Постанова
від 02.11.2016 по справі 656/601/16-а
ІВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Іванівський районний суд Херсонської області

Справа № 656/601/16-а

Номер провадження 2-а/656/4/16

30.09.2016

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 листопада 2016 року смт. Іванівка

Іванівський районний суд Херсонської області

у складі:

головуючого судді Крисанової В.І.

за участі:

секретаря судового засідання Шиян М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду

адміністративний позов ОСОБА_1 до Іванівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області, третя особа = Головне управління Держпродспоживслужба в Херсонській області

про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом до Іванівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області, третя особа - Головне управління Держпродспоживслужба в Херсонській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії, посилаючись на те, що з 31 грудня 1995 року до цього часу займає одночасно посаду директора (завідуючої) та лікаря ветеринарної медицини бактеріолога у Нижньосірогозькій міжрайонній державній лабораторії ветеринарної медицини, працюючи повний робочий день та виконуючи безпосередньо роботу з мікроорганізмами 1-2 груп небезпеки, що дає їй право на пільгову пенсію.

18 квітня 2016 року звернулась до відповідача із заявою про призначення їй пільгової пенсії за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

26 серпня 2016 року комісія з розгляду питань, пов'язаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсій відповідач, відмовила їй в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах в зв'язку з тим, що на підставі наданих документів неможливо встановити безпосередню зайнятість протягом повного робочого дня на роботах з мікроорганізмами 1-2 груп небезпеки.

Зазначене рішення вважає незаконним, так як в трудовій книжці зазначено, що вона в період з 11 березня 1986 року до 03 червня 1987 року працювала ветеринарним лаборантом в хімічному відділі Нижньосірогозької ветеринарної лабораторії, з 31 грудня 1995 року по 11 жовтня 2000 роки - завідуючою бактеріологічним відділом (ветеринарний лікар - бактеріолог), з 22 грудня 2000 року до 12 січня 2001 року - завідуючою бактеріологічним відділом, з 12 січня 2001 року до 20 липня 2003 року - директором - бактеріологом лабораторії ветеринарної медицини, з 20 липня 2003 року до 29 грудня 2006 року - директором лабораторії, лікарем ветеринарної медицини - бактеріологом, державним інспектором ветеринарної медицини районної державної лабораторії ветеринарної медицини, з 29 грудня 2006 року до 31 березня 2008 року - директором - бактеріологом, державним інспектором ветеринарної медицини, з 31 березня 2008 року до цього часу працює директором Нижньосірогозької міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини, лікарем ветеринарної медицини - бактеріологом, державним інспектором ветеринарної медицини. Її загальний трудовий стаж на посадах, на яких вона виконувала роботу з мікроорганізмами 1-2 груп небезпеки, складає станом на 26 серпня 2016 року 21 рік 8 місяців 6 днів. Її право на пенсію за віком на пільгових умовах підтверджено наказом Нижньосірогозької міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини № 19 від 07 квітня 2008 року «Про результати атестації робочих місць за умовами праці на право надання пільгової пенсії за Списком № 2», яким затверджений перелік робочих місць, робіт, професій і посад працівників, які мають право на пільгову пенсію за Списком № 2, розділ XXXIII, позиція 33-1б, зокрема працівників, які виконують роботи з мікроорганізмами 2 групи патогенності, в тому числі лікар ветеринарної медицини - бактеріолога.

Просить визнати протиправними та скасувати рішення Іванівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області від 26 серпня 2016 року про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»; зобов'язати Іванівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області призначити їй пенсію на пільгових умовах за Списком № 2 з 18 квітня 2016 року - часу звернення із заявою про призначення пенсії та стягнути з відповідача судові витрати, пов'язані з оплатою правової допомоги у розмірі 3 500 грн. та судового збору у сумі 551 грн. 20 копійок.

Представник відповідача Михайлова З.В. надала до суду письмові заперечення проти позову, посилаючись на те, що позивач 18 квітня 2016 року звернулася до Нижньосірогозького відділу обслуговування громадян Іванівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області із заявою № 46/88 про призначенням пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Протоколом № 1 від 26 серпня 2016 року засіданням комісії з розгляду питань, пов'язаних з призначенням пенсій встановлено, що на підставі наданих позивачем документів щодо підтвердження пільгового стажу роботи неможливо встановити щоденну повну зайнятість її на роботах з мікроорганізмами 1-2 груп небезпеки. Згідно штатних розписів ОСОБА_1 значиться директором лабораторії, лікарем ветеринарної медицини -бактеріологом, державним інспектором ветеринарної медицини, тобто керівником структури. В той же час перелік і тривалість виконання обов'язків директора лабораторії на розгляд не надано. Посада директора передбачає організацію роботи відділу лабораторії, забезпечення оперативного і достовірного ведення діловодства, організацію та проведення перевірки роботи лабораторії. Крім того, на ОСОБА_1 покладені обов'язки державного інспектора ветеринарної медицини, виконання яких потребує певного часу.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала вимоги, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Представник відповідача Копилова Л.В. в судовому засіданні позов не визнала, просила в задоволенні позову відмовити, посилаючись на письмові заперечення проти позову, викладені представником відповідача Михайловою З.В.

Представник третьої особи Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності та те, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити.

З'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Із матеріалів справи видно і сторонами не оспорюється те, що 18 квітня 2016 року позивач звернулась до відповідача із заявою про нарахування пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (а.с.7-9).

26 серпня 2016 року комісією Нижньосірогозького сектору з питань призначення та перерахунку пенсій Іванівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області з розгляду питань, пов'язаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсій (далі - комісія), позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, в зв'язку з тим, що за наданими документами неможливо встановити безпосередню зайнятість позивача протягом повного робочого дня на роботах з мікроорганізмами 1-2 груп небезпеки (а.с.7-9).

Згідно з п. б ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Згідно з п. 2 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383 (далі - Порядок), під повним робочим днем слід уважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80 відсотків робочого часу, установленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов'язаних з виконанням своїх трудових обов'язків.

Згідно з п. 3 Порядку при визначені права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України (далі - Мінпраці) від 1 вересня 1992 року № 41 (далі - Методичні рекомендації).

Згідно Порядку та Методичних рекомендацій основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Згідно з п. 4 Порядку та п.п. 1.5 п. 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації.

Атестація робочих місць відповідно до Порядку та Методичних рекомендацій передбачає, зокрема установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці; обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад із пільговим пенсійним забезпеченням працівників.

Згідно з Порядком відомості про результати атестації робочих місць заносяться до картки умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з Міністерством охорони здоров'я України. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.

Як видно із матеріалів справи позивач народилася 15 квітня 1963 року (а.с.5-6), 18 квітня 2016 року, після виповнення 53 років звернулась до відповідача із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (а.с.7-9).

Список № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 36 від 16 січня 2003 року «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» (далі - Список № 2). У розділі ХХХІІІ «Загальні професії (у всіх галузях господарства)», позиції 33-1б Списку № 2 зазначені працівників, які виконують роботи з мікроорганізмами 1-2 груп небезпеки.

В трудовій книжці позивача є запис № 2 про те, що позивач прийнята на роботу до хімічного відділу Нижньосірогозької ветеринарної лабораторії на посаду ветеринарного лаборанта, яку займала в період з 11 березня 1986 року до 03 червня 1987 року; запис № 8 - про переведення на посаду завідуючої бактеріологічним відділом (ветеринарний лікар - бактеріолог), яку займала в період з 31 грудня 1995 по 11 жовтня 2000 року; запис № 10 - про прийняття на посаду завідуючої бактеріологічним відділом Лікарні державної ветеринарної медицини Нижньосірогозького району Херсонської області, де працювала в період з 22 грудня 2000 року до 12 січня 2001 року; запис № 11 - про переведення на посаду директора - бактеріолога лабораторії ветеринарної медицини Лікарні державної ветеринарної медицини Нижньосірогозького району Херсонської області, де працювала в період з 12 січня 2001 року до 20 липня 2003 року; запис № 12 - про те, що згідно штатного розпису від 06 липня 2003 року посада перейменована на посаду директора лабораторії, лікаря ветеринарної медицини -бактеріолога, державного інспектора ветеринарної медицини, де працювала в період з 20 липня 2003 року до 29 грудня 2006 року; записи № 13 і № 14 від 29 грудня 2006 року - про переведення до Нижньосірогозької міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини на посаду директора, бактеріолога, державного інспектора ветеринарної медицини в період, де працювала в період з 29 грудня 2006 року до 31 березня 2008 року; запис № 15 від 24 березня 2008 року та запис № 16 від 31 березня 2008 року про те, що Управління ветеринарної медицини в Херсонській області перетворене в Головне управління ветеринарної медицини в Херсонській області, найменування посади змінено на директора Нижньосірогозької міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини, лікаря ветеринарної медицини-бактеріолога, державного інспектора ветеринарної медицини, де працює до цього часу; запис № 18 від 13 травня 2008 року - про підтвердження права на пенсію на пільгових умовах за Сприском № 2 (розділ ХХХІІІ, позиція 33-1б як лікаря ветеринарної медицини, що виконує роботи з мікроорганізмами 1-2 груп небезпеки) (а.с.111-113).

Наявність у позивача спеціального трудового стажу також підтверджено довідкою Нижньосірогозькою міжрайонною державною лабораторією ветеринарної медицини № 15-8-19/17 від 02 лютого 2016 року, у якій зазначено періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу: з 11 березня 1986 року до 03 червня 1987 року, з 31 грудня 1995 року до 11 жовтня 2000 року, з 22 грудня 2000 року до 01 лютого 2016 року; займані посади: ветеринарний лаборант хімічного відділу, директор, лікар ветеринарної медицини-бактеріолог. Характер виконуваної роботи: прийом і реєстрація патологічного матеріалу; первинна обробка інфікованого матеріалу; приготування препаратів для мікроскопії (мазків-відбитків з первинного матеріалу, мазків з культур мікроорганізмів); посів патологічного матеріалу на поживні середовища; проведення мікроскопічних, бактеріологічних, вірусологічних, серологічних, біологічних досліджень матеріалу на сибірку, бруцельоз, туберкульоз, сказ, хворобу Ньюкасла, анаеробні і наекції; проведення розтину трупів тварин та птиці, розтину черепа голови на сказ, люмінесцентної мікроскопії; приготування суспензії з патологічного матеріалу; проведення постановки серологічних реакцій на сибірку, хворобу Ньюкасла, сальмонельоз; проведення типування виділених культур; проведення мікробіологічних досліджень сировини тваринного походження на вміст антибіотиків, кормів тваринного і рослинного походження, змивів з об'єктів ветнагляду та тваринницьких приміщень, матеріалу від вимушено забитих тварин; робота з діагностичними тест-системами (культурами); проведення знешкодження відпрацьованого матеріалу, виділених культур; проведення дезінфекції робочих місць; робота із збудниками ІІ групи небезпеки; контроль дотримання режимних умов при роботі із збудниками ІІ групи патогенності за професією ветеринарний лаборант хімічного відділу, директор, лікар ветеринарної медицини - бактеріолог, що передбачено Списком № 2 Розділу ХХХІІІ підрозділ 33-1б (а.с.143-144).

Проведення атестації робочого місця за умовами праці позивача підтверджено копією наказу директора Нижньосірогозької міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини № 18 від 01 квітня 2008 року «Про проведення атестації робочих місць за умовами праці» (а.с.14) та копією наказу № 19 від 07 квітня 2008 року «Про результати атестації робочих місць за умовами праці на право надання пільгової пенсії за Списком № 2», яким затверджено перелік робочих місць, робіт і посад працівників, зокрема лікаря ветеринарної медицини бактеріолога, що мають право на пільгову пенсію за Списком № 2 (а.с.15).

Право на пільгову пенсію за результатами атестації робочих місць підтверджено висновком № 61 від 13 травня 2008 року щодо експертизи якості атестації робочих місць за умовами праці у Нижньосірогозькій міжрайонній державній лабораторії ветеринарної медицини, в якому зазначено, що представлені матеріали атестації робочих місць підтверджують право на пільгове пенсійне забезпечення до 7 квітня 2013 року працівникам, зайнятим на робочих місцях за Списком № 2, розділ ХХХІІІ, позиція 33-1б, зокрема лікаря ветеринарної медицини бактеріолога (а.с.16).

Згідно карти фотографії робочого дня лікаря ветеринарної медицини бактеріолога ОСОБА_1 вона працює в бактеріологічному відділі та зайнята на своєму робочому місці в шкідливих умовах праці 85,7 % часу (а.с.129-134).

За результатами атестації начальником Управління ветеринарної медицини в Херсонській області видано наказ № 86/1-к від 13 травня 2008 року, в якому зазначено, що за результатами атестації робочих місць за умовами праці у Нижньосірогозькій міжрайонній державній лабораторії ветеринарної медицини підтверджено право на пенсію на пільгових умовах за Списком № 2, розділ ХХХІІІ, позиція 33-1б до 7 квітня 2013 року директору Нижньосірогозької міжрайонної державної лабораторії, лікарю ветеринарної медицини бактеріологу, державному інспектору ветеринарної медицини ОСОБА_1 з відповідним внесенням запису до трудової книжки (а.с.138).

Згідно з п. 4.4. Наказу № 383 якщо атестація була вперше проведена після 21 серпня 1997 року у разі підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах, до пільгового стажу зараховується весь період роботи до 21 серпня 1992 року, 5-річний період роботи на даному підприємстві, що передує даті видання наказу про її результати, та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2.

Згідно з п. 4.2. Наказу № 383 результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умов і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умови і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація. Такий же порядок застосовується у разі припинення діяльності підприємства, установи, організації із визначенням правонаступника.

Із матеріалів справи видно, що атестація робочих місць за умовами праці у Нижньосірогозькій міжрайонній державній лабораторії ветеринарної медицини проведена вперше після 21 серпня 1997 року, а саме 13 травня 2008 року (а.с.14-19, 129-132).

Суд вважає, що відмова відповідача у призначенні позивачу пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» є протиправною, так як перебування позивача на посадах та виконання робіт, що містяться у Списку № 2, розділ ХХХІІІ, позиція 33-1б, документально підтверджено відповідними записами у трудовій книжці, уточнюючою довідкою установи, де працює позивач. Зайнятість позивача на роботі лікаря бактеріолога ветеринарної медицини повний робочий день (не менше 80 відсотків робочого часу), що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, документально підтверджено результатами атестації робочого місця позивача за умовами праці, зокрема картою фотографії робочого дня лікаря ветеринарної медицини бактеріолога, наказом установи про затвердження переліку робочих місць, робіт, професій і посад, що дають право на пільгову пенсію.

До стажу, що дає позивачу право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2, розділ ХХХІІІ, позиція 33-1б, відносяться періоди роботи: з 11 березня 1986 року до 03 червня 1987 року - на посаді ветеринарного лаборанта хімічного відділу, з 31 грудня 1995 року до 11 жовтня 2000 року - на посаді завідуючої бактеріологічним відділом (ветеринарний лікар-бактеріолог), з 22 грудня 2000 року до 12 січня 2001 року, з 20 липня 2003 року до 29 грудня 2006 року, з 19 грудня 2006 року до 31 березня 2008 року та 31 березня 2008 року по 18 квітня 2016 року - на посадах завідуючої бактеріологічним відділом, директора бактеріологічної лабораторії ветеринарної медицини, директора лабораторії, лікаря ветеринарної медицини-бактеріолога, що підтверджено трудовою книжкою та уточнюючою довідкою.

Висновок суду про наявність у позивача права на пенсію за віком на пільгових умовах узгоджується з правовою позицією Верховного суду України, зазначеної у постанові № 21-183а13 від 10 вересня 2013 року, згідно якої необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ є формальна констатація факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у списку № 2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.

Суд не приймає заперечення відповідача в тій частині, що неможливо встановити безпосередню зайнятість позивача протягом повного робочого дня на роботах з мікроорганізмами 1-2 груп небезпеки, так як вони спростовуються картою фотографії робочого дня лікаря ветеринарної медицини бактеріолога ОСОБА_1, згідно якої лікар ветеринарної медицини, який працює в бактеріологічному відділі, працює в шкідливих умовах праці 85,7 % часу та результатами атестації робочого місця позивача за умовами праці, згідно яких затверджено перелік місць, робіт, професій і посад працівників, в тому числі лікаря ветеринарної медицини бактеріолога, що мають право на пільгове пенсійне забезпечення за Списком № 2, розділ ХХХІІІ, позиція 33-1б (а.с.129-134).

Згідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відтак судові витрати, пов'язані з оплатою правової допомоги у розмірі 3 500 грн. та судового збору у сумі 551,20 грн. сплачені та документально підтверджені позивачем підлягають стягненню на її користь з відповідача.

На підставі викладено та керуючись ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ, п. 2, п. 3 «Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18 листопада 2005 року № 383, Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України від 1 вересня 1992 року № 41, Постанови «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» затвердженої Кабінетом Міністрів України 16 січня 2003 року № 36, постановою Верховного Суду України № 21-183а13 від 10 вересня 2013 року, ст.ст. 6-14,71, ч. 1 ст. 94, ст. ст. 159-163, ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов ОСОБА_1 до Іванівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області, третя особа Головне управління Держпродспоживслужба в Херсонській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправною відмову Іванівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 виробництв, професій, посад і показників з шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Зобов'язати Іванівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області призначити ОСОБА_1 з 18 квітня 2016 року пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 виробництв, професій, посад і показників з шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Стягнути з Іванівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області, розташованого в смт. Іванівка, Іванівського району, Херсонської області, вул. Іванівська, 34, код ЄДРПОУ 40362162 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканки АДРЕСА_1 судові витрати, пов'язані з оплатою правової допомоги у розмірі 3 500 (три тисячі п'ятсот) грн. та судового збору у сумі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) гривня 20 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Іванівського районного суду Херсонської області протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя: В. І. Крисанова

СудІванівський районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення02.11.2016
Оприлюднено11.11.2016
Номер документу62530217
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —656/601/16-а

Ухвала від 09.06.2017

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Пасічник С.С.

Ухвала від 27.04.2017

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Пасічник С.С.

Ухвала від 09.03.2017

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Золотніков О.С.

Ухвала від 17.01.2017

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Золотніков О.С.

Ухвала від 13.01.2017

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Золотніков О.С.

Ухвала від 09.12.2016

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Золотніков О.С.

Постанова від 02.11.2016

Адміністративне

Іванівський районний суд Херсонської області

Крисанова В. І.

Постанова від 02.11.2016

Адміністративне

Іванівський районний суд Херсонської області

Крисанова В. І.

Ухвала від 26.10.2016

Адміністративне

Іванівський районний суд Херсонської області

Крисанова В. І.

Ухвала від 03.10.2016

Адміністративне

Іванівський районний суд Херсонської області

Крисанова В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні