20.07.2016
Справа № 642/4505/16-к
Провадження № 1кс/642/1102/16
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2016 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора Ленінського відділу Харківської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 , винесене в кримінальному провадженні № 42016221090000147 від 14.07.2016 року про проведення обшуку у приміщеннні Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства за адресою6 м. Харків, вул. Котлова, буд. 112, та додані до клопотання матеріали, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Ленінського відділу Харківської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 звернувся з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку у приміщенні Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, яке знаходиться за адресою Харківська область, м. Харків, вул. Котлова буд. 112 (код ЄДРПОУ 3187743), з метою відшукування та вилучення оригіналів договорів пов`язаних з взаємовідносинами з ФОП ОСОБА_4 , специфікацій до вказаних договорів, додатків до вказаних договорів, актів виконаних робіт, податкових звітностей, платіжних доручень за вказаними договорами, товарно-транспортних накладних за вказаними договорами інших документів що свідчать про факти злочинної діяльності посадових осіб ХКЕПОП, грошових коштів здобутих незаконним шляхом, електронних носіїв, комп`ютерної техніки, чорнових записів, нотаток, листків, блокнотів, печаток.
Як вбачається з наданих матеріалів, що в 2015 році ХКЕПОП перерахувало на користь ФОП ОСОБА_4 понад 1 млн. грн. за постачання труб, роликів та комплектуючих виробів. Після цього, ФОП ОСОБА_4 перерахував частину вказаних коштів на користь комерційної структури з ознаками фіктивності ТОВ «Салтіо» (код ЄРДПОУ 39768776, м. Київ). При цьому, за результатами аналізу господарських операцій ФОП ОСОБА_4 встановлено, що у вказаного ФОП відсутні операції з закупівлі роликів та комплектуючих виробів у виробників та інших постачальників. Вказані факти, враховують те, що ФОП ОСОБА_4 , не є виробником зазначеної продукції , свідчать про можливий фіктивний характер фінансово-господарських операцій між ХКЕПОП та ФОП ОСОБА_4 , здійснених з метою виведення оборотних коштів підприємства реального сектору економіки з декларуємого обігу. Незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та «конвертації» грошових коштів в готівковий еквівалент в особливо великих розмірах, вказані дані підтверджуються інформацією наданої з Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, а саме податковою декларацією на додану вартість від 15.06.2016, податковою декларацією на прибуток підприємства від 13.04.2016, інформацією щодо реєстрації ПН по 3187743 по даті виписки (з 01.01.2015 по 30.06.2016), податковою декларацією на додану вартість від 02.10.2016.
Відомості про факти вчинення злочинної діяльності можуть міститися в цивільно-правових угодах, специфікаціях до вказаних угод, документах первинної бухгалтерської звітності, подорожніх листах, на електронних носіях, жорстких дисках, що є невід`ємною частиною комп`ютерної техніки, чорнових записах, нотатках, листках, блокнотах, на яких зафіксовані факти протиправної діяльності посадових осіб Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства.
За таких обставин органом досудового розслідування дії кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України щодо ймовірної протиправної діяльності посадових осіб Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, а в ході досудового розслідування вбачається за необхідне провести обшук за місцем провадження господарської діяльності Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, з метою вишукування необхідних відомостей, речей, документів що мають значення для досудового розслідування, оскільки у інший спосіб отримати вказані відомості не вбачається можливим.
Відповідно до ч.1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
На виконання вказаних вимог а також, Згідно позиції ЄСПЛ, яка міститься в рішенні від 15 липня 2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії», «Узагальнення судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про надання дозволу на проведення обшуку житла чи іншого володіння особи» метою проведення обшуку у кримінальному провадженні 42016221090000147 від 14.07.2016 є необхідність вишукування документів, які містяться інформацію про факти вчинення кримінального правопорушення, грошових коштів, здобутих внаслідок вчинення кримінального правопорушення, фіксації фактів вчинення кримінальних правопорушень шляхом вилученнння відомостей, що містяться на електронних носіях.
Згідно «Узагальнення судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про надання дозволу на проведення обшуку житла чи іншого володіння особи» підставою, як однією з умов клопотання необхідною для проведення обшуку в даному випадку є достатні підстави вважати, що документальні матеріали щодо фінансово-господарських взаємовідносин з ФОП ОСОБА_4 , відомості про факти вчинення кримінальних правопорушень, грошові кошти, здобуті злочинним шляхом, а також інші предмети і документи, які мають значення для встановлення істини по кримінальному провадженні, знаходяться в приміщенні Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, яке знаходиться за адресою Харківська область, м. Харків, вул. Котлова буд. 112 (код ЄДРПОУ 3187743), а попереднє звернення з тимчасовим доступом до речей та документів може призвести до знищення необхідних носіїв інформації та речових доказів.
Інформація про місцерозташування та реєстрації юридичної особи підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб сформованим станом на 19.07.2016.
Суд, вислухавши прокурора ОСОБА_3 , який підтримав клопотання, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Згідно зі ст. 223 КПК України підставами для проведення слідчої дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Відповідно ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншої володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, ж ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частино третьою цієї статті. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, з знаходяться у володінні особи.
Згідно зі ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого суду з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також місце встановлення розшукуваних осіб. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи, або осіб, яких планується відшукати.
Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи, або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Відповідно до ст. 19 Конституції України (норми якої є нормами прямої дії і мають вищу юридичну силу перед нормами інших нормативних актів, у тому числі і кодексів) органи державної влади (до яких належать правоохоронні органи), їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 21 Конституції України вбачається, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
Статтею 41 Конституції України передбачено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Дослідивши надані матеріали, які дають суду підстави для висновку про те, що прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем розташування приміщення Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, можуть зберігатись оригінали договорів пов`язаних з взаємовідносинами з ФОП ОСОБА_4 , специфікацій до вказаних договорів, додатків до вказаних договорів, актів виконаних робіт, податкових звітностей, платіжних доручень за вказаними договорами, товарно-транспортних накладних за вказаними договорами інших документів що свідчать про факти злочинної діяльності посадових осіб ХКЕПОП, грошових коштів здобутих незаконним шляхом, електронних носіїв, комп`ютерної техніки, чорнових записів, нотаток, листків, блокнотів, печаток, що мають значення речових доказів по кримінальному провадженні, для всебічного, повного та об`єктивного дослідження всіх обставин кримінального провадження
За таких обставин клопотання підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись вимогами ст.ст. 234, 235, КПК України,-
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Ленінського відділу Харківської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 про проведення обшуку задовольнити.
Надати дозвіл прокурору Ленінського відділу Харківської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_3 , прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42016221090000147 від 14.07.2016 року на проведення обшуку у приміщенні Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, яке знаходиться за адресою Харківська область, м. Харків, вул. Котлова буд. 112 (код ЄДРПОУ 3187743), з метою відшукування та вилучення оригіналів договорів пов`язаних з взаємовідносинами з ФОП ОСОБА_4 , специфікацій до вказаних договорів, додатків до вказаних договорів, актів виконаних робіт, податкових звітностей, платіжних доручень за вказаними договорами, товарно-транспортних накладних за вказаними договорами інших документів що свідчать про факти злочинної діяльності посадових осіб ХКЕПОП, грошових коштів здобутих незаконним шляхом, електронних носіїв, комп`ютерної техніки, чорнових записів, нотаток, листків, блокнотів, печаток.
Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 59089955 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Вікторов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні