Дата документу 25.11.2015 Справа № 554/8273/15-к
Провадження № 1-кс/554/7163/2015
УХВАЛА
Іменем України
25 листопада 2015 року м.Полтава
Октябрський районний суд м.Полтави у складі: ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю представника скаржника ОСОБА_3 ,
слідчого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу директора ТОВ «ТД «Лінктел» ОСОБА_5 та директора ПП «Амадит» ОСОБА_6 на бездіяльність слідчого в.о. заступника начальника відділу СУ ГМ Національної поліції Полтавської області ОСОБА_4 ,-
встановила:
18.11.2015 року до суду надійшла зазначена скарга, мотивованим тим, що 14 серпня 2015 року, на підставі ухвали Октябрського районного суду м. Полтави від 12 серпня 2015 року, на території бази ПП «Декорт-Хайрінг», що знаходиться за адресою Полтавська обл. смт. Решетилівка вул. Леніна, 73 було проведено обшук та вилучено сиру нафту та нафтогазоконденсатну суміш, що є власністю ТОВ «ТД «Лінктел» та ПП «Амадит», відповідно до договорів купівлі-продажу та договорів відповідального зберігання № 38 від 7 липня 2015 року та № 5Н від 30 липня 2015 року та актів відповідального зберігання.
Скаржник вважає, що вилучена сировина має законне походження, а тому немає ніякого відношення до кримінального провадження № 1215170170000031, з правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 292 КК України.
На звернення скаржника до слідчого, не було надано жодного документу, яким би було засвідчено факт вилучення належної сировини, підстави та причини такого вилучення, термін, на який вилучено та з якою метою, та документи які підтверджують, нинішнє місцезнаходження вилученої сировини.
Скаржник зазначає, що, на вилучену сировину, арешт не накладено, а тому вона підлягає поверненню.
У зв`язку із зазначеним, скаржник прохав:
-Визнати бездіяльність слідчого в.о. заступника начальника відділу СУ ГМ Національної поліції Полтавської обл. підполковника поліції ОСОБА_4 , яка полягає у не зверненні до суду з клопотанням про арешт вилучених нафтопродуктів та негайному поверненні вилученої сировини.
-Зобов`язати в.о. заступника начальника відділу СУ ГМ Національної поліції Полтавської обл. підполковника поліції ОСОБА_4 негайно повернути вилучені нафтопродукти.
У судовому засіданні представник скаржника скаргу підтримав та наполягала на її задоволенні.
В.о. заступника начальника відділу СУ ГМ Національної поліції Полтавської області ОСОБА_4 заперечував щодо скарги та просив відмовити у її задоволенні.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали скарги та кримінального провадження, слідчий суддя дійшла висновку про задоволення скарги з наступних підстав.
Слідчим суддею встановлено, що 12.08.2015 року ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави надано т.в.о. заступника начальника відділу СУ УМВС України в Полтавській області підполковнику міліції ОСОБА_4 дозвіл на проведення обшуку на території земельної ділянки, а також у нежитлових та житлових приміщеннях, сховищах, ємностях за адресою: АДРЕСА_1 , де земельна ділянка на праві приватної власності належить ОСОБА_7 , а нежитлові будівлі за вказаною адресою на праві приватної та приватної спільної часткової власності належать відповідно ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ЗАТ «Арма-Груп» з метою відшукання та вилучення викраденого газоконденсату з охоронюваних об`єктів переробки газу Полтавської області, що може знаходитися в каністрах, діжках, цистернах інших предметах (ємностях), які можуть слугувати для зберігання, перевезення газоконденсату; блокнотів із записами про маршрути руху, збут газоконденсату; злочинні схеми; карти; мобільні телефони та інші засоби зв`язку, якими можуть користуватися злочинці, грошових коштів, добутих злочинним шляхом, приладдя для незаконного втручання до об`єктів магістральних нафто-, газо та конденсатопроводів.
На підставі даної ухвали 14 серпня 2015 року на території бази ПП «Декорт-Хайрінг», що знаходиться за адресою Полтавська обл. смт. Решетилівка вул. Леніна, 73 було проведено обшук та вилучено сиру нафту та нафтогазоконденсатну суміш, що є власністю ТОВ «ТД «Лінктел» та ПП «Амадит».
В матеріалах кримінального провадження № 1215170170000031 маються факти, які підтверджують законність придбаної сировини, що підтверджується договорами купівлі- продажу, актами зберігання, товаротранспортними накладними, і датковими накладними, платіжними дорученнями та іншими доказами.
Так, відповідно до ч.7 ст.236 КПК України, при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження.
Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Згідно з ст.167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває певне майно, можливості ним володіти, користуватися та розпоряджатися до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Ст.169 КПК України передбачено, що тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилученої) за постановою прокурора, якщо він визнає таке вилучення майна безпідставним; 2) за ухвалою слідчого судді чи суду, у разі відмови у задоволенні клопотання прокурора про арешт цього майна; 3) у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 171, частиною шостою статті 173 цього Кодексу; 4) у разі скасування арешту.
Згідно з ч. 5 ст.171 КПК України, вилучене під час обшуку або огляду майно підлягає поверненню особі, у якої воно було вилучено, якщо слідчий, не пізніше наступного робочого дня після його вилучення, не звернеться до слідчого судді із клопотанням про його арешт.
Отже, КПК України визначений обов`язок слідчого, прокурора, слідчого судді вирішити у зазначені строки долю тимчасово вилученого майна, зокрема його арешту чи повернення.
На нафтові продукти, які були вилучені під час обшуку 14.08.2015 року з бази ПП «Декорт- Хайрінг», що знаходиться за адресою Полтавська обл. смт. Решетилівка вул. Леніна 73, арешт не накладався та сирована не повернута.
Таким чином, на підставі викладеного, скарга підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 16, 36, 167, 168169, 171-173, 303-304, 236 КПК України, слідчий суддя, -
ухвалила:
Скаргу директора ТОВ «ТД «Лінктел» ОСОБА_5 та директора ПП «Амадит» ОСОБА_6 на бездіяльність слідчого в.о. заступника начальника відділу СУ ГМ Національної поліції Полтавської області ОСОБА_4 , - задовольнити.
Визнати бездіяльність слідчого в.о. заступника начальника відділу СУ ГМ Національної поліції Полтавської обл. підполковника поліції ОСОБА_4 щодо неповернення нафтопродуктів та сировини, вилучених 14.08.2015 року на підставі ухвали Октябрського районного суду м. Полтави від 12 серпня 2015 року.
Зобов`язати в.о. заступника начальника відділу СУ ГМ Національної поліції Полтавської обл. підполковника поліції ОСОБА_4 повернути нафтопродукти, вилучених 14.08.2015 року на підставі ухвали Октябрського районного суду м. Полтави від 12 серпня 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2015 |
Оприлюднено | 22.03.2023 |
Номер документу | 54699919 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Тімошенко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні