йСправа № 304/543/16-ц Провадження № 2/304/235/2016
У Х В А Л А
18 жовтня 2016 року м. Перечин
Перечинський районний суд Закарпатської області у складі:
головуючого - судді Амаровича В. П.,
при секретарі - Ковач М.Ф.,
з участю представника позивача - ОСОБА_1,
представника Перечинської міської ради - ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3 - ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до Перечинської міської ради та ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив КРОК», ОСОБА_6 та ОСОБА_7 про визнання недійсним державного акту на право приватної власності на земельну ділянку, виданого ОСОБА_3, та скасування його державної реєстрації, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_5 звернулася до суду з вищевказаним позовом.
Через канцелярію суду представник відповідача ОСОБА_3 - ОСОБА_4 подав клопотання про закриття провадження у даній справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, оскільки така з огляду на роз'яснення, які містяться в Постанові Пленуму Вищого Адміністративного Суду України №8 від 20 травня 2013 року «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів» не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, просивши у судовому засіданні таке задовольнити.
Представник позивачки ОСОБА_1 у судовому засіданні просив у задоволенні заявленого клопотання відмовити, оскільки таке є необґрунтованим.
У судовому засіданні представник Перечинської міської ради ОСОБА_2 вирішення заявленого клопотання залишив на розсуд суду.
Інші учасники цивільного процесу у судове засідання не з'явилися, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи.
Заслухавши пояснення учасників процесу, розглянувши матеріали справи, оцінивши їх в сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Як роз'яснено у пункті 7 Постанови № 3 Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01 березня 2013 року «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ», земельні відносини, суб'єктами яких є фізичні чи юридичні особи, органи місцевого самоврядування, органи державної влади, а об'єктами - землі у межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї), регулюються земельним і цивільним законодавством на принципах забезпечення юридичної рівності прав їх учасників, забезпечення гарантій прав на землю (стаття 1 ЦК, статті 2, 5 Земельного Кодексу України; далі - ЗК). Захист судом прав на землю у цих відносинах здійснюється способами, визначеними статтями 16, 21, 393 ЦК, статтею 152 ЗК, у тому числі шляхом визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. Відповідно до цього спори, що виникають із земельних відносин, у яких хоча б однією зі сторін є фізична особа, незважаючи на участь у них суб'єкта владних повноважень, згідно зі статтею 15 ЦПК розглядаються в порядку цивільного судочинства. Це стосується, наприклад, позовів про визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо видання дозволу на виготовлення (розроблення) проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, вирішення інших питань, що відповідно до закону необхідні для набуття і реалізації права на землю, про надання чи передачу земельної ділянки у власність або користування чи невирішення цих питань, припинення права власності чи користування землею (статті 116, 118, 123, 128, 131, 144, 146, 147, 149, 151 ЗК та інші), крім спорів, передбачених частиною першою статті 16 Закону України від 17 листопада 2009 року № 1559-VI «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності», про цивільну відповідальність за порушення земельного законодавства (статті 210, 211 ЗК), про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок (стаття 212 ЗК).
Разом з цим, відповідно до положень ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
З огляду на вищевикладене, суд вважає, що даний спір підлягає розгляду саме в порядку цивільного судочинства, у зв'язку з чим у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі слід відмовити.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 15, 209, 210 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання представник відповідача ОСОБА_3 - ОСОБА_4 про закриття провадження у цивільній справі за №304/543/16-ц - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: ОСОБА_8
Суд | Перечинський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2016 |
Оприлюднено | 24.10.2016 |
Номер документу | 62078457 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Перечинський районний суд Закарпатської області
Амарович В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні