Справа № 1-3/07 Головуючий у І інстанції Провадження № 5/780/19/16 Доповідач у 2 інстанції ОСОБА_1 Категорія 3 20.01.2016
УХВАЛА
Іменем України
20 січня 2016 року Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Київської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3
при секретарі ОСОБА_4
з участю прокурора ОСОБА_5
представника засудженого ОСОБА_6
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Києві клопотання засудженого ОСОБА_7 про зарахування строку попереднього ув`язнення в строк покарання відповідно до ч. 5 ст. 72 КК України,
ВСТАНОВИЛА:
До Апеляційного суду Київської області надійшло клопотання засудженого ОСОБА_7 , в якому останній зазначає, що його засуджено вироком Апеляційного суду Київської області від 13.12.2007 року за ч. 4 ст. 187, п.п. 1, 9, 12 ч. 2 ст. 115 КК України до покарання у виді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна, яке є його приватною власністю. На підставі ч. 5 ст. 72 КК України, засуджений ОСОБА_7 просить зарахувати строк попереднього ув`язнення в строк покарання з розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі.
Розглянувши матеріали клопотання, заслухавши доводи представника засудженого ОСОБА_6 на підтримку поданого клопотання, думку прокурора, який просив повернути матеріали клопотання, колегія суддів вважає, що матеріали клопотання підлягають поверненню засудженому, в зв`язку з наступним.
Відповідно до ч. 5 ст. 72 КК України (в редакції Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув`язнення у строк покарання» від 26.11.2015 року № 838-VIII, який набрав чинності 24.12.2015 року), зарахування судом строку попереднього ув`язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того самого кримінального провадження, у межах якого до особи було застосовано попереднє ув`язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі.
У зв`язку з правовою невизначеністю щодо територіальної підсудності розгляду клопотань про застосування вищевказаної норми Закону про кримінальну відповідальність до осіб, які відбувають призначене їм покарання, необхідно керуватися ч.6 ст.9 КПК України, яка передбачає, що у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 КПК України.
Зважаючи на це, виходячи з засад законності та застосовуючи аналогію кримінального процесуального закону, слід виходити з того, що заявлене засудженим клопотання порушує питання про фактичне скорочення терміну призначеного судом покарання, що дає підстави вважати його пом`якшенням покарання, а тому відповідно до п.13 ч.1 ст.537, п.2 ч.2 ст.539 КПК України розгляд даного клопотання має бути віднесено до компетенції місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.
З врахуванням наведеного, подане клопотання підлягає поверненню засудженому для звернення з ним до належного суду, яким є місцевий суд, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 7, 9, 537, 539 КПК України, -
ухвалила:
Клопотання ОСОБА_7 про зарахування строку попереднього ув`язнення в строк покарання відповідно до ч. 5 ст. 72 КК України, повернути останньому.
Роз`яснити засудженому ОСОБА_7 , що він має право звернутися з даним клопотанням до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.
Головуючий :
Судді :
Суд | Апеляційний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 55080354 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Київської області
Габрієль В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні