Ухвала
від 13.06.2016 по справі 907/991/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"13" червня 2016 р. Справа № 907/991/15

Головуючий суддя Івашкович І.В., розглянувши матеріали справи

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю „АРГО РЕГІОН", м. Ірпінь Київської області

до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю „Калина-центр", м. Мукачево

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „АВАЛОН-ІНТЕНСИВ", м. Київ

до відповідача Акціонерного товариства „Балтік Інтернешнл Банк", Латвійська Республіка, м. Рига

про визнання недійсними договорів купівлі-продажу об`єктів нерухомого майна від 29.11.2013р.; визнання за позивачем права власності на спірне майно; визнання недійсними іпотечних договорів, зняття заборони відчуження спірного нерухомого майна; вилучення записів про накладення заборони та іпотеки в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно шляхом проведення державної реєстрації припинення; стягнення суми 5000грн. штрафу

(позовні вимоги викладено у відповідності до заяви позивача, поданої в порядку вимог ст. 22 ГПК України)

ВСТАНОВИВ:

Постановою Вищого господарського суду України від 25.05.2016 №907/991/15 скасовано постанову Львівського апеляційного господарського суду від 22.02.2016 та рішення господарського суду Закарпатської області від 11.12.2015 по справі №907/991/15 (головуючий суддя Ремецькі О.Ф.), справу №907/991/15 направлено на новий розгляд до господарського суду Закарпатської області.

Автоматизованою системою документообігу справу № 907/991/15 розподілено для розгляду судді І.В.Івашкович.

Справу прийнято до свого провадження, а її розгляд має бути розпочато заново.

Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач Акціонерне товариство „Балтік Інтернешнл Банк"- юридична особа, яка знаходиться у Латвійській Республіці, є нерезидентом України.

Відповідно до ст. 4 Господарського процесуального кодексу України господарський суд вирішує господарські спори на підставі Конституції України, Господарського процесуального кодексу України, інших законодавчих актів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо в міжнародних договорах України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України, то застосовуються правила міжнародного договору.

За приписами статті 123 Господарського процесуального кодексу України іноземні суб"єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов"язки, що і суб"єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов"язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно ст. 125 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном, а рівно повідомлення у належній формі іноземних учасників судового процесу про час і місце розгляду справи, регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, Гаага, 1965 (надалі - Конвенція), яка є чинною в Україні згідно з Законом України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" від 19.10.2000 р. № 2052-ІІІ , із заявами та застереженнями. Латвія є підписантом даної Конвенції.

Згідно ст. 3 Конвенції орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.

Відповідно до ч. 2 п. b) ст. 15 Конвенції кожна договірна держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови, зокрема, з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.

Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації від 27.06.2008 № 1092/5/54 (із наступними змінами) відповідно до до абз. 3, 4 п. 2.3 передбачено, що документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. У відповідних випадках документи, що підлягають врученню, можуть бути складені або перекладені на ту мову, яку, як є підстави вважати, розуміє особа, якій необхідно вручити документи.

Згідно статті 4 Договору між Україною та Латвійською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних, трудових та кримінальних справах (Договір ратифіковано Законом N 452/95-ВР від 22.11.95, Дата набуття чинності: 12.07.1996) при наданні правової допомоги установи Договірних Сторін зносяться одна з одною через Міністерство юстиції та Генеральну Прокуратуру України і Міністерство юстиції та Генеральну Прокуратуру Латвійської Республіки, якщо даним Договором не передбачено інше.

Отже, враховуючи що Латвійська Республіка є підписантом Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, Гаага, 1965 р., суд прийшов до висновку, що для належного та своєчасного повідомлення відповідача про розгляд даної справи судові документи підлягають надісланню через Головне управління юстиції у Закарпатській області до Міністерства юстиції України для їх направлення по дипломатичним каналам компетентному органу Латвійської Республіки для їх подальшого вручення відповідачу. При цьому документи, що підлягають врученню відповідачу згідно з дорученням Господарського суду Закарпатської області, слід складати та вручати в нотаріально засвідченому перекладі на російську мову (ст.5 Договору між Україною та Латвійською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних, трудових та кримінальних справах ).

Відповідно до ч.1 ст.79 Господарського процесуального кодексу України України господарський суд зупиняє провадження у справі у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у даній справі і звернення із судовим дорученням про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах відповідачу: Акціонерному товариству „Балтік Інтернешнл Банк", Латвійська Республіка, м. Рига, вул. Калею, 43.

Керуючись ст.ст. 3, 10, 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах (Гаага, 1965), Договором між Україною та Латвійською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних, трудових та кримінальних справах, ст. ст. 2-1, 4, 4-1, 4-6, 65, 79, 86, 123, 125 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ :

1. Прийняти справу до провадження.

2. Судове засідання призначити на "14" грудня 2016 р. о 11:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні суду за адресою: Україна, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а, зал засідань №1.

3. Зобов'язати позивача в термін до 15.09.2016р. надати до суду супровідним листом належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на російську мову наступних документів:

ухвали Господарського суду Закарпатської області від 13.06.2016 р. по справі №907/991/15 про прийняття справи до провадження (у трьох примірниках);

прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів (у трьох примірниках);

підтвердження про вручення документа (у трьох примірниках).

4. Зобов"язати сторони:

повідомити суд про наявність чи відсутність у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, справи зі спору між сторонами цієї справи, про цей же предмет і з тих же підстав;

повідомити суд чи не вирішувався раніше такий же спір між сторонами цієї справи, про цей же предмет і з тих же підстав;

направити у судове засідання своїх повноважних представників (ст. 28 Господарського процесуального кодексу України). Повноваження представників мають бути підтверджені належним чином оформленою довіреністю, що долучається до справи (при собі обов"язково мати оригінал довіреності та документ, що посвідчує особу);

пояснення по справі надавати в письмовому вигляді;

офіційні документи, що походять з інших держав, надавати оформленими відповідно до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (вчиненою в Ґаазі 5 жовтня 1961 року);

надавати суду в якості доказів документи, складені мовами іноземної держави лише при умові супроводження їх нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.

5. Після надходження від позивача нотаріально засвідчених документів вищезазначених документів надіслати їх Міністерству юстиції України через Головну управління юстиції у Закарпатській області для подальшого скерування до Міністерства юстиції Латвійської Республіки.

6. Зобов"язати відповідачів:

надати письмовий відзив на позов з наданням доказів, що підтверджують викладені в ньому обставини; забезпечити надіслання позивачу копії відзиву у порядку, передбаченому ст. 59 Господарського процесуального кодексу України;

надати документи, що підтверджують заперечення проти позову (належним чином засвідчені копії для приєднання до матеріалів справи);

надати стосовно відповідача Акціонерного товариства „Балтік Інтернешнл Банк", Латвійська Республіка, м.Рига належним чином засвідчені виписки з торгівельного (банківського, судового) реєстру країни або інші докази на підтвердження правового статусу за законодавством країни створення.

7. Попередити сторони, що витребувані судом документи є обов'язковими доказами, необхідними для вирішення спору. У випадку ненадання позивачем зазначених документів позов може бути залишено без розгляду, відповідно до ст. 81 Господарського процесуального кодексу України. У випадку ненадання витребуваних документів відповідачами спір може бути вирішено за наявними у справі матеріалами, відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

8. Для виконання вимог даної ухвали зобов"язати позивача отримати у господарському суді Закарпатської області оригінальний примірник даної ухвали (три екземпляри), прохання про вручення за кордоном судових та позасудових документів, підтвердження про вручення (три екземпляри).

9. Зупинити провадження у справі, але не пізніше, ніж до 14.12.2016р.

10. Копію даної ухвали надіслати позивачу та відповідачам товариству з обмеженою відповідальністю „Калина-центр", м.Мукачево, товариству з обмеженою відповідальністю „АВАЛОН-ІНТЕНСИВ", м. Київ рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Суддя І.В.Івашкович

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення13.06.2016
Оприлюднено16.06.2016
Номер документу58272933
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —907/991/15

Ухвала від 22.12.2016

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Івашкович І.В.

Ухвала від 14.12.2016

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Івашкович І.В.

Ухвала від 08.12.2016

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Івашкович І.В.

Ухвала від 13.06.2016

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Івашкович І.В.

Ухвала від 11.02.2016

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Матущак О.І.

Ухвала від 13.10.2015

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 06.01.2016

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Матущак О.І.

Рішення від 11.12.2015

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 30.11.2015

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 16.11.2015

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні