Ухвала
від 21.06.2016 по справі 810/5229/13-а
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про залишення позовної заяви без розгляду

21 червня 2016 року           810/5229/13-а

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є.,

при секретарі судового засідання - Гай А.В.;

за відсутності представників сторін,

відкривши судове засідання в адміністративній справі:

за позовом           приватного підприємства "Компанія "К.С.М."

до                     Миронівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області

про визнання протиправними дій та скасування податкових повідомлень-рішень,

в с т а н о в и в:

          до суду з позовом звернулось ПП "Компанія "К.С.М." до Миронівської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправними дій та скасування податкових повідомлень-рішень.

У призначений для розгляду справи час позивач, повідомлений судом належним чином про дату та місце розгляду справи у судове засідання 06.06.2016 та 21.06.2016 не прибув без повідомлення причин неприбуття, за відсутності заяви чи клопотання про розгляд справи без його участі.

          У зв'язку з наведеним, суд зауважує наступне:

          відповідно до ст.ст.40,49 КАСУ особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки, а в разі неможливості прибути до суду з поважних причин, - завчасно повідомити про це суд.

          З метою дотримання встановлених процесуальним законом строків розгляду адміністративних справ та перешкоджання проявам зловживання процесуальними правами, враховуючи принципи рівності учасників судового процесу та диспозитивності, Кодекс адміністративного судочинства України рівною мірою передбачає негативні наслідки для учасників судового процесу, як для відповідача, так і для позивача.

          Так, п.4 ч.1 ст. 128 КАСУ встановлено, що в разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин, розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

          Щодо позивача, то згідно з п.4 ч 1. ст. 155 КАСУ суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у попереднє судове засідання чи у судове засідання без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

          Крім того, суд звертає увагу на таке: статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом. Ратифікуючи зазначену Конвенцію Україна взяла на себе зобов'язання гарантувати кожній особі права та свободи, закріплені в Конвенції, включаючи право на справедливий судовий розгляд протягом розумного строку. У своєму рішенні у справі „Калашников проти Росії" Європейський суд зазначив що розумність тривалості провадження визначається залежно від конкретних обставин справи, з урахуванням критеріїв, що визначені у прецедентній практиці Суду, зокрема складність справи, поведінка заявника та поведінка компетентних органів влади.

          З аналізу зазначених норм Конвенції та практики Європейського суду вбачається що питання про порушення ст. 17 Конвенції, яка закріплює один із основоположних принципів Конвенції - принцип неприпустимості зловживання правами, може поставати лише у сукупності з іншою статтею Конвенції, положення якої у конкретному випадку дають підстави для висновку про зловживання особою наданим їй правом. У рішенні Європейського Суду від 3 квітня 2008 року у справі „Пономарьова проти України" зазначено, що сторони мають вживати заходи, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження.

          Зважаючи на вищевикладені обставини, суд зауважує, що неявка в судові засідання позивача, якого було повідомлено про провадження у справі, дає підстави стверджувати про неналежне здійснення своїх процесуальних прав і виконання процесуальних обов'язків, що виразилися у відсутності інтересу до поданої до суду позовної заяви, що призвело до затягування судового розгляду даної справи, яка не може бути вирішена по суті виниклого спору у встановлені законом строки.

          На підставі наведеного, беручи до уваги підстави для залишення позовної заяви без розгляду, у зв'язку з повторною неявкою позивача, суд приходить до висновку про необхідність залишення поданої позовної заяви без розгляду.

          Керуючись ст. ст. 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

у х в а л и в:

1. Позовну заяву приватного підприємства "Компанія "К.С.М." до Миронівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправними дій та скасування податкових повідомлень-рішень, - залишити без розгляду.

2. Копію ухвали видати (надіслати) особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення, а в разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                                                 Брагіна О.Є.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.06.2016
Оприлюднено01.07.2016
Номер документу58492007
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —810/5229/13-а

Ухвала від 21.06.2016

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Брагіна О.Є.

Ухвала від 07.07.2014

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Приходько І.В.

Ухвала від 11.06.2014

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Гром Л.М.

Ухвала від 11.06.2014

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Гром Л.М.

Ухвала від 24.01.2014

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Гром Л.М.

Ухвала від 28.10.2013

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лиска І.Г.

Постанова від 05.11.2013

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лиска І.Г.

Ухвала від 16.10.2013

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лиска І.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні