21.09.2015 Справа № 756/9535/15-ц
Справа пр. №2-з/756/195/15
ун. №756/9535/15-ц
У Х В А Л А
21 вересня 2015 року м. Київ
Суддя Оболонського районного суду міста Києва Великохацька В.В., розглянувши заяву представника позивача товариства з обмеженою відповідальністю "Азовдевелопмент" про забезпечення позову в цивільній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Азовдевелопмент" до ОСОБА_1, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельно-виробнича компанія "Стандарт", товариство з обмеженою відповідальністю "М Авітек", про звернення стягнення на предмет іпотеки, -
в с т а н о в и в:
У липні 2015 року позивач ТОВ "Азовдевелопмент" звернулося до суду в порядку цивільного судочинства з позовом до відповідача ОСОБА_1, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ТОВ "Будівельно-виробнича компанія "Стандарт", ТОВ "М Авітек", про звернення стягнення на предмет іпотеки.
18.09.2015 року представником позивача подано до суду заяву про забезпечення позову, в якій вона просила суд накласти арешт на квартиру АДРЕСА_1 що належить на праві власності ОСОБА_1, та заборонити її відчуження.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що заява представника позивача про забезпечення позову підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Відповідно до ч.1, ч.3 ст.151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Ч.2 ст.152 ЦПК України передбачено, що у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до абз.1 ч.4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року №9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" суд (суддя), розглядаючи заяву про забезпечення позову, має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
На даний час між сторонами виник спір щодо звернення стягнення на предмет іпотеки.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви та доданих до неї документів, квартира АДРЕСА_1 належить на праві приватної власності відповідачу ОСОБА_1, однак, 14.05.2015 року дана квартира була відчужена третій особі ОСОБА_2, а 18.06.2015 року передана в якості забезпечення за договором іпотеки ОСОБА_3, а тому є підстави вважати, що відчуження зазначеної квартири на користь третіх осіб може бути продовжено в подальшому. Отже, у випадку невжиття заходів забезпечення позову існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.
Суддя вважає, що заходи забезпечення позову, які просить вжити представник позивача, а саме арешт квартири АДРЕСА_1 є співмірними із заявленими позивачем вимогами, а тому приходить до висновку про необхідність задовольнити заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на квартиру АДРЕСА_1.
Вжиття інших заходів забезпечення позову є недоцільним, а тому у задоволенні заяви в частині заборони вчиняти будь-які стосовно відчуження квартири АДРЕСА_1 слід відмовити.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.151, 152, 153 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в:
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Азовдевелопмент" про забезпечення позову в цивільній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Азовдевелопмент" до ОСОБА_1, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельно-виробнича компанія "Стандарт", товариство з обмеженою відповідальністю "М Авітек", про звернення стягнення на предмет іпотеки - задовольнити частково.
Накласти арешт на квартиру АДРЕСА_1 що належить на праві власності ОСОБА_1.
У задоволенні решти вимог, викладених в заяві про забезпечення позову, відмовити.
Копію ухвали надіслати для виконання Реєстраційній службі Головного управління юстиції у м. Києві.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду міста Києва через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Дана ухвала відповідно до Закону України „Про виконавче провадження" є виконавчим документом та може бути пред'явлена до виконання протягом одного року з дня її постановлення.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя В.В. Великохацька
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2015 |
Оприлюднено | 23.12.2015 |
Номер документу | 54443493 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Великохацька В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні