ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
23 грудня 2015 року м.Київ К/800/52998/15
Суддя-доповідач Вищого адміністративного суду України Стрелець Т.Г., перевіривши матеріали касаційної скарги Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 24 листопада 2015 року
у справі №826/10219/15
за позовом непідприємницького товариства «Відкритий недержавний пенсійний фонд
«Резерв Рівненщини»
до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб,
треті особи: Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію
ПАТ «Комерційний банк «Південкомбанк» Шторгіна Ірина Вікторівна,
Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Південкомбанк»,
про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
Відповідно до частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору, а також копії касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копії оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.
У порушення наведених вимог, до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору, передбаченого Законом України «Про судовий збір».
Фонду гарантування вкладів фізичних осіб звернувсь до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, разом з заявою про звільнення від сплати судового збору або відстрочення чи розстрочення сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до статті 8 вказаного Закону, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Підставою для звільнення від сплати судового збору, відстрочення або розстрочення сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони. При цьому, звільнення від сплати судового збору, відстрочення або розстрочення сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду.
Оскільки скаржник не надав документів на підтвердження неможливості здійснення ним платежів, а також ніяким чином не підтверджує та не обґрунтовує можливість сплатити судовий збір у майбутньому, зокрема, до ухвалення рішення у справі, суд не знаходить підстав для задоволення названої заяви.
Таким чином, касаційна скарга не відповідає вимогам частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинство України, оскільки до неї не додано документу про сплату судового збору.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір», у редакції з 01.09.2015, за подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Частиною третьою статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виходячи з наведеного, суддя-доповідач вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху та надати скаржнику строк для усунення встановлених недоліків - шляхом подання документу про сплату судового збору у розмірі, відповідно до Закону України «Про судовий збір».
Керуючись статтями 108, 210-214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в:
Відмовити у задоволенні заяви Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про звільнення від сплати судового збору або відстрочення чи розстрочення сплати судового збору.
Касаційну скаргу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - залишити без руху.
Встановити скаржнику строк для усунення недоліків касаційної скарги до 15 січня 2016 року.
Роз'яснити, що у разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали, касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Г. Стрелець
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2015 |
Оприлюднено | 25.12.2015 |
Номер документу | 54552830 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Коваленко Н.В.
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Стрелець Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні