Ухвала
від 18.03.2016 по справі 520/745/15-ц
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ


Справа № 520/745/15-ц

Провадження № 2/520/1216/16

УХВАЛА

про забезпечення позову

18 березня 2016 року

Київський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого - судді Прохорова П.А.,

при секретарі - Месропянцевій О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі заяву представника відповідача про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи - ТОВ «Крафт», ТОВ «Південна Металобаза», ТОВ "УКРНДІВІП", про визнання шлюбного договору недійсним поділ майна подружжя та визнання права власності та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання шлюбного договору дійсним та визнання майна особистою приватною власністю,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Київського районного суду м. Одеси перебуває зазначена цивільна справа, ухвала про відкриття провадження від 30.01.2015 року.

В судовому засіданні 18 березня 2016 року представник відповідача за первинним позовом повторно звернулася до суду з заявою про накладення арешту на автомобіль Mersedes-Benz, модель А 180, 2010 року випуску, номер шасі WDD1690321J914499 д/н НОМЕР_1, зареєстрований 22.12.2010 року РЕВ -1 при УДАІ ГУМВС України в Одеській та на квартиру за адресою №99 по вул. Чернігівська 9-В, в м. Одесі, зареєстровані за ОСОБА_1, оскільки на її думку позивач за первинним позовом, користуючись тим, що вказане майно зареєстровано на її ім'я, може вжити заходів щодо його відчуження чи обтяження будь-якими іншими зобов'язаннями, що у наступному призведе до ускладнення, чи унеможливлення вирішення виконання рішення суду.

Додатково представник відповідача за первинним позовом наголошувала на тому, що на теперішній час, після збільшення нею позовних вимог, вказане майно є спірним, а тому можливим рішенням суду у справі може бути вирішено питання про його подальшого власника, і з такого випливає об'єктивна потреба у тимчасовому обтяженні такого майна.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення такої заяви заперечував, вказував на її необґрунтованість та надуманий характер, оскільки його довіритель не має жодного наміру на відчуження чи будь-яке обтяження за зобов'язаннями перед третіми особами такого майна.

Виходячи з наведених обставин суд вказує наступне.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст.151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим кодексом, заходи забезпечення позову. У заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов, вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності, а також інші відомості, потрібні для забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Згідно п. п. 1, 2 ч.1 та ч. 3 ст. 152 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно. Види забезпечення позову мають бути співрозмірними із заявленими позивачем вимогами.

Відповідно до наданих з приводу такого процесуального питання роз'яснень, що викладені у Постанові Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» № 9 від 22 грудня 2006 року (п.4), розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

При цьому одним із критеріїв обґрунтованості заяви є наявність причинного зв'язку між конкретним видом забезпечення позову, про який йдеться у відповідній заяві, та наслідком у формі потенційної загрози виконанню рішення суду.

Так, у актуальній на час вирішення заяви про забезпечення позову редакції вимог зустрічного позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання шлюбного договору дійсним та визнання майна особистою приватною власністю,

автомобіль Mersedes-Benz, модель А 180, 2010 року випуску, номер шасі WDD1690321J914499 д/н НОМЕР_1, зареєстрований 22.12.2010 року РЕВ -1 при УДАІ ГУМВС України в Одеській області та квартира №99 за адресою по вул. Чернігівська 9-В, в м. Одесі, зареєстровані за ОСОБА_1, є предметами спору у справі.

Виходячи з наведених обставин та правових положень, зважаючи на надані у Постанові Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» № 9, за якими наголошено про те, що особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову, суд доходить висновку про те, що тимчасове обтяження майна, автомобіля Mersedes-Benz, модель А 180, та квартири №99 за адресою по вул. Чернігівська 9-В, в м. Одесі, по при пояснення представника позивача за первинним позовом про відсутність у його довірителя наміру на відчуження спірного майна, істотним чином не зашкодить ані правам та інтересам сторін у справі, ані інших осіб, натомість, вбачається, що у випадку зволікання у застосуванні таких заходів забезпечення позову, вказане рухоме та нерухоме майно у будь-який час може бути відчужено на користь інших осіб чи передано у забезпечення зобов'язань, що в подальшому, у випадку задоволення позову, може істотним чином ускладнити або унеможливити виконання рішення суду.

Таким чином вимоги представника позивача за зустрічним позовом про забезпечення позову підлягають задоволенню у повному обсязі.

Виходячи з викладеного та керуючись положеннями ст.ст. 10, 11, 57-60, 151-153, 208-210 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву представника відповідача про забезпечення позову - задовольнити.

Накласти арешт на:

-Належний ОСОБА_1 (іпн НОМЕР_2) транспортний засіб MERCEDES-BENZ, модель А 180, 2010 року випуску, номер шасі WDD1690321J914499, д/н НОМЕР_3;

-Належну ОСОБА_1 (іпн НОМЕР_2) квартиру АДРЕСА_1.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення та підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення, однак оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя Прохоров П. А.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення18.03.2016
Оприлюднено26.08.2016
Номер документу59839055
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —520/745/15-ц

Ухвала від 03.08.2017

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Куриленко О. М.

Ухвала від 26.04.2017

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Куриленко О. М.

Ухвала від 23.03.2017

Цивільне

Апеляційний суд Одеської області

Гайворонський С. П.

Ухвала від 06.02.2017

Цивільне

Апеляційний суд Одеської області

Гайворонський С. П.

Ухвала від 05.01.2017

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Прохоров П. А.

Ухвала від 05.01.2017

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Прохоров П. А.

Ухвала від 07.10.2016

Цивільне

Апеляційний суд Одеської області

Громік Р. Д.

Ухвала від 07.07.2016

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Прохоров П. А.

Ухвала від 07.07.2016

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Прохоров П. А.

Ухвала від 18.03.2016

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Прохоров П. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні