Ухвала
від 16.06.2016 по справі 814/2764/15
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

16 червня 2016 року К/800/16026/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Маслій В.І., перевіривши відповідність вимогам ст. ст. 211-213 КАС України касаційної скарги ПП "Виробничо-комерційне підприємство "Каро" на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 16 жовтня 2015 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 06 квітня 2016 року у адміністративній справі за позовом Фермерського господарства "Оазис" до Реєстраційної служби Врадіївського районного управління юстиції Миколаївської області, за участю третіх осіб - ОСОБА_1, ПП "Виробничо-комерційне підприємство "Каро", відділу Держземагенства України у Врадіївському районі Миколаївської області, державного реєстратора Реєстраційної служби Врадіївського районного управління юстиції Миколаївської області- Лавріненко Вікторії Олександрівни про скасування рішень,

встановив:

За правилами частини другої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності перешкод для відкриття касаційного провадження суддя-доповідач постановляє про це ухвалу.

Як вбачається з матеріалів, доданих до касаційної скарги, ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду прийнято у відкритому судовому засіданні 06 квітня 2016 року, а касаційна скарга подана до Вищого адміністративного суду України 09 червня 2016 року.

Згідно з частиною другою статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Відповідно до частини другої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України на вимогу особи, яка бере участь у справі, а так само особи, яка не брала участі у справі, але щодо якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов'язки, суд у цей самий день видає копію постанови (або її вступної та резолютивної частин) чи ухвали суду. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови суд повідомляє час, коли особи, які беруть участь у справі, можуть одержати копію постанови в повному обсязі. Суд складає повний текст постанови у строк, передбачений частиною третьою статті 160 цього Кодексу.

Відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у виняткових випадках залежно від складності справи складення постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як п'ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Клопотання про поновлення строку ПП "Виробничо-комерційне підприємство "Каро" обґрунтовує тим, що ухвалу суду апеляційної інстанції ними отримано 06 червня 2016 року, при ознайомленні з матеріалами справи в суді першої інстанції.

Разом з тим, такі доводи ПП "Виробничо-комерційне підприємство "Каро" не можуть вважатись поважними причинами пропуску строку касаційного оскарження, оскільки скаржником не надано доказів звернення до суду апеляційної інстанції з заявою про видачу копії судового рішення для його оскарження в касаційному порядку в строк, передбачений діючим законодавством, а також неможливості своєчасного отримання копії оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції.

Пункт 5 частини третьої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України зазначає, що особи, які беруть участь у справі, мають право подавати докази.

Отже, касатором пропущено строк на касаційне оскарження рішення суду апеляційної інстанції та не надано доказів поважності причин пропуску цього строку.

Згідно з частиною четвертою статті 214 КАС України касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 108, 165, 213, 214 КАС України,

ухвалив:

Касаційну скаргу ПП "Виробничо-комерційне підприємство"Каро" залишити без руху.

Встановити, що зазначені недоліки касаційної скарги можуть бути усунуті протягом тридцяти днів після отримання даної ухвали.

Суддя В.І. Маслій

СудВищий адміністративний суд України
Дата ухвалення рішення16.06.2016
Оприлюднено23.06.2016
Номер документу58463836
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —814/2764/15

Постанова від 10.04.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Анцупова Т.О.

Ухвала від 05.04.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Анцупова Т.О.

Ухвала від 18.07.2016

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Маслій В.І.

Ухвала від 16.06.2016

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Маслій В.І.

Постанова від 16.10.2015

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Лебедєва Г. В.

Ухвала від 19.08.2015

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Лебедєва Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні