Рішення
від 30.03.2007 по справі 15/66
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

15/66

   

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 33023 , м. Рівне,  вул. Яворницького, 59

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 РІШЕННЯ  

    

"30" березня 2007 р.                                                                            Справа  № 15/66

За позовом:           Регіональне відділення Фонду державного майна України по          Рівненській області

До відповідача:     Відкрите акціонерне товариство "Рівненський міськмолокозавод"

третя особа на стороні відповідача: Кустинська сільська рада

третя особа на стороні відповідача: КП «Рівненське ОБТІ»

про  визнання  права державної власності

Та за зустрічним позовом ВАТ «Рівненський міськмолокозавод»

До                                           РВ ФДМУ по Рівненській області

про визнання права власності

                                                                                                      СУДДЯ  КОЛОМИС В.В.

Секретар судового засідання   Михалевська Л.В.

Представники:  

від позивача  –  Боліщук І.Ю. (дов. в справі)

від відповідача  –Удовиченко С.В. (дов. в справі)

Стаття  20 ГПК України роз'яснена.

В судовому засіданні оголошувалась перерва.

СУТЬ СПОРУ: Позивач - Регіональне відділення Фонду державного майна України по          Рівненській області звернувся до господарського суду з позовом, відповідно з яким просить суд визнати право власності за державою в особі регіонального відділення ФДМУ по Рівненській області на будівлю бази відпочинку та будівлю кухні, що перебувають на балансі ВАТ “Рівненський міськмолокозавод” і розташовані за адресою: Рівненська область, Рівненський район, с.Решуцьк, вул.Пляжна,5. Свої вимоги обгрунтовує, насамперед тим, що вищезазначене нерухоме майно не ввійшло до статутного фонду  ВАТ “Рівненський міськомолокозавод”, створеного в процесі приватизації, шляхом перетворення орендного підприємства “Рівненський міськмолокозавод” у ВАТ, і, відповідно, їх вартість не була включена до вартості цілісного майнового комплексу, відтак є державною власністю. Оскільки управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі здійснюють державні органи приватизації, з огляду на відмову КП “Рівненське ОБТІ” у виготовленні свідоцтва про право власності та витягу про реєстрацію прав власності на нерухоме майно, відсутність фактів оспорювання чи невизнання права власності на майно з боку інших осіб, вважає, що є всі підстави для задоволення позову.

Відповідно до ухвали господарського суду Рівненської області від 21.02.07 р. (а.с.49) до участі в справі в якості відповідача було залучено ВАТ “Рівненський міськмолокозавод”. При цьому, КП “Рівненське ОБТІ” було виключено з числа відповідачів, але залишено у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Відповідач –ВАТ “Рівненський міськмолокозавод” позовні вимоги не визнає в зв'язку з їх безпідставністю та необгрунтованістю. При цьому, подав зустрічний позов про визнання за ним права власності на будівлю бази відпочинку та будівлю кухні, що перебуває на балансі ВАТ “Рівненський міськмолокозавод” і розташовані за адресою: Рівненська область, Рівненський район, с.Решуцьк, вул. Пляжна,5. На думку відповідача вищезазначені об'єкти були передані безоплатно в результаті приватизації орендного підприємства “Рівненський міськмолокозавод” і,  відповідно,  їх вартість не могла бути відображена в акті оцінки вартості об'єкта приватизації.

Відтак, вважає  себе власником спірного майна, яке на даний час перебуває у нього на балансі.

Треті особи письмових пояснень суду не надали.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши всі фактичні докази у справі, як кожний окремо, так і в їх сукупності, давши цьому достатню і об'єктивну оцінку, суд прийшов до висновку про безпідставність первісних позовних вимог, і, відповідно про обґрунтованість позовних вимог за зустрічним позовом.

При цьому суд встановив та врахував таке.

Відкрите акціонерне товариство “Рівненський міськмолокозавод” було створено в процесі приватизації шляхом перетворення орендного підприємства “Рівненський міськмолокозавод” у відкрите акціонерне товариство  (наказ РВ ФДМУ по Рівненській області від 24.02.94р.) за №111 “Про створення комісії з приватизації орендного підприємства “Рівненський міськмолокозавод”.

При цьому, 29 квітня 1994року було затверджено План приватизації майна орендного підприємства "Рівненський міськмолокозавод" (а.с.27-33), і,  відповідно,  29 квітня 1994 року між РВ ФДМУ по Рівненській області (продавець) та організацією орендарів орендного підприємства, Рівненський міськомолокозавод” (покупець) був укладений договір купівлі-продажу державного майна за №18 (далі договір, а.с.34-39), відповідно з яким останній купив державне майно цілісного майнового комплексу орендного підприємства "Рівненський міськмолокозавод", що знаходиться за адресою: м.Рівне, вул.Гагаріна,16. (п.1.1 Договору).

При цьому, відповідно до вищезазначеного договору, в складі цілісного майнового комплексу зі всіма активами і пасивами передано у власність базу відпочинку, яка включає в себе будівлю бази відпочинку та будівлю кухні, розташовану в приміській зоні села Решуцьк, Рівненського району, Рівненської області.

Згідно з пунктом 11 акту оцінки вартості майна орендного підприємства «Рівненський міськмолокозавод», затвердженим наказом № 296 від 31 березня 1994 року начальника регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області, вартість цілісного майнового комплексу орендного підприємства «Рівненський міськмолокозавод»становить 6301922 тис.крб. (шість мільярдів триста один мільйон дев'ятсот двадцять дві тисячі карбованців), в тому числі вартість майна зазначена в п. 17 акту, яке отримує власник за умовами оренди 4642290 тис.крб. (чотири мільярди шістсот сорок два мільйона двісті дев'яносто тисяч карбованців). Таким чином, як зазначено в пункті 19 акту оцінки, загальна вартість майна, що підлягає приватизації становить 1659632 тис.крб. (один мільярд шістсот п'ятдесят дев'ять мільйонів шістсот тридцять дві тисячі карбованців) (а.с. 95-96).

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про приватизацію державного майна»(в редакції 1994 року), товариству покупців, створеному працівниками підприємства, яке стало власником свого підприємства в результаті викупу підприємства, за його згодою відповідний державний орган безоплатно передає об'єкти соціально-побутового призначення, створені за рахунок коштів соціального розвитку (аналогічних фондів) зазначеного підприємства із зменшенням ціни, за яку було придбано майно підприємства, на суму початкової ціни зазначеного майна. Ці пільги поширюються на викуп державного майна орендними підприємствами, що і має місце в даному випадку.

При цьому, вартість об'єктів соціальної сфери, до складу яких згідно пункту 7 розділу, 3 Плану приватизації майна орендного підприємства «Рівненський міськмолокозавод»(а.с.58-60) увійшли спірні будівлі бази відпочинку та кухні загальною вартістю 1017,2 тис.крб. (один мільйон сімнадцять тисяч двісті карбованців), становила 41437 тис.крб. (сорок один мільйон чотириста тридцять сім тисяч карбованців). Тобто, об'єкти безкоштовно були передані у складі цілісного майнового комплексу у власність організації орендарів орендного підприємства, а сума їх вартості виключена із загальної вартості, за яку придбавалось майно підприємства. Таким чином, відповідно до частини 1 пункту 1.4. договору купівлі-продажу державного майна від 24.04.1994 року та пункту 1.4. розділу 2 Плану приватизації майна орендного підприємства «Рівненський міськмолокозавод», затвердженого начальником РВ ФДМУ по Рівненській області 29.04.1994 року, остаточна сума, яка підлягала до сплати, становила 1618195 (один мільярд шістсот вісімнадцять мільйонів сто дев'яносто п'ять тисяч карбованців). Отже, на підставі ст. 24 Закону України «Про приватизацію майна державних підприємств" вартість об'єктів соціально - побутового призначення не було включено до статутного фонду товариства.

Відтак, після оплати вказаної суми  на виконання пунктів 3.1., 3.2. договору купівлі-продажу державного майна від 24.04.1994 року, 01.12.1994 року РВ ФДМУ по Рівненській області передало, а організація орендарів прийняла майно цілісного майнового комплексу орендного підприємства «Рівненський, міськмолокозавод», про що був складений двохсторонній акт передачі державного майна (а.с. 87) та видано організації орендарів свідоцтво про власність на приватизоване майно цілісного майнового комплексу орендного підприємства  «Рівненський міськмолокозавод»,  в тому числі, і на спірну базу відпочинку.

Зазначене спростовує доводи позивача.

Відповідно до стст.33,34 ГПК України кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Натомість, доводи, на які посилався позивач, як на підставу своїх вимог є безпідставними, необґрунтованими та надуманими, оскільки спростовуються вищевикладеним.

Враховуючи викладене, підстави для задоволення первісного позову відсутні.

Судові витрати, передбачені ст.44 ГПК України і понесені позивачем за зустрічним позовом на підставі ст.49 ГПК України покладаються на первісного позивача.

Керуючись статтями 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України,  господарський  суд

                                                  В И Р І Ш И В:

1.В первісному позові відмовити.

2.Зустрічний позов задоволити.

Визнати  за Відкритим акціонерним товариством  “Рівненський міськмолокозавод” (33000, м.Рівне, вул.Гагаріна,16, ЄДРПОУ 00446977) право власності на будівлю бази відпочинку та будівлю кухні, що перебуває на балансі ВАТ “Рівненський міськмолокозавод” і розташовані за адресою Рівненська область, Рівненський район, с.Решуцьк, вул. Пляжна,5.

3.Стягнути з Регіонального відділення Фонду державного майна України по          Рівненській області  (33028, м.Рівне, вул.16Липня,77, р/р 35221002000095 в УДКУ у Рівненській області, МФО 833017, ЄДРПОУ 13989432) на користь Відкритого акціонерного товариства  “Рівненський міськмолокозавод” 203 (двісті три) грн. 00 коп. понесених судових витрат.

4.Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.

   Суддя                                                                

Рішення  підписано "12" квітня 2007 р.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення30.03.2007
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу554833
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/66

Ухвала від 20.09.2018

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 06.08.2018

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Постанова від 14.04.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Хоменко М.Г.

Ухвала від 05.07.2010

Господарське

Господарський суд Одеської області

Петров В.С.

Судовий наказ від 25.10.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Бучинська Г.Б.

Судовий наказ від 04.10.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Бучинська Г.Б.

Ухвала від 11.08.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Бучинська Г.Б.

Ухвала від 04.08.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Бучинська Г.Б.

Ухвала від 07.07.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Бучинська Г.Б.

Ухвала від 18.06.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Бучинська Г.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні