ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Театральна, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
"18" липня 2016 р. Справа № 923/678/16
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліної Т.Г. при секретарі Івлевій В.О., розглянувши справу
за позовом: Керівника Каховської місцевої прокуратури Херсонської області, м.Каховка в інтересах держави в особі: Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, м. Херсон
до: ОСОБА_1 господарства "Гера", смт. Горностаївка, Горностаївський район, Херсонська область, код ЄДРПОУ 32051894
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача : Маринська сільська рада Горностаївського району
про визнання недійсним додаткової угоди про внесення змін до договору оренди земельної ділянки та повернення земельної ділянки
за участю прокурора відділу ОСОБА_2 посв. № 040721 від 22.01.16
представників сторін:
від позивача - не прибув
від відповідача - не прибув
від третьої особи - не прибув
встановив:
Керівник Каховської місцевої прокуратури Херсонської області звернувся до господарського суду Херсонської області з позовом в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області до Відповідача ОСОБА_1 господарства "Гера", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача : Маринська сільська рада Горностаївського району.
Ухвалою від 01.07.16р. суд прийняв позовну заяву, порушив провадження у справі та призначив справу до розгляду в засіданні господарського суду на 18.07.2016р.
Цією ж ухвалою суд зобов'язав надати: позивача письмово повідомити про підтримання позовних вимог або відмову від позову, з наданням належних та допустимих доказів правової позиції; відповідача письмовий відзив по суті позову, з наданням належних та допустимих доказів правової позиції.
Сторони належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, ухвала про призначення засідання направлена сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
До суду повернулись поштові повідомлення з відмітками пошти про вручення ухвали суду прокурором, позивачем та третьою особою. Позивач та третя особа в судове засідання не з'явились.
Відповідач у судове засідання не прибув, про причини неявки до суду не повідомив, витребуваних судом документів не надав. В матеріалах справи відсутні докази отримання відповідачем копії ухвали.
Позивач через канцелярію суду подав клопотання про відкладення розгляду справи для надання додаткових матеріалів до справи.
У судовому засіданні прокурор підтримував клопотання позивача про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ст. 77 ГПК України господарський суд відкладає розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу, неподання витребуваних доказів, необхідність витребування нових доказів.
Стаття 4-3 ГПК України встановлює, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.
Принцип змагальності є визначальним принципом судового процесу взагалі та господарського зокрема. Відповідно до ст. 129 Конституції України змагальність віднесено до основних засад судочинства.
Змагальність полягає в тому, що сторони у процесуальній формі доводять перед судом свою правоту, за допомогою доказів переконують суд у правильності власної правової позиції. Спір повинен вирішуватися на користь тієї сторони, яка за допомогою відповідних процесуальних засобів переконала суд в обґрунтованості своїх вимог чи заперечень. Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи обстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі. Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об'єктивного з'ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.
Принцип змагальності передбачає покладання тягаря доказування на сторони, покладання на них відповідальності за доведеність їхніх вимог чи заперечень, звільнення суду від обов'язку збирання доказів.
Принцип змагальності вимагає від сторін ініціативи та активності в реалізації їхніх процесуальних прав, тобто обумовлює мотивацію поведінки сторін під час розгляду справи. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, активно впливають на судову діяльність, оскільки їхні розпорядчі волевиявлення можуть бути обов'язковими для суду.
У разі розгляду справу за відсутності представника позивача, відповідача та третьої особи, суд позбавить їх можливості взяти участь в засіданні, подавати докази, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, заперечувати проти доводів інших учасників судового процесу відповідно до ст.22 ГПК України, чим може порушити принципи змагальності та рівності учасників судового процесу перед законом і судом, що передбачені ст.ст. 4-2 та 4-3 ГПК України
Разом з тим, суд звертає увагу учасників провадження на необхідність добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до усіх учасників провадження, вживати заходів до всебічного, повного та об’єктивного дослідження усіх обставин справи, не спричинювати судову тяганину.
За приписами ч. 1 ст. 77 ГПК України господарсъкий суд вiдкладає розгляд справи, коли за якихосъ обставин cпip не може бути вирішено у даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу, неподання витребуваних документів, необхідністъ витребування нових доказів та інше.
Суд вважає за можливе задовольнити клопотання представника позивача про відкладення розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. 77, ст. 86 ГПК України, суд -
ухвалив:
1.Розгляд справи відкласти. Призначити судове засідання на "04" серпня 2016 р. о 10:00 за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 211
2. Явку в засідання представників сторін з доказами про повноваження, визначеними ст. 28 ГПК України, визнати обов'язковою.
3. Зобов'язати сторони до 02.08.2016 року суду через канцелярію господарського суду Херсонської області, з супровідним листом, подати:
Позивачу: письмово повідомити про підтримання позовних вимог або відмову від позову, з наданням належних та допустимих доказів правової позиції.
Відповідачу: письмовий відзив по суті позову, з наданням належних та допустимих доказів правової позиції.
4. Довести до відома сторін, що відповідно до п. 5 ст. 83 ГПК України за ненадіслання витребуваних судом документів чи відзиву на позов господарський суд вправі стягувати з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
5. Копію даної ухвали направити учасникам судового процесу
Суддя Т.Г. Пінтеліна
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2016 |
Оприлюднено | 21.07.2016 |
Номер документу | 59005952 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні