Ухвала
від 17.10.2016 по справі 766/12156/16-к
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/12156/16-к

н/п 1-кс/766/6296/16

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.10.2016 м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , розглянувши матеріали клопотання старшого слідчого СВ прокуратури Херсонської області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 , про арешт тимчасово вилученого майна,

В С Т А Н О В И В :

Слідчий СВ прокуратури Херсонської області ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням в якому просив: накласти арешт на майно, вилучене у ході огляду та перебуває у місці накопичення експортних партій металобрухту, яке використовується ПП «Промислово-торгівельна фірма «Трейд-Експо» (код ЄДРПОУ 36579760) на території ПАТ «Новокаховський річковий порт» за адресою: Україна, 74989, Херсонська обл., м. Таврійськ, вул. Портова, 1-б, а саме: металобрухт, який складається з неоднорідної маси речей, вагу та кількість якого візуальним оглядом встановити не виявилося за можливе.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Дослідивши клопотання та додані до нього документи, заслухавши пояснення слідчого, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з огляду на таке.

З наданих документів вбачається, що слідчим відділом прокуратури Херсонської області розслідується кримінальне провадження № 42016230000000261, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 03.10.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, за фактом зловживання службовим становищем співробітниками територіальних органів Державної екологічної інспекції, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичних осіб, а саме використання службового становища в супереч інтересам служби, що має вираз у не проведенні передбачених чинним законодавством дій під час здійснення екологічного контролю експортних партій металобрухту, що завдає шкоди державним інтересам у вигляді подальшого заниження митної вартості товару, що експортується.

Так, 30.09.2016 до прокуратури Херсонської області надійшла заява від Голови правління громадської спілки «Асоціація підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами» ОСОБА_4 відповідно до якої, станом на 28.09.2016 на території ПАТ «Новокаховський річковий порт», здійснюється завантаження металобрухтом судна т/х «CATRIN 1», для подальшого експорту до Туреччини.

Однак, в порушення вимог Порядку здійснення екологічного контролю експортних партій брухту чорних і кольорових металів територіальними органами Державної екологічної інспекції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.1998 № 999, завантаження здійснюється без проведення радіологічного контролю та хіміко-аналітичних випробувань, передбачених першим етапом екологічного контролю в період формування експортних партій металобрухту в місцях його накопичення.

Досудовим розслідуванням встановлено, що під час проведення екологічного контролю металобрухту, відповідно до Порядку здійснення екологічного контролю експортних партій брухту чорних і кольорових металів територіальними органами Державної екологічної інспекції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.1998 № 999 (далі Порядок), державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища має перевірити відповідність складу вантажу зазначеній документації, у т. ч. шляхом відбирання зразків для проведення хіміко-аналітичних, радіохімічних досліджень, результатом проведення яких є підтвердження фактичних властивостей металобрухту заявленим експортером показникам, відповідно до державних стандартів України (ДСтУ).

Так, у разі не здійснення інспектором відбирання зразків для проведення хіміко-аналітичних, радіохімічних досліджень, не можливо встановити відповідність фактичних показників металобрухту, тим які були заявлені експортером, в результаті чого можливе заниження митної вартості металобрухту, що має наслідком зменшення суми обов`язкових митних платежів.

Крім того, у зв`язку з не проведенням співробітниками Державної екологічної інспекції у Херсонській області екологічного контролю відповідно до вимог чинного законодавства України, можливе вивезення за кордон у складі партії, радіаційного чи хімічно-забрудненого металобрухту.

Подальшим розслідування встановлено, що державними інспекторами Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного Моря та Державної екологічної інспекції у Херсонській області проведено екологічний контроль експортної партії металобрухту двічі за заявками ПП «Вторметал» (код ЄДРПОУ 39884249) (у т.ч. судно т/х «CATRIN 1») та один раз за заявкою ПП «Комерційна фірма «Укрметал» (код ЄДРПОУ 39884517).

Аналізом відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних-осіб підприємців та громадських формувань встановлено, що вказані юридичні особи зареєстровані за одною адресою, а саме: м. Херсон, вул. Рози Люксембург, 11-б та їх засновником є ОСОБА_5 .

У ході подальшого розслідування, 07.10.2016 слідчим отримано ухвалу слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області, якою надано дозвіл на проведення огляду вантажу експортної партії металобрухту брухт чорних металів виду № 3, № 4, № 5, № 500, № 501, № 510 по ДСТУ 412-2002 (ГОСТ 2787-75) завантаженого на судно т/х «СATRIN 1», яке перебуває в акваторії ПАТ «Новокаховський річковий порт» за адресою: Україна, 74989, Херсонська обл., м. Таврійськ, вул. Портова, 1-б.

Вказане рішення суду не виявилося за можливе виконати, у зв`язку з тим, що судно т/х «CATRIN 1» покинуло акваторію ПАТ «Новокаховський річковий порт» у напрямку Туреччини.

Враховуючи викладене, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, 12.10.2016 слідчим отримано ухвалу слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області, про надання дозволу на проведення огляду місця накопичення експортної партії металобрухту, на території ПАТ «Новокаховський річковий порт» за адресою: Україна, 74989, Херсонська обл., м. Таврійськ, вул. Портова, 1-б, з якого здійснювалося завантаження судна т/х «СATRIN 1», з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, проведення фотографування, виявлення та вилучення залишків металобрухту, для подальшого проведення хіміко-аналітичних, радіохімічних досліджень, з метою встановлення обставин, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 91 КПК України, а саме виду і розміру шкоди завданої кримінальним правопорушенням.

Згідно відповіді ПАТ «Новокаховський річковий порт» від 06.10.2016, використання вказаного місця накопичення металобрухту, згідно договору від 01.02.2016 № 41 (надання послуг з перевалки та відправки металобрухту), здійснюється ПП «Промислово-торгівельна фірма «Трейд-Експо» (код ЄДРПОУ 36579760), яка зареєстрована за тією самою адресою, що і юридичні особи експортери металобрухту (м. Херсон, вул. Рози Люксембург, 11-б).

Вказаний факт підтверджує наявність зв`язку між юридичними особами, щодо здійснення спільних дій спрямованих на експорт металобрухту та може свідчити про наявність факту використання службового становища співробітниками територіальних органів Державної екологічної інспекції у Херсонській області в інтересах обмеженого кола осіб.

Так, 13.10.2016 на виконання ухвали слідчого судді від 12.10.2016 проведено огляд місця накопичення експортної партії металобрухту, на території ПАТ «Новокаховський річковий порт» за адресою: Україна, 74989, Херсонська обл., м. Таврійськ, вул. Портова, 1-б, з якого здійснювалося завантаження судна т/х «СATRIN 1», у ході якого виявлено металобрухт, який складається з неоднорідної маси речей, вагу та кількість якого візуальним оглядом встановити не виявилося за можливе.

Крім того, у ході огляду встановленого у місці накопичення металобрухту виявлено предмети, які можливо не відносяться до брухту чорних металів та містять сліди схожі на хімічне забруднення.

У зв`язку з викладеним, у ході огляду вилучено металобрухт, який перебував у місці його накопичення на території ПАТ «Новокаховський річковий порт» за адресою: Україна, 74989, Херсонська обл., м. Таврійськ, вул. Портова, 1-б, що використовується ПП «Промислово-торгівельна фірма «Трейд-Експо» (код ЄДРПОУ 36579760).

Постановою слідчого від 17.10.2016 зазначені речі визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню: подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

У відповідності до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Згідно з п. п. 1, 4 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів та відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення.

Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги те, що вищевказані вилучені предмети є речовими доказами у даному кримінальному провадженні, мають доказове значення для підтвердження або спростування фактичних обставин вчинення злочину, слідчому необхідно провести їх хіміко-аналітичні та радіохімічні дослідження, з метою встановлення виду і розміру шкоди завданої кримінальним правопорушенням, шляхом підтвердження або спростування відповідності фактичних властивостей металобрухту заявленим експортером показникам, відповідно до державних стандартів України, тому є всі передбачені кримінальним процесуальним законом підстави для арешту вищевказаного майна з метою забезпечення його схоронності, запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження та для можливості проведення хіміко-аналітичних та радіохімічних досліджень, необхідних для прийняття законного процесуального рішення у даному кримінальному провадженні, в зв`язку з чим є підстави накладення арешту на вищевказане майно.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-175 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на майно, вилучене у ході огляду та перебуває у місці накопичення експортних партій металобрухту, яке використовується ПП «Промислово-торгівельна фірма «Трейд-Експо» (код ЄДРПОУ 36579760) на території ПАТ «Новокаховський річковий порт» за адресою: Україна, 74989, Херсонська обл., м. Таврійськ, вул. Портова, 1-б, а саме: металобрухт, який складається з неоднорідної маси речей, вагу та кількість якого візуальним оглядом встановити не виявилося за можливе.

Копію ухвали вручити учасникам кримінального провадження.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з моменту її оголошення через Херсонський міський суд Херсонської області.

Слідчий суддя

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення17.10.2016
Оприлюднено12.06.2023
Номер документу62085780
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —766/12156/16-к

Ухвала від 25.05.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 25.05.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 25.05.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 25.05.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 17.02.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 17.02.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 17.02.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 17.02.2017

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 21.10.2016

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

Ухвала від 20.10.2016

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Мусулевський Я. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні