ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
21 грудня 2015 року м. Київ К/800/52578/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Сорока М.О., перевіривши матеріали касаційної скарги Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 6 серпня 2015 року і ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 10 листопада 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, третя особа - ОСОБА_4 про визнання дій протиправними, -
в с т а н о в и в :
Частиною другою статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених, цим Кодексом, а у разі складання постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складання постанови в повному обсязі.
Відповідно до частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.
14 грудня 2015 року Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 6 серпня 2015 року і ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 10 листопада 2015 року, повний текст якої виготовлено 16 листопада 2015 року. Отже, останнім днем касаційного оскарження рішень було 7 грудня 2015 року.
Враховуючи викладене, касаційну скаргу подано з пропуском строку, встановленого статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України, що є перешкодою у відкритті касаційного провадження та підставою для залишення касаційної скарги без руху із встановленням строку, протягом якого скаржнику необхідно надіслати до суду клопотання про поновлення строку касаційного оскарження рішень із зазначенням доказів поважності причин його пропуску.
В порушення вимог частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги не додано документу про сплату судового збору.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір», у редакції з 01.09.2015, за подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Отже, судовий збір (немайнового характеру) за подання касаційної скарги на рішення суду становить 87,69 грн. (73,08 грн.*1,2 (120%) = 87,69 грн.)
Реквізити для зарахування судового збору за подання до Вищого адміністративного суду України касаційних скарг такі: отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, рахунок отримувача 31210255700007, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, код банку отримувача 820019, банк отримувача ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету 22030005 «Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)».
Частиною третьою статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Нормами частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відповідно до частини четвертої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.
Враховуючи вищевикладене, касаційну скаргу слід залишити без руху та встановити строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 213 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
Касаційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 6 серпня 2015 року і ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 10 листопада 2015 року - залишити без руху.
Встановити Головному управлінню Держгеокадастру у Полтавській області строк для усунення зазначених недоліків касаційної скарги - тридцять днів з моменту отримання даної ухвали.
Роз'яснити, що у разі невиконання у встановлений строк вимог статті 213 КАС України касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута; вимог статті 212 КАС України - судом буде відмовлено у відкритті касаційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.О. Сорока
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2015 |
Оприлюднено | 28.12.2015 |
Номер документу | 54597573 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Сорока М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні