№ 1-346/10
№ 1-в/207/106/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2016 року суддя Баглійського району м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання засудженого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про перерахування строку відбування покарання, -
ВСТАНОВИВ:
Засуджений звернувся до Баглійського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області з клопотанням про перерахування строку відбування покарання відповідно з вимогами ч. 5 ст. 72 КК України, посилаючись на те, що внесені зміни до ч. 5 ст. 72 КК України, відповідно до яких один день попереднього ув`язнення зараховується за два дні позбавлення волі.
Суд приходить до висновку про необхідність повернення клопотання засудженому з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів кримінальної справи, вироком Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська від 12.11.2010 року ОСОБА_2 засуджено за ч. 4 ст. 187 КК України до 09 років позбавленні волі. Строк відбування покарання рахувати з часу затримання обвинуваченого ОСОБА_2 згідно протоколу затримання - з 25 січня 2010 року. Зараховано у строк призначеного покарання термін перебування обвинуваченого під вартою - з 25 січня 2010 року.
Вирок набрав законної сили 13.10.2011 року.
На даний час засуджений ОСОБА_2 відбуває покарання у Жовтоводській ВК-26, що видно з клопотання засудженого та матеріалів кримінального провадження.
Законом України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього увязнення у строк покарання» № 838-VIII від 26 листопада 2015 року не визначено суд, уповноважений на розгляд вказаних клопотань, тому при вирішенні зазначеного питання суд виходить з вимог ч. 6 ст. 9 КПК України, відповідно до якої у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу, до яких належать, зокрема, верховенство права, законність, доступ до правосуддя.
Враховуючи зміст положень ч. 6 ст. 9 КПК України, під час виконання вироку питання застосування ув`язнення має вирішуватись відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 539 КПК України місцевим судом, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.
Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 537 та п. 2 ч. 2 ст. 539 КПК України під час виконання вироку місцевий суд, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, вирішує питання про звільнення від покарання або пом`якшення покарання у випадках, передбачених ч. ч. 2 та 3 ст. 74 КПК України.
Відповідно до ч. 5 ст. 72 КК України (в редакції Закону № 838 8 від 26.11.2015 року, який набрав чинності 24 грудня 2015 року) зарахування судом строку попереднього ув`язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того самого кримінального провадження, у межах якого до особи застосовано попереднє ув`язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі.
Відповідно до ч. 3 ст. 74 КК України призначена засудженому міра покарання, що перевищує санкцію нового закону, знижується до максимальної межі покарання, встановленої санкцією нового закону. У разі якщо така межа передбачає більш м`який вид покарання, відбуте засудженим покарання зараховується з перерахуванням за правилами, встановленими частиною першою статті 72 цього Кодексу.
Призначене за вироком покарання засуджений відбуває у Жовтоводській ВК-26, у зв`язку з чим подане засудженим клопотання підсудне суду за місцем виконання цього вироку, тобто за місцем знаходження вказаної установи. Крім цього, суд, розташований за місцем знаходження виправної установи, має можливість повно, об`єктивно та оперативно розглянути клопотання про зарахування строку попереднього ув`язнення, без етапування засудженої до іншої місцевості.
Згідно п. 3 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув`язнення у строк покарання» № 838-VIII від 26 листопада 2015 року, зазначений Закон застосовується в тому числі і за клопотанням суду, що виніс обвинувальний вирок, тому суд, який виніс вирок, може виступати лише в ролі ініціатора зарахування строку попереднього ув`язнення у строк покарання, а безпосереднє вирішення цього питання належить до компетенції суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.
З урахуванням наведеного, подане клопотання підлягає поверненню засудженому для звернення з ним до належного суду за місцем відбування покарання.
Керуючись ст. ст. 7, 9, 72, 74, 537, 539 КПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Клопотання засудженого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо перерахування строку відбування покарання повернути для звернення до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання.
Роз`яснити ОСОБА_2 його право звернутись із зазначеним клопотанням до місцевого суду за місцем відбування призначеного покарання.
Копію ухвали направити засудженому, начальнику установи за місцем відбування покарання.
Ухвалу може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом семи днів з дня отримання її копії.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Баглійський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 56629632 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Баглійський районний суд м.Дніпродзержинська
Погребняк Т. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні