У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 802/881/16-а
09 вересня 2016 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1, перевіривши матеріали апеляційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Струм-Сервіс" на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 15 серпня 2016 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Струм-Сервіс" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В :
відповідно до постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 15 серпня 2016 року у задоволені позову відмовлено.
Не погоджуючись із судовим рішенням, позивач оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Порядок сплати судового збору регулюється Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, справляється судовий збір.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
При цьому, 22 травня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України В«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового зборуВ» №484-VIII, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року.
Так, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами сплачується судовий збір 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги (ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Разом з апеляційною скаргою позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги, оскільки на даний час кошти для оплати судового збору відсутні.
Вказане клопотання являється безпідставним та необґрунтованим, оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Згідно ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З даної норми вбачається, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан заявника.
Як вбачається зі змісту поданої скарги апелянтом не надано будь-яких доказів, які свідчили про необхідність відстрочення сплати судового збору до винесення рішення, що в свою чергу свідчить про необґрунтованість та безпідставність заявленого клопотання .
Враховуючи, що звільнення, відстрочення, розстрочення від сплати судового збору на певний строк є правом, а не обов'язком суду, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання позивача.
Оскільки позивачем не сплачено судовий збір та не надано доказів про його звільнення від сплати, тому апеляційну скаргу необхідно залишити без руху.
Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам статті 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху з наданням особі, яка подала апеляційну скаргу, строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. У задоволені клопотанні товариства з обмеженою відповідальністю "Струм-Сервіс" про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги - відмовити.
2. Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Струм-Сервіс" на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 15 серпня 2016 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Струм-Сервіс" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення залишити без руху.
3. Запропонувати особі, яка подала апеляційну скаргу, протягом п'яти днів з моменту отримання ухвали, виконати вимоги даної ухвали та усунути виявлені недоліки апеляційної скарги.
4. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
5. Копію даної ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідач ОСОБА_1
Суд | Вінницький апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2016 |
Оприлюднено | 14.09.2016 |
Номер документу | 61193955 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Совгира Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні