у судовому засіданні 02.04.15 в режимі відеоконференції, проведення якої позивач просить доручити Мелітопольському міськрайонному суду.
Відповідно до частини 5 статті 11 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом.
Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
У пункті 2 “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції” до повного забезпечення функціонування системи відеоконференцзв'язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.
Державна судова адміністрація України висвітлює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про суди, які забезпечені технічними засобами для участі особи у засіданні суду в режимі відеоконференції. Така інформація має враховуватися судами при постановленні ухвал щодо проведення відеоконференцій.
На Офіційному веб-порталі “Судова влада України” (court.gov.ua) визначено перелік апеляційних та місцевих загальних судів, в яких впроваджено систему відеоконференцзв'язку, до якого входить, зокрема, Мелітопольский міськрайонний суд.
Згідно з вимогами статті 74-1 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь. Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання.
Таким чином, клопотання позивача в даній справі про проведення судового засідання, яке відбудеться 02.04.15 об 11:00 годині в режимі відеоконференції в приміщенні Мелітопольского міськрайонного суду, підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись статтями 74-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду,-
УХВАЛИЛА:
1. Задовольнити клопотання позивача про участь у судовому засіданні Харківського апеляційного господарського суду щодо розгляду справи №908/3799/14, яке відбудеться 02.04.15 об 11:00 годині, у залі судового засідання №131 в режимі відеоконференції.
2.Зобов`язати Мелітопольский міськрайонний суд (72300, Запорізька область, м.Мелітополь, вул.Шмідта, 11) забезпечити проведення відеоконференції у справі №908/3799/14, розгляд якої відбудеться 02.04.15 об 11:00 годині в приміщенні Харківського апеляційного господарського суду в залі судового засідання №131.
Головуючий суддя Фоміна В. О.
Суддя Шевель О. В.
Суддя Шутенко І.А.
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2015 |
Оприлюднено | 15.12.2015 |
Номер документу | 54206280 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Шевель О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні