Справа №464/3790/16-ц
пр № 2-з/464/26/16
УХВАЛА
16.05.2016 року
Сихівський районний суд м. Львова
у складі: головуючого - судді Теслюка Д.Ю.,
з участю секретаря судового засідання Горбач О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики,
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом про стягнення з відповідача ОСОБА_2 заборгованості за договором позики на загальну суму 94 490 доларів США, що по курсу НБУ на дату звернення з позовом становить 2 394 376,60 грн. та 6 890 грн. судового збору.
При подачі позову до суду, позивач ОСОБА_1 звернувся із заявою про забезпечення позову, в якій просить накласти арешт на нерухоме майно: 8/9 частин квартири в м. Львові по вул. Шевченка, 358/53, реєстраційний номер нерухомого майна 23557103; 34/100 частин нежитлових приміщень в м. Львові по вул. І.Франка, 161, реєстраційний номер нерухомого майна 1625093; його частку у статутному фонді Товариства з обмеженою відповідальністю «РТ-КАПІТАЛ» код ЄДРПОУ 30539172, що становить 50% статутного фонду.
Заяву мотивує тим, що у разі невжиття заходів забезпечення позову відповідач матиме безперешкодну можливість розпорядження нерухомим майном і таким чином уникнути відповідальності у вигляді повернення заборгованості у разі задоволення позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 151 ЦПК України в заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до ч. 3 ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Згідно з ч. 3 ст. 152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Крім того, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Метою вжиття заходів забезпечення позову є охорона матеріально-правових інтересів позивача, які гарантують за його позовом присудження реальне виконання позитивно прийнятого рішення, у разі прийняття такого.
Забезпечення позову має бути спрямовано проти несумлінних дій відповідача, який може сховати майно, продати, знищити або знецінити його. Таким чином усуваються утруднення і неможливості виконання рішення.
Підставою забезпечення позову є обґрунтоване припущення заявника про те, що незастосування заходів по забезпеченню позову, може утруднити або взагалі унеможливити виконання рішення суду.
У заяві про забезпечення позову позивач не навів достатніх підстав щодо необхідності забезпечення даного позову та доказів того, що відповідач буде ухилятися від виконання рішення суду чи створювати обставини, які б утрудняли чи унеможливлювали його виконання, оскільки ґрунтуються на припущеннях, суб'єктивній оцінці обставин, що супроводжується оціночними судженнями.
Суд вважає, що заява щодо забезпечення позову не обґрунтована та така, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 151-153 ЦПК України,
у х в а л и в:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області через Сихівський районний суд м. Львова протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Теслюк Д.Ю.
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2016 |
Оприлюднено | 24.06.2016 |
Номер документу | 58452060 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Червинська Марина Євгенівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні