Справа № 477/1629/16-ц
Провадження № 2/477/1030/16
УХВАЛА
про залишення без руху
02 вересня 2016 року м.Миколаїв
Суддя ЖовтневогорайонногосудуМиколаївської області ОСОБА_1 перевіривши позовну заяву ОСОБА_2 до приватного підприємства В«Міжнародна інвестиційна компаніяВ» та до товариства з додатковою відповідальністю В«Страхова компанія В«ПромінвестВ» про визнання договору позики та договору страхування недійсними та стягнення сплаченого страхового платежу,
В С Т А Н О В И В:
31серпня 2016 року позивачка звернулася до суду із зазначеною заявою, в якій просила розірвати договір позики, укладений 1 липня 2016 року з приватним підприємством В«Міжнародна інвестиційна компаніяВ» на суму 170000 грн., та договір страхування життя, укладений нею того ж дня з товариством з додатковою відповідальністю В«Страхова компанія В«ПромінвестВ» , а також стягнути з останнього сплачену суму страхового платежу в розмірі 8000 грн.
Також, в позовній заяві просила звільнити її від сплати судового збору на підставі Закону України В«Про захист прав споживачівВ» , який в ч. 3 ст. 22 звільняє споживача від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушення їх прав.
Між тим це клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Першорядним нормативно-правовим актом національного законодавства, який регулює порядок справляння судового збору, є Закону України В«Про судовий збірВ» , тому саме правові приписи, закріплені в ньому, застосовуються при обчисленні судового збору, його сплаті, а також звільненні осіб від його сплати у випадках, визначених у статті 5 цього Закону.
За змістом змін до статті 5 Закону України В«Про судовий збірВ» , які прийняті пізніше, ніж Закон України В«Про захист прав споживачівВ» , убачається, що з 1 вересня 2015 року споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав, не відносяться до суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх інстанціях, тому посилання заявника на положення Закону В«Про захист прав споживачівВ» взяті до уваги не можуть бути.
Отже подана ОСОБА_2 позовна заява не відповідає вимогам частини 5 статті 119 ЦПК України, оскільки до заяви не додано документ про сплату судового збору.
Позов ОСОБА_2 має дві вимоги немайнового характеру: про розірвання двох окремих договорів, та вимогу майнового характеру - про стягнення коштів.
Згідно зі ст. 4 Закону України В«Про судовий збірВ» (зі змінами, що діють з 1 вересня 2015 року) судовий збір за вимогою немайнового характеру складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, а судовий збір за вимогою майнового характеру, поданою фізичною особою складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 цього ж Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру; у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2016 року складав 1378 грн., а 0.4 його розміру дорівнює 551 грн. 20 коп.
Таким чином, виходячи з позовних вимог позивачці необхідно сплатити судовий збір в загальній сумі 1653 грн. 60 коп., що складаєтьсяз наступного: за двома вимогами немайногово характеру - 1102 грн. 40 коп. (551 грн. 20 коп. х 2) та за вимогою майнового характеру - 551 грн. коп.
Відповідно до статті 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
На підставі викладеного, з врахування відсутності підстав для звільнення від сплати судового збору, суддя вважає за необхідне залишити заяву ОСОБА_2 без руху, надавши їй строк для усунення зазначених недоліків шляхом надання документу, що підтверджує сплату судового збору у вказаному повному розмірі.
Керуючись статтями 119, 121 ЦПК України, Законом України В«Про судовий збірВ» , суддя -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання позивачки про звільнення від сплати сплати судового збору відмовити.
Для усунення зазначених недоліків заяви щодо необхідності сплатити судовий збір надати позивачці строк у п'ять дні з дня отримання копії цієї ухвали.
Судовий збір необхідно сплатити в загальному розмірі 1653 грн. 60 коп. за наступними реквізитами:
Отримувач коштівДержавний Жовтневий район Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37992601 Банк отримувачаГУДКСУ у Миколаївській області Код банку отримувача (МФО) 826013 Рахунок отримувача 31217206700172 Код класифікації доходів бюджету 22030101 Призначення платежу *;101;
У тому разі, якщо недоліки не будуть усунуті, то заява буде повернута позивачці.
Дана ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В. Козаченко
Суд | Жовтневий районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2016 |
Оприлюднено | 09.09.2016 |
Номер документу | 61076102 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Синельников Євген Володимирович
Цивільне
Жовтневий районний суд Миколаївської області
Козаченко Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні