ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
Справа № 5011-66/1299-2012
08.02.12
Суддя господарського суду міста Києва Гончаров С.А.
розглянувши матеріали позовної заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю “Інвестиційна компанія “Укркапітал”
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Інвес”
про визнання права власності та примусове виконання обов'язку в натурі
ВСТАНОВИВ
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю “Інвестиційна компанія “Укркапітал”, звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвес" про визнання права власності на майнові права на квартири загальною площею 1031 кв.м., які розташовані у будинку № 9-а по вул. М.Грушевського у місті Києві.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 07.02.2012 р. порушено провадження у справі № 5011-66/1299-2012.
Пред'являючи позов до суду, позивач подав заяву щодо забезпечення позову у вищезазначеній справі, відповідно до якої просить суд в порядку забезпечення позову накласти арешт на квартири №№ А 4-2 (загальною площею 247,4 кв.м.), В 10-2 (загальною площею 247,0 кв.м.), Г 4-1 (загальною площею 268,6 кв.м.), Г 9-2 (загальною площею 252,4кв.м.) які розташовані у будинку № 9-а по вул. М.Грушевського у м. Києві.
В обґрунтування поданої заяви заявник стверджує про наявність у нього майнових прав на 1031 кв.м. житлової площі в будинку №9-а по вул. Грушевського у місті Києві, в той час як відповідач намагається відчужити права на спірні квартири іншим особам. При цьому позивач звертає увагу суду на те, що між сторонами значний час тривають судові спори з приводу вищезазначених квартир. Тож, позивач вважає, що у разі невжиття судом заходів до забезпечення позову відповідач може відчужити спірні об'єкти іншими особам, що, в свою чергу, може зробити неможливим виконання судового рішення у даній справі у разі задоволення позову
Відповідно до ст. 65 Господарського процесуального кодексу України з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя вчиняє певні дії по підготовці справи до розгляду, в тому числі вирішує питання про вжиття заходів до забезпечення позову.
Відповідно до ст. 66 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Тож, заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом як гарантія реального виконання рішення суду.
Згідно статті 67 Господарського процесуального кодексу України позов забезпечується, зокрема, накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві.
Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 Господарського процесуального кодексу України, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.
У вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
В постанові Пленуму ВГСУ від 26.12.2011р. №16 визначена позиція про доцільність вирішення питання про вжиття забезпечувальних заходів саме на стадії підготовки справи до розгляду.
Умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.
Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.
Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.
У підтвердження обставин щодо можливості відчуження спірних квартир, на які позивач посилається в обґрунтування необхідності вжиття заходів щодо забезпечення позову, позивач надав суду роздруківку з мережі Інтернет станом на 20.01.2012р., з якої вбачається продаж квартир по вул. Грушевського 9а у місті Києві площею 248 кв.м. та площею 350 кв.м., а також копія ухвали Київського апеляційного господарського суду у справі №6/647-32/444-32/473 за позовом ТОВ “Інвес” до ТОВ “Інвестиційна компанія “Укркапітал” про припинення зобов'язань за договором та за зустрічним позовом ТОВ “Інвестиційна компанія “Укркапітал” до ТОВ “Інвес”, КП “Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації прав власності на об'єкти нерухомого майна” про право вимоги на чотири квартири та зобов'язання передати за актом майнові права на ці квартири.
З наявних в матеріалах справи документів, зокрема, листа Київського БТІ № 06/1-10583-09 від 26.10.2009 року, витягу з Державного реєстру правочинів від 26.01.2012 року, вбачається, що відповідачу, Товариству з обмеженою відповідальністю “Інвес”, належать на праві власності квартири у будинку №9-а по вул. Грушевського у місті Києві, зокрема, квартири №№ А 4-2, В 10-2, Г 4-1, Г 9-2 загальною площею 1015,40 кв.м. (в тому числі: квартира № А 4-2 –247,4 кв.м., квартира № В 10-2 –247,0 кв.м., квартира № Г 4-1 –268,6кв.м., квартира № Г 9-2 –252,4кв.м.
Враховуючи наведене, зважаючи на те, що предметом спору є визнання за позивачем права власності на майнові права на квартири загальною площею 1031 кв.м., які розташовані у будинку № 9-а по вул. М.Грушевського у місті Києві, і з наданих позивачем доказів вбачається ймовірність відчуження спірних об'єктів до вирішення судом спору, беручи до уваги, що обраний позивачем захід до забезпечення позову відповідає предмету позовних вимог і може забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову, в той час як невжиття обраного позивачем заходу до забезпечення позову може призвести до утруднення або неможливості виконання судового рішення у разі задоволення позову, суд приходить до висновку про обґрунтованість поданої заяви щодо забезпечення позову.
Разом з тим, оскільки позивач просить суд визнати право власності на майнові права на квартири на певну площу, суд вважає доцільним накласти арешт на квартири, які розташовані в будинку №9а по вул. М.Грушевського у місті Києві в межах 1031 кв.м., тобто в межах тієї площі, яка заявлена позивачем в позові.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 66, 67, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Інвестиційна компанія “Укркапітал” (01050 м.Київ, вул. В.Васильківська, 23-Б код ЄДРПОУ 32706734) про вжиття заходів до забезпечення позову у справі № 5011-66/1299-2012 –задовольнити.
Вжити заходи забезпечення позову Товариства з обмеженою відповідальністю “Інвестиційна компанія “Укркапітал” до Товариства з обмеженою відповідальністю “Інвес” про визнання права власності та примусове виконання обов'язку в натурі у справі № 5011-66/1299-2012, а саме:
Накласти арешт на квартири №№ А 4-2 (загальною площею 247,4 кв.м.), В 10-2 (загальною площею 247,0 кв.м.), Г 4-1 (загальною площею 268,6 кв.м.), Г 9-2 (загальною площею 252,4кв.м.) які розташовані у будинку № 9-а по вул. М.Грушевського у м. Києві в межах 1031 кв.м.
Стягувач: Товариство з обмеженою відповідальністю “Інвестиційна компанія “Укркапітал” (01050 м.Київ, вул. В.Васильківська, 23-Б код ЄДРПОУ 32706734)
Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю “Інвес” (м.Київ, вул.Електриків, будинок 4, код ЄДРПОУ 31170525)
Дана ухвала є виконавчим документом, набирає законної сили з 08.02.2012р. і дійсна для пред'явлення до виконання до 08.02.2013р.
Суддя С.А. Гончаров
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2012 |
Оприлюднено | 18.12.2015 |
Номер документу | 54331066 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гончаров С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні