Справа № 1-201/10
-
П О С Т А Н О В А
23 лютого 2010 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Санін В. М. , при секретарі - Гульченко С.І.
за участю: прокурора -Клепки В.Г.
адвоката - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду №1 в м. Біла Церква кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, не заміжньої, учениці 11-го класу ЗОШ № 11. мешканки ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимої, в скоєнні злочину, передбаченого ст. 185 ч.І КК України,
В С Т А Н О В И В:
Органами досудового слідства неповнолітня ОСОБА_2 обвинувачується в тому, що 20.10.2009 року близько 15 год. перебуваючи в приміщенні учбового класу № 207 ЗОНІ № 11 в м. Біла Церква по вул. Східній умисно, з метою незаконного , збагачення за рахунок чужого майна, з корисливих мотивів, таємно, шляхом вільного доступу із шкільної парти викрала мобільний телефон «Нокіа-5220» вартістю 1400 грн. із стартовим пакетом оператора « Ді-Джус » вартістю 25 грн., належний потерпілій ОСОБА_3, завдавши тим самим шкоду потерпілій в сумі 1425 грн.
В судовому засіданні адвокат підсудної ОСОБА_1. сам підсудна ОСОБА_2 та її законний представник ОСОБА_4 заявили суду клопотання про звільнення неповнолітньої ОСОБА_2 від покарання із застосуванням до неї примусових заходів виховного характеру, оскільки вона скоїла злочин середньої тяжкості, щиро розкаявся у скоєному, після скоєння злочину має бездоганну поведінку, позитивно характеризується як по місцю проживання гак і по місцю навчання в даний час не потребує застосування покарання. Про її звільнення від покарання також просить колектив ЗОШ № 11.
Проти такого звільнення від покарання ОСОБА_2 не заперечує прокурор Клепка В.Г.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання є обгрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст.. 105 КК України неповнолітній, який вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнений судом від покарання, якщо буде визнано, що внаслідок щирого розкаяння та подальшої бездоганної поведінки він на момент иостановлення вироку не потребує застосування покарання.
У цьому разі суд застосовує до неповнолітнього такі примусові заходи виховного характеру : ...
3) передача неповнолітнього під нагляд батьків, чи осіб які їх заміняють, чи під нагляд педагогічного чи трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їх прохання.
Як вбачається з матеріалів кримінальної справи та було встановлено в судовому засіданні ОСОБА_2 є неповнолітньою, вчинила злочин середньої тяжкості, щиро розкаюється в чиненому злочині, після вчинення злочину та в подальшому має бездоганну поведінку, позитивно характеризується.
Суд також враховує, що ОСОБА_2 в добровільному порядку погасила завдану шкоду потерпілій, та заключила з потерпілою угоду щодо усунення завданої шкоди /медіація/, під час якої ОСОБА_2 згладила нанесену потерпілій шкоду шляхом вибачення та погашення моральної шкоди, та взяла на себе високе зобов'язання бути достойною членом громади міста Біла Церква та України, не вчиняти більше злочинів.
Згідно ст.. 447 КПК України коли суд при розгляді кримінальної справи, що надійшла з обвинувальним висновком прийде до висновку про можливість виправлення неповнолітнього, який вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, він виносить ухвалу, а суддя постанову, про закриття кримінальної справи і вирішує питання про застосування до неповнолітнього одного із примусових заходів виховного характеру, передбачених ст.. 105 КК України.
Суд вважає, що подальше перевиховання та виправлення ОСОБА_2 можливе без застосування до неї покарання по справі, враховуючи при цьому як клопотання педагогічного колективу ЗОШ №11, так і клопотання її батька, та передати неповнолітню ОСОБА_2 під нагляд педагогічного колективу ЗОШ № 11 м. Біла Церква, та її батька ОСОБА_4 до досягнення нею 18 років.
Речові докази по справі - мобільний телефон суд вважає за необхідне повернути неповнолітній потерпілій ОСОБА_5
Запобіжний захід ОСОБА_2 слід скасувати.
Керуючись ст. 105 КК України, згідно ст. 447 КПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі по обвинуваченню ОСОБА_2 по ст. 185 ч. 1 КК України закрити
Звільнити ОСОБА_6 від покарання за ст. 185 ч. 1 КК України із застосуванням до неї примусових заходів виховного характеру у вигляді передачі її під нагляд педагогічного колективу ЗОШ № 11 м. Біла Церква на час її навчання в цій школі, та її батькові ОСОБА_4 до досягнення дочкою 18 років, про що їх повідомити.
Речові докази по справі - мобільний телефон «Нокіа 5220» повернути потерпілій.
Запобіжний захід ОСОБА_2 у вигляді підписки про невиїзд з постійного місця проживання скасувати.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області протягом 7 діб. з часу її проголошення.
Суддя ОСОБА_7
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2010 |
Оприлюднено | 28.10.2016 |
Номер документу | 62195654 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Санін В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні