cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
21 грудня 2015 року Справа № 921/1192/14-г/4 Вищий господарський суд України в складі колегії
суддів:Овечкін В.Е. Корнілова Ж.О. Чернов Є.В. (доповідач) розглянув касаційну скаргуЗаступника прокурора Львівської області в інтересах держави в особі Бзовицької сільської ради на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 19 жовтня 2015р. у справі№ 921/1192/14-г/4 господарського суду Тернопільської області за позовомЗборівського районного споживчого товариства до про Підприємства споживчої кооперації "Теко" коопмаркет "Зборів" Зборівського райСТ визнання права власності
В С Т А Н О В И В:
Касаційна скарга від 16.11.2015 №05/2-1577 (вх. ВГСУ №17409/2015 від 17.12.2015), що надіслана на адресу апеляційного господарського суду 16.11.2015, не відповідає вимогам процесуального закону та підлягає поверненню з таких підстав.
Відповідно до приписів частин 4 ст. 111 ГПК України, до касаційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно зі ст. 44 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Приписами частини 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як вбачається з касаційної скарги, прокурор просить скасувати ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 19.10.2015р.
За подання до господарського суду касаційної скарги на ухвалу суду підлягає до сплати судовий збір у розмірі однієї заробітної плати (п.7 ч.2. ст.4 Закону України "Про судовий збір").
Згідно зі ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" станом на 01.01.2015р. розмір мінімальної заробітної плати становить 1218 грн.
Таким чином, необхідна до сплати сума судового збору становить 1218грн.00коп.
Разом з тим, до касаційної скарги додано клопотання, в якому скаржник просить звільнити прокуратуру від сплати судового збору, яке мотивоване тим, що державним бюджетом України на 2015 рік не передбачено видатків на сплату судового збору органами прокуратури, які до внесених змін у Закон України "Про судовий збір" були звільнені від його сплати.
Розглянувши заявлене клопотання, колегія суддів касаційної інстанції дійшла висновку про відмову у його задоволенні, виходячи з наступного.
Згідно ст.8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.
Пунктом 3.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" №7 від 21.02.2013р. роз'яснено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у ст.8 Закону України "Про судовий збір", є врахування ним майнового стану сторін. Отже, за приписами зазначеної норми, відстрочення або звільнення від сплати судового збору може мати місце за наявності виключних обставин.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" у редакції від 22.05.2015 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", який набирає чинності 01.09.2015р. органи прокуратури не звільняються від сплати судового збору.
При цьому, оскільки ст.129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів прокуратури, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Статтями 33, 34 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відтак, наведені Прокурором обставини не мають характеру виключних, що свідчить про відсутність належних підстав для звільнення скаржника від сплати судового збору.
Крім того, звільнення від сплати судового збору є правом господарського суду, яким суд користується, враховуючи майновий стан сторони.
Відповідно до п. 4 частини першої ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до частини третьої ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України після усунення зазначеної обставини скаржник має право повторно подати скаргу в загальному порядку.
Зважаючи на викладене, керуючись ст.ст. 44, 86, 107, 108, п. 4 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Заступника прокурора Львівської області в інтересах держави в особі Бзовицької сільської ради на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 19.10.2015 року у справі №921/1192/14-г/4 господарського суду Тернопільської області не приймати до розгляду і повернути.
Головуючий, суддя В. Овечкін
судді Ж.Корнілова
Є.Чернов
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2015 |
Оприлюднено | 22.12.2015 |
Номер документу | 54462010 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Чернов Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні