Рішення
від 19.02.2010 по справі 2-213/2010
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 72, 8300, (04595) 6-76-19

Справа № 2-3146/2009

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 лютого 2010 року м. Бориспіль

Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого судді Вознюка С.М.,

при секретарі Височин Ю.В.,

за участю ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бориспільської районної державної адміністрації Київської області, колективного сільськогосподарського підприємства (далі - КСП) "Вишеньківське" про виділення в натурі земельної частки (паю), -

в с т а н о в и в :

12.08.2009 року позивачка звернулася в суд з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що згідно рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 19.11.2007 року за нею визнано право на земельну частку (пай), що належить КСП "Вишеньківське". Після цього, позивачка зверталась за вирішенням питання про виділення належного їй земельного паю в натурі до колективного підприємства та районної адміністрації, однак рішення суду з цього приводу виконано не було в частині виділення такого паю. Зважаючи на вказане, ОСОБА_1 просила суд зобов’язати відповідачів виділити земельну частку (пай) в натурі, розміром як для працівників КСП "Вишеньківське" з резервного фонду земель.

В судовому засіданні позивачка та її представник вимоги підтримали та просили позов задовольнити зважаючи на те, що рішення суду виконано не було, а відповідачі при вирішенні питання про виділ паю в натурі посилаються один на одного.

Бориспільська районна державна адміністрація просила проводити розгляд без участі представника, в письмових поясненнях повідомила, що визначити в натурі земельну частку (пай) ОСОБА_1 остання не має змоги зважаючи на те, що КСП "Вишеньківське" не надало довідку про номер земельної ділянки та викопіювання зі схеми розташування земельної ділянки.

КСП "Вишеньківське" просило розглядати справу за відсутності представника підприємства, в письмових поясненнях голова підприємства зазначив, що виконати рішення суду у них немає можливості шляхом виділення паю в натурі, в іншій частині рішення було виконано, а ОСОБА_1 внесено в списки членів КСП "Вишеньківське" з правом отримання земельної частки (паю).

Заслухавши пояснення позивачки та її представника, дослідивши матеріали цивільної справи №2-3146/09 та цивільної справи №2-2315/07, суд приходить до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення позову ОСОБА_1

Так, правовідносини, які виникли між сторонами врегульовані нормами ЗК України, Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" від 05.06.2003 року та указу Президента України від 08.08.1995 року №720 „Про порядок паювання земель переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціямВ» , щодо права на земельну частку (пай), порядку виділення останньої та визначення її розміру.

Судом встановлено, що заочним рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 19.11.2007 року за ОСОБА_1 визнано право на земельну частку (пай) із числа земель, що належать КСП "Вишеньківське" на праві колективної власності. Зазначене рішення набрало законної сили та виконано колективним підприємством шляхом внесення позивачки до списку членів КСП "Вишеньківське" (а.с. 4, 5, 7). При цьому ОСОБА_1 включено до списку членів підприємства для отримання земельної частки (паю) із земель резервного фонду.

В подальшому виділення земельної частки (паю) в натурі та визначення її розміру Бориспільською районною державною адміністрацією та колективним підприємством не здійснювалось, зважаючи на причини, викладені в письмових поясненнях.

Ознайомившись з ними суд вважає їх немотивованими та такими що не підлягають врахуванню при прийнятті рішення.

Бориспільська районна державна адміністрація, хоча і не була стороною у справі за позовом ОСОБА_1 про визнання права на земельну частку (пай), однак заочне рішення в частині визнання за ОСОБА_1 права на пай не оспорювало.

Крім того, відповідно до ст.2 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" (далі - Закон), рішення суду про визнання права на земельну частку (пай) є документом, що посвідчує право на земельну частку (пай).

Згідно ст. 3 вказаного Закону, підставою для виділення земельної ділянки в натурі є рішення відповідної сільської ради чи районної державної адміністрації. Зважаючи на те, що компетенція щодо виділення земельних ділянок в натурі з земель резервного фонду КСП "Вишеньківське" належить до Бориспільської районної державної адміністрації, то відмова позивачці в цій частині та відсилання останньої до колективного підприємства (а.с. 10) є такою, що суперечить вказаному положенню Закону. В той же час, така відмова свідчить, що позивачка зверталась до відповідача з заявою про виділення земельної частки (паю) в натурі.

Визначення землевпорядної організації, документації, яку слід подати для розробки технічної документації та проекту відведення, районна державна адміністрація здійснює відповідно до вказаного Закону.

При цьому відповідно до ст. 5 Закону при виконані повноважень щодо виділення земельних частко (паїв) в натурі районні державні адміністрації уточнюють місце розташування, межі та площі сільськогосподарських угідь, які підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв).

Зазначене свідчить, що вимога відповідача в частині надання довідки про місце знаходження, номер земельної частки (паю) та його розміру є передчасною, зважаючи на наведені вимоги Закону.

Крім того, таке питання підлягає вирішенню після винесення відповідного розпорядження районною державною адміністрацією. Надання ж геодезичних та картографічних матеріалів і документів, необхідних для проведення землевпорядних робіт по виділенню в натурі земельної частки (паю) та розробки відповідної технічної документації та проекту відведення, також не може бути покладено на позивача у справі, оскільки остання не має можливості самостійно отримати такі дані та матеріали.

Також, слід зазначити, що встановлення розміру земельної частки (паю), місця її розташування також залежить від рішення КСП "Вишеньківське", яке приймається у відповідності до діючого статуту товариства, зважаючи на те, що ОСОБА_1 має право на земельну частку (пай) в даному підприємстві. Тому вирішення питання про місце розташування вказаного земельного паю на місцевості є компетенцією КСП "Вишеньківське", зважаючи на те, що резервний фонд земель КСП становить згідно поданої інформації 87,7 га станом на 26.01.2010 року.

У цьому зв'язку суд також не приймає до уваги доводи КСП "Вишеньківське" щодо неможливості визначення розміру земельної частки (паю) та місця її розташування, зважаючи на не підтвердження вказаних доводів на законодавчому рівні.

З цих підстав суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, а відповідачі у справі зобов’язанню вжити заходів щодо виділення земельної частки (паю) ОСОБА_1 як члену КСП "Вишеньківське" із земель резервного фонду підприємства в порядку, визначеному Законом України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)".

З урахуванням викладеного та встановлених обставин, у суду відсутні будь-які підстави для відмови у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1, оскільки остання звернулась за захистом свого права власності на землю відповідно до п. ґ) ч. 1 ст. 81 ЗК України.

Судові витрати в справі, відповідно до ст. 88 ЦПК України, слід покласти на відповідачів, оскільки рішення ухвалюється на користь позивачки.

На підставі ст. 81 ЗК України, Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" від 05.06.2003 року та указу Президента України від 08.08.1995 року №720 „Про порядок паювання земель переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціямВ» , керуючись ст.ст. 4, 10, 60, 61, 88, 213-215, 218 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Зобов'язати Бориспільську районну державну адміністрацію Київської області (08300, м. Бориспіль, вул. Київський шлях, 74, ідентифікаційний код 24209740) та колективне сільськогосподарське підприємство "Вишеньківське" (08341, с. Петрівське Бориспільського району, вул. Молодіжна, 5, ідентифікаційний код 00849681) виділити ОСОБА_1 в натурі земельну частку (пай) із земель резервного фонду КСП "Вишеньківське" розміром встановленим для працівників цього підприємства відповідно до Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" від 05.06.2003 року.

Стягнути з Бориспільської районної державної адміністрації (08300, м. Бориспіль, вул. Київський шлях, 74, ідентифікаційний код 24209740) та з колективного сільськогосподарського підприємства "Вишеньківське" (08341, с. Петрівське Бориспільського району, вул. Молодіжна, 5, ідентифікаційний код 00849681) на користь ОСОБА_1 (08341, с. Петрівське Бориспільського району, вул. Переселенців, 2) судовий збір в розмірі 8 грн. 50 коп. (по 4 грн. 25 коп.) з кожного, та 17 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (по 8 грн. 50 коп. з кожного), а всього 25 грн. 50 коп. судових витрат.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст рішення виготовлено 19.02.2010 року.

Суддя Бориспільського міськрайонного суду

Київської області ОСОБА_3

СудБориспільський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення19.02.2010
Оприлюднено15.12.2015
Номер документу54235265
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-213/2010

Ухвала від 16.10.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Осіян Олексій Миколайович

Постанова від 31.08.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Трояновська Г. С.

Постанова від 31.08.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Трояновська Г. С.

Ухвала від 15.08.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Трояновська Г. С.

Ухвала від 15.08.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Трояновська Г. С.

Ухвала від 10.07.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Трояновська Г. С.

Ухвала від 10.07.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Трояновська Г. С.

Ухвала від 29.06.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Трояновська Г. С.

Ухвала від 25.05.2023

Цивільне

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

Ухвала від 25.05.2023

Цивільне

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні