Україна
Харківський апеляційний господарський суд
УХВАЛА
про відмову у прийнятті апеляційної скарги
"23" березня 2009 р. Справа № 05/06-09
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Бондаренко В.П., судді Камишева Л.М., Лакіза В.В..
розглянувши апеляційну скаргу відповідача (вх. № 702Х/1-9) на ухвалу господарського суду Харківської області від 02.03.2009 р. № 05/06-09
за позовом ТОВ Дрібнооптова база № 2 , м. Харків
до Управління освіти Фрунзенської районної у м. Харкові ради
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача –
1. ФОП ОСОБА_1, м. Харків
2. ПП Гермес , м Харків
про визнання недійсним рішення та зобов'язання вчинити певні дії , -
встановила:
Ухвалою господарського суду Харківської області від 02.03.2009 р. по справі № 05/06-09 (суддя Ольшанченко В.І.) прийнято заяву позивача про зміну предмету позову та відкладено розгляд справи.
Відповідач, з ухвалою в частині прийняття заяви позивача про зміну предмету позову не погодився, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального права, просить вказану ухвалу в цій частині скасувати.
Перевіривши матеріали справи та апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що дана скарга підлягає поверненню без розгляду з наступних підстав.
Частина 1 статті 4 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що господарський суд вирішує господарські спори на підставі Конституції України, Закону України “Про господарські суди”, цього Кодексу, інших законодавчих актів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Статтею 129 Конституції України встановлені основні засади судочинства, до якого віднесено забезпечення, зокрема, апеляційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Зазначена конституційна норма конкретизована законодавцем в статті 12 Закону України "Про судоустрій України", згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне оскарження судового рішення.
Таким чином, реалізація конституційного права на апеляційне оскарження судового рішення названим законом ставиться у залежність від положень процесуального закону.
Статтею 106 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом.
Проте, як вбачається з положень Господарського процесуального кодексу, даним кодексом не передбачено оскарження ухвали про прийняття заяви позивача про зміну предмету позову. Таким чином, колегія суддів не вбачає відповідних правових підстав для прийняття до провадження апеляційної скарги відповідача, отже, у її прийнятті слід відмовити.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 86, 99, 101, 106 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів
ухвалила:
Відмовити у прийнятті апеляційної скарги.
Повернути апеляційну скаргу заявнику.
Додаток: апеляційна скарга з додатками на 8 аркушах.
Головуючий с уддя (підпис) Бондаренко В.П.
суддя (підпис) Камишева Л.М.
суддя ( підпис) Лакіза В.В.
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2009 |
Оприлюднено | 18.05.2010 |
Номер документу | 6221745 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Камишева Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні