Справа № 2-457/2010
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2010 року смт. Краснокутськ
Краснокутський районний суд Харківської області в складі :
головуючого - судді Каліберди В.А.
при секретарі - Пушкар І.М.,
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в смт Краснокутськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Каплунівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 19 квітня 2010 року звернувся до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що 20 листопада 2008 року померла його мати - ОСОБА_2, яка проживала в ІНФОРМАЦІЯ_1.
Після її смерті відкрилась спадщина на майно. Позивач являється спадкоємцем за законом , в зв'язку з чим в квітні 2010 року він звернувся до Краснокутської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але йому було відмовлено в зв'язку з тим, що позивач пропустив шестимісячний термін прийняття спадщини та одночасно було рекомендовано звернутись до суду для продовження терміну прийняття спадщини.
Позивач зазначає, що в дійсності, в період з листопада 2008 року і до спливу шестимісячного строку, він не звертався до Краснокутської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, а зробив це лише в квітні 2010 року, оскільки ОСОБА_1 не володіє достатніми юридичними знаннями і помилково вважав, що необхідно звертатись до нотаріальної контори після спливу шестимісячного строку, тому не зміг своєчасно після відкриття спадщини подати заяву до нотаріальної контори, та з вищевказаних підстав позивач звернувся до суду з позовом.
В судовому засіданні представник позивача, який діяв по довіреності, ОСОБА_3 просить суд встановити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю у два місяця для прийняття спадщини.
Представник відповідача - Каплунівської сільської ради в судове засідання не з'явився, але до суду надав заяву, в якій просить розглянути справу в їх відсутність, так як проти позовних вимог ОСОБА_1 не заперечують.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Із матеріалів справи вбачається, що 20 листопада 2008 року померла мати позивача - ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-ВЛ №191200, виданого Каплунівською сільською радою Краснокутського району Харківської області 21 листопада 2008 року, яка проживала в ІНФОРМАЦІЯ_1.
Після її смерті відкрилась спадщина на майно, яке позивач має намір успадкувати, оскільки відноситься до спадкоємців першої черги за законом.
У квітні 2010 року ОСОБА_1 звернувся до Краснокутської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але йому було відмовлено в зв'язку з тим, що він пропустив шестимісячний термін прийняття спадщини та одночасно позивачеві було рекомендовано звернутись до суду для продовження терміну прийняття спадщини.
Як вбачається з пояснень представника позивача ОСОБА_3 позивач ОСОБА_1 пропустив встановлений законом строк для прийняття спадщини з тих причин, що він не володіє юридичними знаннями і помилково вважав, що необхідно звертатись до нотаріальної контори лише після спливу шестимісячного строку.
На підставі ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно ч.1 ст.57 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно із ч.1 ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
При таких обставинах суд вважає за можливе задовольнити позов ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, оскільки такий позов являється обґрунтованим та законним.
На підставі вищевказаного та керуючись ст.1272 ЦК України, ст.ст.10, 11, 130, 174, 209, 212- 215 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Каплунівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Надати ОСОБА_1 додатковий 2-х місячний термін для подання до Краснокутської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після ОСОБА_2, яка померла 20 листопада 2008 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Краснокутський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
СУДДЯ В.А. Каліберда
Суд | Краснокутський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2010 |
Оприлюднено | 16.01.2016 |
Номер документу | 54913565 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Краснокутський районний суд Харківської області
Каліберда В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні