У Х В А Л А
Іменем України Справа № 2-423/07
31.10.2016 року м. Козятин
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
В складі: головуючого судді Воронюк В.А.
при секретарі Полонській Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козятин
скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві ОСОБА_2 ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась в суд із зазначеною скаргою, в якій просить поновити їй пропущений строк на подання скарги на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції м. Києва. Визнати дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції м. Києва ОСОБА_2 шодо відмови у проведенні перерахунку заборгованості по виконавчому листу про стягнення аліментів з ОСОБА_3 на її користь на утримання дочки - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 27.02.2007 року і до повноліття дитини неправомірними. Зобов’язати державного виконавця відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції м. Києва ОСОБА_2 провести перерахунок заборгованості по виконавчому листу про стягнення аліментів з ОСОБА_3 на її користь на утримання дочки - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі1/4 частини заробітку , але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 27.02.2007 року і до повноліття дитини, за період з лютого 2007 року по листопад 2013 року з урахуванням середньої заробітної плати для місцевості за місцем виконання рі шення суду згідно довідки-розрахунку на суму 73 463 грн. 50 коп.
В обґрунтування вказаних вимог в скарзі заявник зазначила, що 10 травня 2007 року Козятинським міськрайонним судом винесено рішення про стягнення аліментів з ОСОБА_3 на її користь на утримання дочки - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 27.02.2007 року і до повноліття дитини. На підставі вказаного рішення 21.03.2012 року було видано виконавчий лист, який нею було пред’явлено для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції м. Києва за місцем проживання боржника. На виконанні у відділі державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції м. Києва виконавчий лист знаходився з 07 травня 2012 року по 10 грудня 2013 року. 10 грудня 2013 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції м. Києва ОСОБА_5 було винесено постанову про закінчення виконавчого провадження у зв’язку з направленням виконавчого листа для подальшого виконання за територіальністю до ВДВС Шевченківського РУЮ, так як було встановлено, що боржник ОСОБА_3 працює в ТОВ «УМК», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул.. Петровської Софії 10-Б, офіс 103. При винесенні постанови про закінчення виконавчого провадження державним виконавцем ВДВС Солом’янського РУЮ м. Києва ОСОБА_5 було проведено розрахунок заборгованості по аліментах і була вказана заборгованість станом на 10.12.2013 року в розмірі 73463,50 грн. (за період з лютого 2007 року по листопад 2013 року). З такою заборгованістю виконавчий лист надійшов на виконання до ВДВС Шевченківського РУЮ.
Довідку - розрахунок заборгованості по аліментах станом на 10.12.2013 року на суму 73463,50 грн. їй не було надіслано. Цілий рік вона вела переписку з державним виконавцем, але довідку - розрахунок так і не отримала. Отримала довідку лише коли поїхала сама в м.Київ на прийом до державного виконавця і це було вже в серпні 2015 року. Тоді ж державним виконавцем ВДВС Солом’янського РУЮ м. Києва ОСОБА_5 їй і було надано іншу довідку-розрахунок заборгованості по аліментах, де було вказано, що у зв’язку з наданням боржником квитанцій про сплату аліментів було зроблено перерахунок заборгованості, і що заборгованість станом на 01.08.2012 р. відсутня взагалі (без будь-яких пояснень), а станом на 10.12.2013 року становить 3742,65 грн. Таким чином, заборгованість зменшилася майже на 70 000 грн. Тому вона не погодилася з повторним розрахунком заборгованості, в якому сума богу не відповідає вимогам Закону і значно занижена і просила провести новий розрахунок. За результатами перевірки заступником начальника управління державної виконавча служби Головного управління юстиції у м. Києві ОСОБА_6 27.08.2014 року було винесено постанову за № 185 про перевірку матеріалів виконавчого провадження, якою дії державних виконавців відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у м. Києві по примусовому виконанні виконавчого лиса Козятинського міськрайонного суду № 2-423 від 21.03.2012 про стягнення аліментів з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3. до повноліття дитини визнано такими, що вчинені з порушенням вимог ст. 11. 17, 19. 20. 25 та п. 9 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження». Виконавче провадження необхідно було привести у відповідність вимогам чинного законодавства України, та повернути до відділу ДВС Соломянського РУЮ в м. Києві. Проте до цього часу ніяких дій по розгляду її заяви не проводиться, вона отримувала лише відписки однакового змісту, що змусило її звернутися до суду з даною скаргою.
В судовому засіданні заявниця скаргу підтримала та , підтвердила вказані в ній обставини.
Державний виконавець в судове засідання не з'явився, хоч був належним чиномповідомлений про час розгляду скарги.
Боржник ОСОБА_3 в судове засідання не зявився, хоч був належним чином повідомлений про розгляд даної скарги.
Заслухавши пояснення представника заявника, дослідивши матеріали справи та матеріали виконавчого провадження, суд вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню.
Судом встановлено, що 10 травня 2007 року Козятинським міськрайонним судом винесено рішення про стягнення аліментів з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1, на утримання дочки - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 27.02.2007 року і до повноліття дитини (а.с. 21)
На підставі вказаного рішення 21.03.2012 року було видано дублікат виконавчого листа, який ОСОБА_4 було пред’явлено для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції м. Києва за місцем проживання боржника (а.с.20) .
На виконанні у відділі державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції м. Києва виконавчий лист знаходився з 07 травня 2012 року по 10 грудня 2013 року.(а.с.40, 41)
10 грудня 2013 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції м. Києва ОСОБА_5 було винесено постанову про закінчення виконавчого провадження у зв’язку з направленням виконавчого листа для подальшого виконання за територіальністю до ВДВС Шевченківського РУЮ, так як було встановлено, що боржник ОСОБА_3 працює в ТОВ «УМК» , що знаходиться за адресою: м. Київ, вул.. Петровської Софії 10-Б, офіс 103.(а.с.41)
При винесенні постанови про закінчення виконавчого провадження державним виконавцем ВДВС Солом’янського РУЮ м. Києва ОСОБА_5 було проведено розрахунок заборгованості по аліментах і була вказана заборгованість станом на 10.12.2013 року в розмірі 73463,50 грн. (за період з лютого 2007 року по листопад 2013 року). (а.с.4-5).З такою заборгованістю виконавчий лист надійшов на виконання до ВДВС Шевченківського РУЮ.
Тоді ж державним виконавцем ВДВС Солом’янського РУЮ м. Києва ОСОБА_5, ОСОБА_1 було надано іншу довідку-розрахунок заборгованості по аліментах, де було вказано, що у зв’язку з наданням боржником квитанцій про сплату аліментів було зроблено перерахунок заборгованості, і що заборгованість станом на 01.08.2012 року відсутня взагалі (без будь-яких пояснень), а станом на 10.12.2013 року становить 3742,65 грн. (а.с.15-16)
Загальний порядок стягнення аліментів передбачений ст. 74 ЗУ "Про виконавче провадження " та п.7.5 Інструкціїї про проведення виконавчих дій.
Відповідно до ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» розмір заборгованості із сплати аліментів визначається державним виконавцем за місцем виконання рішення у порядку, встановленому Сімейним кодексом України.
У разі визначення суми заборгованості у частці від заробітку (доходу) розмір аліментів не може бути менше встановленого Сімейним кодексом України. Державний виконавець обчислює розмір заборгованості із сплати аліментів, складає відповідний розрахунок та повідомляє про нього стягувачу і боржнику:
Якщо за виконавчим документом предявленим до виконання утримання аліментів не проводилось у звязку з розшуком боржника, то стягнення аліментів має проводитись за весь період незалежно від установленого трирічного строку до досягнення повноліття особою, на утримання якої присуджені аліменти.
Спір щодо розміру заборгованості із сплати аліментів вирішується судом за заявою заінтересованої особи у порядку, встановленому законом.
Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.
Одним із засобів юридичного захисту сторін виконавчого провадження при проведенні виконавчих дій є судовий контроль за виконанням судових рішень у цивільних справах, який передбачає, зокрема, можливість здійснення певних процесуальних дій у виконавчому провадженні лише з дозволу суду, а також обов'язок суду розглянути скарги на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби й позови, що виникають із відносин щодо примусового виконання судових рішень.
Рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами виконавчого провадження до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом (статті 383, 384 ЦПК, частина четверта статті 82 Закону України «Про виконавче провадження»).
У разі звернення особи зі скаргою на рішення, дію або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК, така скарга підлягає розгляду судом згідно з частиною першою статті 383 ЦПК.
За результатами розгляду скарги на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби суд постановляє ухвалу, яка має відповідати вимогам статей 210,213, 387 ЦПК.
Виходячи зі змісту статті 387 ЦПК, у разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов'язує державного виконавця або іншу посадову особу державної виконавчої служби задовольнити вимогу заявника та усунути допущені порушення або іншим шляхом поновлює його порушені права чи свободи.
Розмір заборгованості за виконавчим документом про стягнення аліментів державний виконавець повинен визначати, керуючись вимогами статті 74 Закону про виконавче провадження, відповідними нормами сімейного законодавства, а також постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року № 146 (з наступними змінами) "Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб". При цьому він не може вирішувати питання про повне або часткове звільнення від сплати заборгованості.
Враховуючи, що ОСОБА_1 подала дублікат виконавчого листа до виконання 07.05.2012 року, про що свідчить постанова про відкриття виконачого провадження, даних про те, що боржник ОСОБА_3 переховується від виконання рішення суду та перебуває у розшуку, в судовому засіданні не встановлено, тому суд вважає, що перерахунок заборгованості аліментів повинен був зроблений за три роки до звернення з виконавчим листом на виконання .
Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлене судом (частина третя статті 385 ЦПК). відповідно до Постанови ПВССУ № 6 від 07.02.2014 року «Про практику розгляд судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи інше посадової особи державної виконавчої служби може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав чи свобод (абзац 2 частини першої статті 385 ЦПК).
Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлене судом (частина третя статті 385 ЦПК).
Оскільки ОСОБА_1 є юридично не грамотною, зверталася за захистом своїх прав зі скаргами до начальника Управління юстиціїї, в Міністерство юстиції, тому суд вважає, що вона з поважних причинпропустила строк звернення до суду, а тому процесуальний строк звернення їй необхідно поновити.
З огляду на вказане, суд вважає, що державний виконавець не виконав своїх обов’язків і не вжив всіх передбачених ст.11,17,19,20,25 ст. 74 вищевказаного Закону заходів з метою виконання рішення суду, а обмежився формальною перепискою з стягувачкою.
Керуючись ст.ст. 383-389 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Скаргу задовольнити частково.
Поновити ОСОБА_1 пропущений строк на подання скарги на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції м. Києва.
Визнати дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції м. Києва ОСОБА_2 шодо відмови у проведенні перерахунку заборгованості по виконавчому листу № 2-1423 про стягнення аліментів з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 аліментів на утримання дочки - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму. для дитині відповідного віку.
Зобов’язати державного виконавця відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції м. Києва ОСОБА_2 провести перерахунок заборгованості по виконавчому листу № 2-1423 про стягнення аліментів з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі1/4 частини заробітку , але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до повноліття дитини, за період з 7.05.2010 року по листопад 2013 року відповідно до чинного законодавства.
Стягнути з відділу державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції в м.Києві судовий збір на користь держави у розмірі 275 грн 60 коп. .
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайонний суд протягом п’яти днів з дня її проголошення, а особами, які не були при проголошені ухвали - в той же строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя: (підпис )
Згідно з оригіналом.
суддя
секретар
31.10.2016
Суд | Козятинський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2016 |
Оприлюднено | 07.11.2016 |
Номер документу | 62416300 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
Воронюк В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні