ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44 тел. 284-18-98
УХВАЛА
про призначення судової експертизи
Справа № 910/22668/13 06.02.2014
Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді Головіної К.І., при секретарі судового засідання Крапивній А.М., розглянувши матеріали справи
за позовною заявою Публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" в особі Київської регіональної дирекції АТ "Райффайзен Банк Аваль"
до Приватного підприємства "Рікон-Плюс"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю Росичі
про звернення стягнення на предмет іпотеки за іпотечним договором від 25.07.2007 р.
за участю представників:
від позивача: Привалова О.Ю. - представник за довіреністю № 213/13-Н від 28.02.2013 р. від відповідача:Кулинич Т.В. - представник за довіреністю б/н від 11.12.2013 р. від третьої особине з'явився
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду міста Києва звернулось Публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" в особі Київської регіональної дирекції АТ "Райффайзен Банк Аваль" з позовною заявою до Приватного підприємства "Рікон-Плюс" за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Росичі про звернення стягнення на предмет іпотеки за іпотечним договором від 25.07.2007 р.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем умов кредитного договору № 010/93-12/23 від 25.07.2007 р. та кредитного договору № 010/93-12/24 від 25.07.2007 р. в частині повернення кредиту та сплати відсотків за користування кредитними коштами, внаслідок чого у останнього виникло право на звернення стягнення майна, передбаченого умовами іпотечного договору від 25.07.2007.
Як вбачається з матеріалів справи Публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" в особі Київської регіональної дирекції АТ "Райффайзен Банк Аваль" просить суд в рахунок погашення заборгованості Приватного підприємства "Рікон-Плюс" за кредитними договорами № 010/93-12/23 від 25.07.2007 р. та № 010/93-12/24 від 25.07.2007 р. в розмірі 16 573 212,80 грн., звернути стягнення на належне Товариству з обмеженою відповідальністю Росичі майно, що є предметами іпотеки за іпотечним договором від 25.07.2007 р. шляхом проведення прилюдних торгів в межах процедури виконавчого провадження, з початковою ціною реалізації не нижчою за дев'яносто відсотків його вартості.
Провадження у справі за вказаними позовними вимогами порушено ухвалою господарського суду міста Києва від 25.11.2013 р.
06.02.2014 р. представник відповідача через канцелярію подав клопотання про призначення судової будівельно-технічної експертизи для визначення початкової ціни предметів іпотеки для їх подальшої реалізації на прилюдних торгах.
У судовому засіданні представник відповідача підтримав клопотання про призначення експертизи та просив його задовольнити.
Представник позивача не заперечував проти призначення судової експертизи.
Представника третьої особи в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Розглянувши подане клопотання, заслухавши думку представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про необхідність призначення у даній справі судової будівельно-технічної експертизи, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що предметом спору у даній справі є звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом продажу на прилюдних торгах.
Статтею 39 Закону України "Про іпотеку" передбачено, що у разі задоволення судом позову про звернення стягнення на предмет іпотеки у рішенні суду, зокрема, зазначається початкова ціна предмета іпотеки для його подальшої реалізації.
Частиною 6 ст. 38 Закону України "Про іпотеку" визначено, що ціна продажу предмета іпотеки встановлюється за згодою між іпотекодавцем і іпотекодержателем або на підставі оцінки майна суб'єктом оціночної діяльності, на рівні, не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна.
Умовами іпотечного договору від 25.07.2007 р. сторони погодили, що у разі звернення стягнення на предмет іпотеки початкова ціна реалізації предмета іпотеки не може бути нижчою за дев'яносто відсотків предмета іпотеки, визначеної шляхом його оцінки.
Також відповідач заперечив, що ціна предмету іпотеки станом на час розгляду справи є відмінною від тієї, що сторони погодили під час укладання договору.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що в даному випадку визначення вартості предметів іпотеки є необхідним для встановлення обставин для повного та об'єктивного розгляду справи.
Згідно зі ст. 41 Господарського процесуального кодексу України для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу.
Відповідно до Постанови Пленуму ВГСУ № 4 від 23.03.2012 року "Про деякі питання практики призначення судової експертизи" якщо наявні у справі докази є взаємно суперечливими, їх оцінку в разі необхідності може бути здійснено господарським судом з призначенням відповідної судової експертизи. Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.
Відповідно до п. 1.2.2 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затверджена наказом Міністерства юстиції України від 08.10.98 № 53/5 (далі - інструкція) основними видами експертизи є інженерно-технічна, до якої, зокрема, належить будівельно-технічна (оціночно-будівельна).
Відповідно до ч. 3 ст. 41 ГПК України проведення судової експертизи доручається державним спеціалізованим установам чи безпосередньо особам, які відповідають вимогам, встановленим Законом України "Про судову експертизу".
Пунктом 1.5 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень визначено, що проведення експертиз, експертних досліджень з оцінки майна здійснюється на умовах і в порядку, передбачених Законом України "Про судову експертизу", з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" щодо методичного регулювання оцінки майна.
Згідно з п. 1.6 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень експертиза проводяться експертними установами, як правило, за зонами регіонального обслуговування.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про необхідність призначення у справі № 910/22668/13 судової будівельно-технічної експертизи, проведення якої вважає за доцільне доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.
Витрати по оплаті експертизи покладаються на відповідача, як ініціатора проведення експертизи.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. 32, 41, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
Призначити у справі № 910/22668/13 судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз (03680, м. Київ, вул. Смоленська, 6).
На вирішення експертів поставити наступне питання:
1) - Яка ринкова вартість предмету іпотеки за іпотечним договором від 25.07.2007 р., а саме - нерухомого майна: адміністративна будівля - загальною площею 2 339, 00 кв. м., розташована за адресою: м. Київ, вул. Севастопольська, буд. 5, яка належить Приватному підприємству "Рікон-Плюс" на підставі договору купівлі - продажу адміністративної будівлі, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Анісковою Н.А. 23.05.2007 р. за реєстровим № 1785, зареєстрованого в Комунальному підприємстві Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна 30.05.2007 р., записаного у реєстрову книгу № 154П-60 за реєстровим № 8429П.
Витребувати у Приватного підприємства "Рікон-Плюс" документи, що підтверджують право власності (користування), технічні характеристики предметів іпотеки, а також зобов'язати відповідача забезпечити можливість доступу експертів до об'єкту іпотеки та безпечні умови їх огляду.
У розпорядження експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз надати матеріали справи № 910/22668/13.
Зобов'язати судового експерта повідомити та узгодити строки та порядок проведення судової будівельно-технічної експертизи.
Витрати по проведенню експертизи покласти на відповідача - Приватне підприємство "Рікон-Плюс" (02099, м. Київ, вул. Севастопольська, 5, ідентифікаційний код 33228917).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену статтями 384 і 385 Кримінального кодексу України за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову від дачі висновку.
Суддя К. І. Головіна
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2014 |
Оприлюднено | 16.01.2016 |
Номер документу | 54960372 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Головіна К.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні